MyFitness

IRONMAN triatlon on väljakutse, mis paneb proovile nii keha kui ka vaimu, kombineerides endas ujumist, rattasõitu ja jooksmist. See pole lihtsalt võistlus, vaid elustiil, kus iga treening on samm lähemale suurele eesmärgile. Ironmani edukaks läbimiseks peab alustama teekonda vähemalt 6-12 kuud enne võistlust. See pole lihtne ettevõtmine – enesedistsipliin, pühendumine ja ohtralt trenni. 

Ka meie MyFitness treenerid näevad usinalt vaeva Ironman 70.3 ettevalmistusega. Avavees ujumiseks on vesi natukene veel jaheda võitu, aga korralik kilomeetrite kogumine käib nii jooksusammul kui ka vändates. Kilometraažilt kõige mahukam ala Ironmanil on jalgrattasõit. Osalejad peavad läbima 90-kilomeetrise raja, mis on Eestis muideks üks kiiremaid Ironmani rattaradasid maailmas.  Uurisime meie tegusatelt treeneritelt, kuidas on siiani rattatreeningud kulgenud ning milliseid soovitusi nad jagavad rattatreeningutega alustajale. 

Rattavarustus on oluline

Esimese tiimi koosseisus suundub rattarada vallutama meie personaaltreener Kristjan Maasik, kes eelmisel aastal andis oma panuse tiimis jooksusammul. Kristjan on peamiselt kilomeetreid kogunud maastikurattaga. Selleks, et mehe kiiremini liikuma saaks pani meie tore koostööpartner Sportland Kristjanile uued rattad alla. Härra vallutab rattaradasid nüüd uhiuue Bottechia 8Avio Revolution / Shimano 105 Di2 maanterattaga.

Pean ausalt tunnistama, et ma ei ole varasemalt kunagi maanteeratast omanud, nii et rattatreeningud saavad edaspidi väga põnevad olema.

Esimesed trennid uue rattaga on juba tehtud ning Kristjan tõdeb, et sellise isendiga on rattasõit lausa nauditav. Ülimalt kerge rattaraam ja head jooksud võimaldavad üpris vähese vaevaga arvestatavaid kiiruseid saavutada. Uue ratta ja sõiduasendiga kohanemine võtab veel natuke aega, aga töö käib. Rattaga tulid kaasa ka kõik peened lisad, nagu elektrilised käiguvahetajad ja ketaspidurid, seega tubli sooritus võistlusel masina taha kindlasti ei jää. „Mehe taha ka mitte….loodetavasti!“ sõnab Kristjan.   

Treening, järjepidevus ja enesedistsipliin

Siiani on Kristjanil ettevalmistus kulgenud plaanipäraselt. Kilomeetreid on kogutud regulaarselt rattapukil ning suureks abiks on olnud MyFitness rühmatreener Martin Kõrv poolt juhendatud Interval 45 spinningutreening. Kristjan on võtnud eesmärgiks Ironmanil rattarada läbida alla kolme tunni, mis tähendab seda, et paar kuud peab veel korralikult trennis mürama. 

Hetkel on peamiseks eesmärgiks arendada kiiruslikku vastupidavust, et jaksaks ettenähtud tempoga pikemat aega sõita. Samuti on vaja jõutreeninguid teha, et keha tuleks toime sõiduasendis püsimisega.

Teise tiimi koosseisus kogub kilomeetreid rattaentusiast ja MyFitness personaaltreener Indrek ViskaUurisime Indrekult, millised oleksid tema soovitused alustavale triatleedile, et edukalt rattarada läbida Ironman 70.3 võistlusel. 

 Rattasõidu meelespea alustavale triatleedile

  • Alusta rattatreeningutega võimalikult varakult: Ära jää ootama viimase hetkeni ning alusta treenimist juba enne võistluste hooaega.
  • Sõida enamus treeningutel selles asendis, kuidas sa plaanid sõita võistlustel:Harjuta võistlusasendis sõitmist regulaarselt, et muuta see keha jaosks mugavaks ja efektiivseks.
  • Harjuta kõrget kadentsi (pedalleerimise sagedus) nt. 105p/m treeningutel: Kõrge kadents aitab vähendada lihaste väsimust ja parandada jõudlust.
  • Võimalusel tee treeninguid aegajalt võistlustrassil: See annab võistlusel eelise olla kursis teekonna eripäradega ning võimaluse paremini planeerida jõudu ja strateegiat.

Meie treenerid naudivad täiel rinnal ettevalmistuse protsessi  ning ootavad juba põnevusega rajale pääsemist. Kui soovid samuti oma rattatreeningud nauditavamaks muuta, siis suurepärase valiku rattavarustust leiad Sportland kauplustest.  

Rajal näeme!

Sulge

MyFitness uudiskiri

Liitu MyFitnessi uudiskirjaga ja oled alati kursis meie uuemate treeningute, klubi uudiste ja koostööpartnerite heade pakkumistega!

 

*Luban AS´il My Fitness mulle saadetavates e-kirjades kasutada jälgimispiksleid allolevatel eesmärkidel:
1. Kvantitatiivse info kogumise analüütilisel eesmärgil, hindamaks millise sisuga e-kirjad inimesi huvitavad, et vastavalt sellele kujundada e-kirjade sisu.
2. Kinnitamaks e-kirja kättesaamist, tõendamaks võimaliku vaidluse korral, kas isik on e-kirjas sisalduva info kätte saanud või mitte.

Tutvu meie privaatsusteatega.

Sulge

Logi sisse

Ei ole veel liige? Liitu!

Unustasid salasõna?