MyFitness

Sel sügisel võttis MyFitnessi liige Grete Lisette osa Eesti Kulturismi ja Fitnessi liidu poolt korraldatud Eesti Meistrivõistlusest Fitness Challenge’is. Treeningteekond on seda imelisem, et treenides on kaotatud 30 kg ülekaalu ning tehtud suur muutus toitumis- ja liikumisharjumustes. Tänaseks on tervislik toitumine ja sport osa Grete igapäevaelust, mis toob endaga kaasa uued sihid ja pakatava energia. Kuidas leida endas sisemine jõud mugavustsoonist välja tulemiseks ja teadlikult oma elukvaliteeti muuta? Jagame Sinuga Grete Lisette inspireerivat treeningteekonda.

Kuidas jõudsid personaaltreeneri juurde?

Personaaltreeneri juurde sattusime juhuslikult. Olin just alustanud residentuuri, kui mu juhendaja pakkus välja, et võiksime koos trenni minna. Algselt suurt eesmärki ei olnud ja tahtsime lihtsalt “natuke liigutada”. Otsustasime paariks korraks treeneri võtta, et mõningaid nippe saada. Valisime välja personaaltreener Cätlyn Toomere, kes kohe peale esimest trenni ja minu “eluloo” kuulamist pani lihtsalt fakti ette: “Nii, Sinuga mul on suured plaanid ja me ajame Su vormi!” Sel hetkel olin ma juba mõnda aega oma elu tippkaalus olnud. Eriti positiivset tulevikku ei näinud ning suhtusin sellesse pigem skeptiliselt. Olin varasemalt omal käel trenni teinud ja toitumist jälginud, aga miski polnud seni toiminud. 26-aastasena mõtlesin, et mida kauem ma oma mugavustsoonis kükitan ja muutuseid edasi lükkan, seda keerulisem on mul oma eesmärke saavutada.

Kuidas õnnestub Sul töö ja trennid ühildada?

Igapäevaselt töötan arstina, õpin hetkel residentuuris. Arstitöö on küllaltki intensiivne ja töö kõrvalt on pigem keeruline trenne oma ajakavasse sobitada. Olen selle suhtumisega, et kes tahab, see saab kõike! Leidsin aja tühjalt passimise arvelt. Kui ma trennis ei käiks, siis tõenäoliselt lösutaksin ma diivanil, scroll’iks sotsiaalmeedias või vaataks telekat.

Kui ma trennis ei käiks, siis tõenäoliselt lösutaksin ma diivanil, scroll’iks sotsiaalmeedias või vaataks telekat.

Arstina tean, kui positiivne mõju on igapäevasel füüsilisel aktiivsusel meie kehale. Suureneb haigustele vastupanuvõime, paraneb krooniliste haiguste kontroll ja vaimne tervis. Siin on mõned olulisemad punktid, mis sellele kaasa aitavad:

  • Igapäevane passiivne liikumine ehk liikuv eluviis – auto kaugemale parkimine, 1 peatus varem bussilt maha tulemine, treppide eelistamine liftile – on väga oluline. Selline peakski olema ühe terviseteadliku ja ennast armastava inimese päev.
  • Veelgi olulisem on “sihipärane füüsiline koormus”, nagu üks Eesti tipptasemel kardioloog armastab öelda. See tähendab trenni pärast treenimist, korraga suutema koormuse saamiseks liikumine. Selleks saab olla siis jõusaalitreening, intensiivne kiiremas tempos kõnd, rattasõit, ujumine, tantsimine jne.
  • Sihipärase treeninguga sunnime me oma keha ja südant intensiivsemalt töötama, mis aitab kaasa tervise paranemisele ja ka kehakaalu langetamisele.
    Sellele kõigele mõeldes ei olnudki mul eriti keeruline ohverdada oma “vaba aega” trennide jaoks. Tänane reaalsus on see, et just trennis puhkan ma kõige paremini välja.

Kuidas on viimane aasta muutnud Sinu elu?

Viimase aastaga olen lisaks välimuse muutumisele saanud ka kuhjaga enesekindlust juurde. Enesetunne on muutunud paremaks, lihtsam on asjadest rõõmu tunda ja jaksu on ka rohkem. Olen õppinud oma keha rohkem kuulama ja avastanud, milleks mu keha võimeline on. Viimase aasta jooksul on olnud oluliselt vähem aega diivanil lösutamiseks, mida varem pidasin ainsa väljapuhkamise viisina. Nüüd olen avastanud, et mentaalselt väljakutsuva arstitöö kõrvalt saan ma ennast just kõige efektiivsemalt välja elada ja oma närve puhata just trenni tehes.

 

Mis on olnud selle teekonna juures kõige väljakutsuvam?

Esialgu oli ilmselt kõige keerulisem uue elurütmi ja harjumuste juurutamine. Kogu trennide logistika ja ka poes “tervislikemate” produktide valimine võttis alguses päris palju aega ja vaeva. Treeneri juhendamisel jooksis aga kõik paika ja tervislikud harjumused muutusid iseenesest mõistetavaks. Kogu sellel aastapikkusel teekonnal on olnud ka künklikke perioode, kus kaal seisab ja tekib uuesti lootusetusetunne. Nendel hetkedel on mulle olnud abiks treener Cätlyn, kes on toonud mu maa peale tagasi ja sisendanud uut motivatsiooni.

