MyFitness

IRONMAN Tallinn võistluseni on jäänud kõigest kaks kuud, mis tähendab, et on viimane aeg keskenduda põhjalikule ettevalmistusele. Ühe korraliku IRONMANI edukaks läbimiseks on äärmiselt oluline, et sportlased pööraksid tähelepanu oma tervisele, et võistluspäeval oma parimat vormi näidata.

Tervisekontroll on üks olulisemaid samme, mida iga sportlane peaks enne suuremat võistlust tegema. See aitab tuvastada võimalikke terviseprobleeme ja annab kindlustunde, et keha on valmis intensiivseks treeninguks ja võistluseks. Blogipostituses räägime lähemalt, miks võiks iga sportlane oma tervist kontrollida ning millised toidulisandid toetavad ettevalmistust.

Tervisekontrolli läbimine on oluline, et ennetada võimalikke terviseprobleeme ja tagada ohutu ning tulemuslik treeningprotsess

Vereanalüüsid

Vereanalüüsid aitavad hinnata üldist tervislikku seisundit ning aitavad aru saada, kuidas treeningkoormused on Su organismile mõju avaldanud.  Analüüside tulemused annavad ülevaate immuunsüsteemi tugevusest ning võimalikest varjatud terviseprobleemidest. Confido Meditsiinikeskus pakub spetsiaalselt sportlase analüüsipaketti, et iga sportlane saaks oma tervisest parema ülevaate. 

Confido Meditsiinikeskus pani triatleetidele õla alla ning kõik IRONMANi osalejad saavad läbida tervisekontrolli Confidos kuni -20% soodsamalt! 

Koormustest

Selleks, et välja selgitada sportlase lähtevõimekus ja optimaalne treeningpulss on soovitatav läbida koormustest. Confido Meditsiisnikeskuses on igal sportlasel võimalik läbida  koormustest, mis on heaks abimeheks, et hinnata kehalist sooritusvõimekust.  Tegu on diagnostilise meetodiga, mille abil saab hinnata südame-veresoonkonna seisundit ja koormustaluvust. 

Parimaks taastumisvahendiks on mitmekülgne toitumine ja puhkus

Toidulisandid 

Ettevalmistus IRONMAN  võistluseks paneb sportlase keha korralikult proovile. Selleks, et treeningud oleksid efektiivsed ning keha taastuks hästi treeningkoormustest, on oluline pöörata tähelepanu oma toitumisele ja vajadusel toidulisandite tarbimisele. 

Kuna triatloniks ettevalmistumine on ajamahukas ning treeningmahud on suured, siis on soovitatav tarbida ka treeningute ajal energiat andvaid toidulisandeid.  

Keha energia- ja vedelikuvarusid aitab treeningute käigus taastada isotooniline spordijook, mis on segu süsivesikutest, elektrolüütidest ja erinevatest vitamiinidest. Isotooniline spordijook aitab kaasa ka taastumisele ning taastab glükogeeni- ja mineraalainetevarusid. 

Üks olulisemaid komponente eduka ettevalmistuse puhul on treeningutest taastumine. Treeningutest taastumine on oluline, et parandada füüsilist võimekust. Intensiivsed ja ajamahukad treeningud tühjendavad keha energiavarusid, eelkõige glükogeenivarusid ning selle tõttu on oluline peale treeninguid tarbida süsivesikuid. Lisaks sellele on oluline tarbida piisavalt valku, et kiirendada lihaste taastumist koormustest.  

Parimaks taastumisvahendiks on mitmekülgne toitumine ja puhkus. Lisaks sellele aitavad treeningutest taastumisele kaasa erinevad taastusjoogid. 

ICONFIT RECO  taastusjoogi segu, mis sisaldab valku ja süsivesikuid ning 5% kvaliteetset mikroniseeritud kreatiini annab korraliku annuse valku ja süsivesikuid. Samuti kiirendab ta lihaste taastumist ja taastab keha energiataseme. 

Treeningjärgset taastumist ja lihaste arengut toetab ka ICONFIT Whey Protein 80, mis põhineb kõrgkvaliteetsel vadakuvalgu kontsentraadil.  

Enda treeningute ja taastumise toetamiseks leiad parimad toidulisandid ICONFIT kodulehelt! Sooduskood “MOVE” annab suve lõpuni 15% soodustust kodulehelt.

Soovime kõikidele triatleetidele järgnevateks kuudeks mõnusalt suviseid ilmasid ja palju edu ettevalmistusel! 

Sulge

MyFitness uudiskiri

Liitu MyFitnessi uudiskirjaga ja oled alati kursis meie uuemate treeningute, klubi uudiste ja koostööpartnerite heade pakkumistega!

 

*Luban AS´il My Fitness mulle saadetavates e-kirjades kasutada jälgimispiksleid allolevatel eesmärkidel:
1. Kvantitatiivse info kogumise analüütilisel eesmärgil, hindamaks millise sisuga e-kirjad inimesi huvitavad, et vastavalt sellele kujundada e-kirjade sisu.
2. Kinnitamaks e-kirja kättesaamist, tõendamaks võimaliku vaidluse korral, kas isik on e-kirjas sisalduva info kätte saanud või mitte.

Tutvu meie privaatsusteatega.

Sulge

Logi sisse

Ei ole veel liige? Liitu!

Unustasid salasõna?