MyFitness

Neli kuud treeninguid personaaltreeneri juhendamisel – aeg vaadata üle, kuidas on MyFitnessi liikmetel Lisellal ja Emilyl treeningutega läinud. Nimelt alustasid tüdrukud personaaltreeneri juhendamisel oma teekonda jõusaalis, millest saad lähemalt lugeda siin. Millised on olnud treeningperioodi nõrkushetked ning kuidas on nendest üle saadud? Või on kõik läinud täpselt plaanipäraselt? Uurime kuidas hoida järjepidevust ka keerulisematel aegadel.

Virdžinja – kuidas võtad kokku tüdrukute teekonna, kuidas on nad plaanist kinni pidanud ning milliseid edusamme teinud?

“Huhuhuu – kirju aga äge teekond, oleks vist kõige kokkuvõtlikum vaade asjale”, võtab Virdžinja asja kokku. “Nimelt jäid meie projekti sisse nii jõulud kui aastavahetus, tüdrukutel välismaa reise ning eksamiperiood – mida iganes veel. Aga see on ausalt öeldes väga hea – elu ju täpselt selline ongi, et kunagi ei tea mis järgmiseks. Jäädes ootama seda “rahulikku hetke” treeningutega alustamiseks, paneme justkui eelduse sellele, et kogu ülejäänud elu ongi “rahulik” – eks siin saab igaüks ise mõtiskleda, kuidas see asi reaalsuses välja näeb! Sellegipoolest saan tüdrukuid kogu selle virrvarri juures kiita – oleme treeningutega kenasti joonel ning areng on silmaga märgata. Esialgsest hirmsast sõnast kükk keharaskusega on saanud kükk kangiga ning ka tehniliselt on tüdrukud selle aja jooksul tublisti arenenud.”

Teadmatus tekitab ebakindlust

Emily: “Jõusaali ja erinevate masinatega kohanemine oli algul keeruline. Mäletan, et peamist ebakindlust tekitas just teadmatus, mis masinad jõusaalis on, milliseid harjutusi tuleb nendel teha ning kuidas neid õigesti kasutada – nüüdseks on need hirmud ületatud. Kasulikku infot selle aja jooksul on tulnud väga-väga palju. Harjutuste puhul eelkõige õige tehnika kohta ja kui oluline on võtta iga harjutuse jaoks oma aeg – kõik harjutused tuleb teha läbi kontrollitud tempos ja tunnetada, mis lihasgrupid Sul töötavad – selle peale ma varasemalt ei mõelnudki.”

“Mina olen tohutult õnnelik, et selle teekonna ette võtsime ja mingit moodi enda mugavustsoonist välja astusime. Ma arvan, et kui poleks olnud Virdžinjat, siis ma siiani kardaksin jõusaali ja oskasin vaid jooksulindil kõndida…”, lisas Lisella.

“Kui poleks olnud Virdžinjat, siis ma siiani kardaksin jõusaali ja oskasin, vaid jooksulindil kõndida.”

Kuidas teha treeningud mitmekülgsemaks?

Tüdrukud usuvad, et nende teekond läks väga hästi ning läheb edaspidi aina paremaks. “Nüüd on võimalus nii rühmatreeninguid kui ka jõusaali omavahel kombineerida, mis teeb treenimise veel nauditavamaks,” sõnas Emily. “Mõtlen, et miks me ei ole juba varem seda teinud! Teadmised, kuidas muuta oma treeninguid mitmekülgsemaks tulevad just koostööst treeneriga, kes oskab ning julgeb luua balanssi erinevate treeningstiilide vahel, andes seejuures head nõu ka puhkeperioodi ning toitumise prioritiseerimisest.”

Emily soovitus: “Kes on vähegi mõelnud, et sooviks treenimist alustada, siis personaaltreeneri võtmine on selleks ideaalne algus. Isegi, kui jõusaal alguses väga ei tundu huvipakkuv, näiteks mind ennast ei ole kunagi jõusaal tõmmanud – olen alati treenimiseks otsinud muid variante, olgu selleks tantsimine, poks või mõni muu intensiivne treening, kuid tänaseks on jõusaal minu jaoks igapäevane ja naudin seal treenimist.”

“Kes on vähegi mõelnud, et sooviks treenimist alustada, siis personaaltreeneri võtmine on selleks ideaalne algus.”

Lisella lisab: “Personaaltreeneriga treenimine teeb kogu protsessi palju nauditavamaks ja uskuge mind – jõusaalis treenimine võib muutuda eneselegi üllatuseks lemmikuks!”