Tagasilöökidest üle saamiseks on vaja tugevat tagalat ja mentaalset tuge, mida olen saanud nii oma treener Cätlinylit kui oma perekonnalt. Hea nipp on ka madalamatel hetkedel aeg-ajalt enesereflektsioone teha. Näiteks mõelda tõsiselt järele enda eesmärgile: miks ma seda teen, kuhu ma jõudnud olen ja kuidas edasi saaks liikuda. Kui endale selgeks teha, et nii pikk maa juba tuldud ja nii palju aega selleks pühendatud, siis ei tasu enam toppama jääda ja vanade elukommete juurde naasta. Selle asemel hoopiski edasi pingutada, rasketest hetkedest üle saada ja pea püsti uute tulemuste poole sammuda.

Kuidas jõudsid Fitness Challenge juurde?

Võistlusteni jõudsime ühes järjekordses trennis, kui proovisime jõuharjutuste asemel HIIT sarnast treeningut ja Cätlyni soovitusel mõnda Fitness Challenge harjutust. Kuna tõdesime, et harjutused olid mulle jõukohased ja sooritus päris hea, tegi treener pakkumise Eesti Meistrivõistlusteks treenida. Võtsin sõnasabast kinni ja nii me kuu ajaga mind esimesteks Eesti Meistrivõistlusteks Fitness Challenge’iks vormi ajasimegi.

“Meis kõigis on tegelikult see tahtejõud olemas, see tuleb vaid üles leida!”

Võistlema minek tekitas esialgu väga vastakaid tundeid – võiks ju proovida, aga kas ma ikka sobin sinna? Treeningprotsess oli võimas, tundsin ennast nagu päris sportlane, aga enne võistlusi tuli ikka korralik närv sisse. Võistluspäev oli tohutult emotsiooniderohke – kogu päev ja iga liigutus oli kellaajaliselt ära planeeritud. Kokkuvõttes oli võistlus väga äge! Mul on hea meel, et läksime “lihtsalt proovima”. Mõeldes kus ma aasta tagasi olin ja kui kaugele jõudnud olen, siis on ikka uhke tunne küll. Meis kõigis on tegelikult see tahtejõud olemas, see tuleb vaid üles leida!

Mida soovitad teistele, kes on oma tervisega kimpus ja ei tea kust alustada?

Esimene samm ongi alati kõige keerulisem, edasi läheb juba oluliselt lihtsamaks, kui siht selgeks mõeldud ja silme ees. Soovitan mõelda enda jaoks selgeks, mis on tegelikult oluline. Aktiivselt trenni tehes paraneb kindlasti tuju ja uni ning rohkem on enesekindlust ja jaksu igapäevategevusteks. Väga väikesed muutused võivad juba harjumuse loomise lihtsamaks teha. Lisaks kaalunumbri/ümbermõõtude vähenemisel on fantastiline tunne, kui üle pika aja poodi minnes saab riideid “valida” ja ei pea enam ostma seda, mis lihtsalt selga läheb.

Alati on vabandusi, miks midagi mitte teha, aga tegelikult on hiljem väga hea tunne ennast kokku võtta ja teha midagi iseenda ja oma tuleviku nimel. Inimese keha on üks võimas süsteem, ta suudab meid elus hoida. Tee oma kehale pai ja anna talle ka natuke vastu – paku talle väljakutset treeningutega ja maiuspalaks toida teda tervisliku ja tasakaalustatud toiduga!


Cätlyn Toomere

Personaaltreeneri ametis kohtuvad Cätlyni kaks suurimat kirge- jõusaalitreeningud ning inimeste aitamine. Cätlyn usub, et teadlik treening ning toitumine võiks olla osa iga inimese elustiilist ja seetõttu annab ta endast kõik, et oma teadmisi klientidega jagada. Aktiivne elustiil mängib väga suurt rolli ka hea vaimse tervise juures, kuid teekond selleni ei pruugi olla sirgjooneline. Unistuste täitumiseni viivad kindel plaan ning järjepidev töö – tule treeni koos Cätlyniga ja tee oma eesmärgid teoks!

Telefon: +372 5302 5710
E-post: catlyn.toomere@myfitness.ee

Sulge

MyFitness uudiskiri

Liitu MyFitnessi uudiskirjaga ja oled alati kursis meie uuemate treeningute, klubi uudiste ja koostööpartnerite heade pakkumistega!

 

*Luban AS´il My Fitness mulle saadetavates e-kirjades kasutada jälgimispiksleid allolevatel eesmärkidel:
1. Kvantitatiivse info kogumise analüütilisel eesmärgil, hindamaks millise sisuga e-kirjad inimesi huvitavad, et vastavalt sellele kujundada e-kirjade sisu.
2. Kinnitamaks e-kirja kättesaamist, tõendamaks võimaliku vaidluse korral, kas isik on e-kirjas sisalduva info kätte saanud või mitte.

Tutvu meie privaatsusteatega.

Sulge

Logi sisse

Ei ole veel liige? Liitu!

Unustasid salasõna?