MyFitness

Treeningud kipuvad kõledate sügisilmade saabumisel siseruumidesse kolima. Täna jagame Sinuga MyFitnessi liikme Ivo lugu, kelle koduklubiks on MyFitness Viimsi. Tubasemal sügis-talvisel perioodil on igasugune liikumine abiks, tehes seda aga regulaarselt, on ka püstitatud eesmärke lihtsam saavutada. Vaatame lähemalt, kuidas Ivo sisetreeningutega uue hooga alustab.

Personaaltreenerini jõudmine

Talveperioodi klubis kolm-neli korda nädalas jõumasinatel ja liikumistrenažööridel harjutamine on hoidnud küll mu tervise üldiselt korras ning tugevdanud toonust, ent loodetud kaalukaotust pole saavutanud. Tegelikult olen viimase viie aasta jooksul iga aasta ühe kilo juurde võtnud. Pärast korralikku trenni tundub ju igati õiglane end premeerida toekama õhtusöögi ja õllega. Ometigi tean, et treenida saab mõtestatumalt sihipärasemalt ning ka kehakaalu suhtes tulemuslikumalt. Teooria on lihtne – iga päev tuleb kulutada rohkem energiat kui söögilaualt ammutada. Pilk kaalule astumisel aga kinnitab jonnakalt, et praktikas pole lihtne hoida teadmistepõhist joont.

Sel sügisel pöördusin MyFitnessi personaaltreenerite poole ettepanekuga – minul on tugev motivatsioon saada järgmise aasta maikuuks (oma 59. sünnipäevaks!) kümme kilo kergemaks. Neilt ootan juhendamist, kuidas jõuda seatud eesmärgini nii, et mul ei kujuneks trenniväsimus ega näljatunnet.

Esimesena kehaanalüüs

Varasemalt olen MyFitnessis oma talihooaega alustades saanud kehaanalüüsi voucheri, millest olen loobunud. Arvasin end teadvat niikuinii, mis on mu kehakaal ja palju soovin alla saada. Esimest klubikülastust alustasin konsultatsiooniga, mida viis läbi MyFitness Viimsi klubi treener Kadi Salm-Dikker.

Kehaanalüüsi tulemusena sain teada rohkem keha koostise kohta koos soovituslike väärtuste võrdluste ja nende saavutamise juhistega. Kinnitan, et detailne pilt treeneri selgituste ja soovitustega oli väga mõtlemapanev teekaart. Kehaanalüüs näitas luustiku, lihaste, rasva ja pehmete kudude osakaalu ning mille arvelt ja kui kiirelt saab hakata eesmärgi poole liikuma. Minu jaoks tekkis täiesti uus tunnetus oma treeningute ja toitumiskavade planeerimiseks.

Mul on tunne, et tänavune talv tuleb teisiti – vaatame, kuidas täpsemalt ettevõetud rajal läheb.

Personaaltreener lükkab õigele rajale

Sissejuhatavad treeningud teen MyFitness Pirita klubis, mis on vaiksem ja õdusam ning jääb linnast töölt tulles mugavalt tee peale. Pirital viib personaaltreener Indrek Vait mu oskuslikult kurssi jõumasinate kasutamisel õigete kehaasendite, harjutuste rütmi ja efektiivsete kordustega.

Tõepoolest – tulemuslikkus peitub detailides. Lisaks näitas Indrek kätte palju uusi harjutusi, mida saan edaspidi omal käel praktiseerida. Näiteks selle asemel, et voolida kõhulihaseid traditsiooniliste istesse tõusmistega on hoopis tõhusam näoga põranda poole end rullikhantlitega edasi ja tagasi rullida. Mulle sobib!

Trenni võid Sa teha, aga toitumist peab jälgima

Teadmine toitumise olulisuse kohta oli mul juba enne Pirita klubis tegutseva treeneri ja toitumisnõustaja Cätlyn Toomerega konsulteerimist teoreetilises plaanis olemas. Praktilisi teadmisi sain juurde väga palju. Olen senini söönud suhteliselt tervislikult, kuid tulemusliku trenni tarbeks pean suurendama valkude ja proteiini osakaalu ning loomulikult vähendama koguseid. Nüüdsest saab kodusest köögikaalust mu igapäevane köögitarvik, mis seni oli kapist välja võetud vaid peenemate roogade valmistamiseks.

Cätlyn aitas ka parema süsteemi luua, kuidas õigesti toitumist kirja panna. Näiteks aitas mul üles seadistada Myfitnesspal rakenduse ning kuidas seda kõige paremini kasutada. Treener andis ka hulga kasulikke nippe, mida kindlasti ka igapäevaselt rakendama hakkan.

Kirjutas: Ivo Rull, kultuuritegelane. Viimsi Uudised

Sulge

MyFitness uudiskiri

Liitu MyFitnessi uudiskirjaga ja oled alati kursis meie uuemate treeningute, klubi uudiste ja koostööpartnerite heade pakkumistega!

 

*Luban AS´il My Fitness mulle saadetavates e-kirjades kasutada jälgimispiksleid allolevatel eesmärkidel:
1. Kvantitatiivse info kogumise analüütilisel eesmärgil, hindamaks millise sisuga e-kirjad inimesi huvitavad, et vastavalt sellele kujundada e-kirjade sisu.
2. Kinnitamaks e-kirja kättesaamist, tõendamaks võimaliku vaidluse korral, kas isik on e-kirjas sisalduva info kätte saanud või mitte.

Tutvu meie privaatsusteatega.

Sulge

Logi sisse

Ei ole veel liige? Liitu!

Unustasid salasõna?