Treener hoiab motivatsiooni üleval

“Ma arvan, et siin ühte kindlat õiget vastust ei olegi. Kindlasti olid suureks plussiks regulaarsed kohtumised ning igapäevane suhtlus – isegi reisides sain tüdrukutelt treeningvideod ning kõige paremas mõttes norisin neid ka toitumisega, soovitades välismaal kõht korralikult täis süüa, et tagasi tulles meil ühiselt ikka seda energiat kulutada oleks,” vihjab Virdžinja sellele, et peale puhkust tuleb uuesti treeningrutiin saavutada.

“Piiranguid ma neile peale ei seadnud, vaid pigem proovisin seletada, mis on millekski hea ning mis aitab meil ühistest treeningutest maksimumi võtta – treening ning toitumine võiks olla miski, mis annab meile lisaväärtust, mitte ei võta midagi ära. Usun, et see sama lähenemine annab neil võimaluse töötada järjepidevalt ning inimlikult, ilma suuremate nõrkushetkedeta – töötame lähtuvalt sellest, mida suudame täna endast anda ning sinna peale keerame omakorda veel killukese huumorit.”

Uued teadmised ja oskused teevad iseseisvaks

Lisella ja Emily alustasid esmakordselt treeningutega jõusaalis personaaltreeneri juhendamisel, kus eelkõige saadi jõusaaliga sõbraks ning omandati esimesed teadmised jõusaalitreeningutest. Treeningud toimusid koos treeneriga ning samm-sammult läksid ühistreeningud üle iseseisvaks treenimiseks. Personaaltreener Virdžinja tugi ja toetus jätkus. Raskematel hetkedel on just treener see, kes annab lisa motiovatsiooni ja innustab oma eesmärke ellu viima.

Tüdrukud jätkasid iseseisva treeningkavaga ja liitusid just Virdžinja personaaltreeneri treeninggrupiga. Väikegrupis treenimise eelised on just selles, et 2-4 liikmelistes gruppides treenitakse kindlatel treeningaegadel, üheskoos toetatakse üksteist ja treeningud on lõbusad, tekib mõnus meeskonnatunne! Paljudel meil võivad olla kergemat sorti hirmud iseseisalt jõusaalis treenimise ees, kuna puuduvad vastavad teadmised ja oskused. Küll aga saab personaaltreener olla abiks just jõusaalitreeningutega alustamisega, et treeningud oleksid efektiivsemad ja keha tervena püsiks.


MyFitness personaaltreener Virdzinja Nargla

Virdžinja Nargla, personaaltreener

Uuri treener Virdžinja käest käimasolevate treeningprogrammide kohta ning hüppa juba täna punti! Programm annab võimaluse leida sarnaseid teekonnakaaslaseid, treenides 2 korda nädalas koos treeneri ning grupikaaslastega. Seejuures võttes fookusese ka oma toidulaua ja saavutades oma seni parim enesetunne.

Eriti soovitab treener grupiga liituda inimestel, kes on siiani masinatest ringiga mööda jalutanud. Treener Virdžinja lisab: ”Grupiga masinaid tundma õppides ja nädalast-nädalasse koormust tõstes võib avastada, et jõusaal on tegelikult päris vägev koht!”

Kui soovid oma teekonnale värsket starti, võta julgelt Virdžinjaga ühendust e-maili teel virdzinja.nargla@myfitness.ee ja jälgi tema tegemisi ka Instagramis.

Algus on vaid ühe sammu kaugusel!

Sulge

MyFitness uudiskiri

Liitu MyFitnessi uudiskirjaga ja oled alati kursis meie uuemate treeningute, klubi uudiste ja koostööpartnerite heade pakkumistega!

 

*Luban AS´il My Fitness mulle saadetavates e-kirjades kasutada jälgimispiksleid allolevatel eesmärkidel:
1. Kvantitatiivse info kogumise analüütilisel eesmärgil, hindamaks millise sisuga e-kirjad inimesi huvitavad, et vastavalt sellele kujundada e-kirjade sisu.
2. Kinnitamaks e-kirja kättesaamist, tõendamaks võimaliku vaidluse korral, kas isik on e-kirjas sisalduva info kätte saanud või mitte.

Tutvu meie privaatsusteatega.

Sulge

Logi sisse

Ei ole veel liige? Liitu!

Unustasid salasõna?