MyFitness

Personaaltreeningutega alustamine ja õige personaaltreeneri leidmine on üks väljakutsuvatest sammudest oma teekonna alustamisel. MyFitnessi liikmed Lisella ja Emily alustasid oktoobris jõutreeningute teekonda jõusaalis personaaltreeneri Virdžinja Nargla juhendamisel. Vaatame lähemalt, kuidas möödus esimene kohtumine treeneriga, kuidas saada aru, kas treener on just Sulle sobiv, kuidas näeb üldse välja teekond iseseisvate treeninguteni ning millised olid esimesed edusammud jõusaalis.

Kuidas saada aru, kas treener on just Sulle sobiv?

Esimesel kohtumisel saadi treeneriga lähemalt tuttavaks. Arutati, millised on eesmärgid ning mida 2-3 kuu möödudes eelkõige rõhku panna. Virdžinja jagas väga palju informatsiooni treeningute, rutiini ja treeningkava osas. Tekkis selge ülevaate, millised hakkavad trennid välja nägema ning pandi paika esimesed trenniajad.

“Juba meie esimese kohtumise põhjal jäi kõlama see emotsioon ja klapp, mis meil kõigil ühiselt tekkis – oli tunne, nagu oleks vana sõbraga kokku saanud,” – Lisella

“Enne treeningutega alustamist pean oluliseks kliendiga enne näost-näkku kohtuda. See annab mulle kindlustunde, et just mina olen õige treener juhendama klienti lähtuvalt soovitud eesmärkidest. Arvan, et see võiks olla üks olulisemaid punkte nii treeneri kui ka kliendi jaoks. Kogu edasine koostöö treeneriga sõltub puhtalt meie omavahelisest usaldusest ning seega on eriti oluline, et mõlemad osapooled tunneksid selles osas südamerahu,” kommenteeris Virdžinja üleskutset esialgu lihtsalt kokku saada. “Alustan enamike oma klientidega just täpselt sellest punktist!”

Mida kujutab endast personaaltreeningud sõbraga?

“Personaaltreening sõbraga on oma sisult sarnane personaaltreeningule. Treeningplaani koostamisel lähtun mõlema eesmärgist eraldi, kuid seejuures proovin treeningut hoida võimalikult lõbusa ja kompaktsena. Koos treenimine annab võimaluse tuua sisse ka paarisharjutusi, mis aitavad meeleolu üleval hoida. Loomulikult on see ka kahepeale soodsam viis, kuidas treeningutega alustada.

Emotsioon ja hea õhkkond on suuremaid võlusid valides personaaltreening sõbraga. Trenn on lõbus, kuid samal ajal tulemuslik, sest lisaks jutuvadale ning heale emotsioonidele lähtub treening kindlast plaanist. Treener hoiab protsessil silma peal ning siis ei lähe ka töö ja lõbu tasakaal paigast. Lisaks tänu sellele ei jää ka tulemused ainult unistustesse,” sõnas treener Virdžinja personaaltreeningute kohta.

Kuidas möödus esimene kohtumine treeneriga?

“Esimesel kohtumisel võtsin eesmärgiks tüdrukute võimekust ning keha tundma õppida. Võtsime läbi mõned baasharjutuste liikumismustrid ning samuti testisin nende võhma. Kehaanalüüs on hea viis oma keha kohta tagasisidet saada, nagu ka trennide tulemuslikkuse kohta. Kehaanalüüsist üksinda muutuste ellutoomiseks ei piisa, sinna taha on vaja ka tegutsemist ning siis mõne aja möödudes saab numbrid uuesti kõrvuti panna,” meenutab treener Virdžinja esimest treeningut.

Kuidas näeb välja teekond iseseisvate treeninguteni?

“Koos treenimise juures meeldib mulle, et me oleme koos ka nendes rasketes hetkedes, mis vahepeal tekivad. Kui alguses tundub kõik väga raske ja ületamatu, siis saame üksteisele motivatsiooni ja julgust üle süstida. Samuti on koos trenni teha poole lõbusam – treeningute ajal saab tohutult palju nalja ning samal ajal koos aega veeta, mis on kiire elutempo juures väga oluline,” jagab Lisella Emilyga koos treenimisest.

“Koos treenides tunneb juba trenni käigus nii palju rohkem energiat, isegi siis kui alustad trenni kell 8 hommikul täiesti null energia ja motivatsiooniga,” – Emily

Emily lisab enda positiivsest kogemusest: “Muidugi on algajatena meil fun ka üksteise üle nalja teha, kui me eksinud nägudega uusi masinaid proovime ja üritame tehnikale pihta saada. Lisaks suudab Virdžinja terve tunni vältel keskenduda meile mõlemale ja kordagi ei ole tekkinud tunnet, et üks äkki jääb tahaplaanile. Treener jälgib pigem mõlemaid võrdselt ja annab tohutult lisaenergiat meile mõlemale.


MyFitness personaaltreener Virdzinja Nargla

Virdžinja Nargla, personaaltreener

Uuri treener Virdžinja käest käimasolevate treeningprogrammide kohta ning hüppa juba täna punti! Programm annab võimaluse leida sarnaseid teekonnakaaslaseid, treenides 2 korda nädalas koos treeneri ning grupikaaslastega. Seejuures võttes fookusese ka oma toidulaua ja saavutades oma seni parim enesetunne.

Eriti soovitab treener grupiga liituda inimestel, kes on siiani masinatest ringiga mööda jalutanud. Treener Virdžinja lisab: ”Grupiga masinaid tundma õppides ja nädalast-nädalasse koormust tõstes võib avastada, et jõusaal on tegelikult päris vägev koht!”

Kui soovid oma teekonnale värsket starti, võta julgelt Virdžinjaga ühendust e-maili teel virdzinja.nargla@myfitness.ee ja jälgi tema tegemisi ka Instagramis.

Algus on vaid ühe sammu kaugusel!

Sulge

MyFitness uudiskiri

Liitu MyFitnessi uudiskirjaga ja oled alati kursis meie uuemate treeningute, klubi uudiste ja koostööpartnerite heade pakkumistega!

 

*Luban AS´il My Fitness mulle saadetavates e-kirjades kasutada jälgimispiksleid allolevatel eesmärkidel:
1. Kvantitatiivse info kogumise analüütilisel eesmärgil, hindamaks millise sisuga e-kirjad inimesi huvitavad, et vastavalt sellele kujundada e-kirjade sisu.
2. Kinnitamaks e-kirja kättesaamist, tõendamaks võimaliku vaidluse korral, kas isik on e-kirjas sisalduva info kätte saanud või mitte.

Tutvu meie privaatsusteatega.

Sulge

Logi sisse

Ei ole veel liige? Liitu!

Unustasid salasõna?