MyFitness

Augustikuu lõpus täitub Tallinn taaskord tublide triatleetidega, sest aset leiab üks suurimaid spordisündmuseid Ironman 70.3. Võistlusareenile astuvad ka meie enda MyFitness kubide vaprad töötajad! Seekord on võistlustules 10 pühendunud spordisõprakaks kolmeliikmelist meeskonda ja neli individuaalvõistlejat. Saame lähemalt tuttavaks meie osalejatega ning uurime lähemalt, mis paneb neid pürgima Ironman 70.3 finišijoone poole. 

Individuaalosaleja Raivo Nõmm 

IRONMAN 70.3 2024Raivo osaleb individuaalarvestuses käesoleval aastal esimest korda. MyFitness spordiklubidega on ta seotud olnud juba 8 aastat ning nii mõnelegi on ta meelde jäänud spinning rühmatreeningust.  Ironmani pisiku sai ta uuesti kätte eelmisel aastal, kui esindas MyFitnessi kolmeliikmelises tiimis ratturina. Eelmise aasta kogemus oli väga positiivne ning tiimi energia ja toetus viimasepeal. Sealt sündis ka mõte, et oleks viimane aeg see katsumus ette võtta individuaalselt. 

Raivo, milline on Sinu sporditaust? 

Spordiga olen tegelenud juba umbes 30 aastat. Põhialaks oli mul kergejõustik ning täpsemalt kesk- ja pikamaajooks. Eesti meistrivõistlustelt olen kogunud kokku ca 20 medalit. Kirg jooksu vastu on mind viinud Londoni, Berliini ja Stockholmi maratonile ning parim maratoni aeg on 2.34.40. Ühel hetkel avastasin enda jaoks maastikuratta ning huvi hakkasid pakkuma suusatamine ja triatlon. Olen väisanud ka lühemaid triatlone ja läbinud kolmel korral Vasaloppeti.  

Milline on Sinu ettevalmistus Ironman 70.3 võistluseks ning kas oled seadnud endale ka mõne eesmärgi? 

Ettevalmistused on täies hoos ning hetkel treenin ca 10 tundi nädalas. Talvel kogunes suusatamisega umbes 1000km ning  usun, et olles nii kaua sporti teinud on korralik vundament laotud. Kuna ratas on Ironmani võistlusel ajaliselt kõige mahukam, siis sellel aastal panen rohkem rõhku rattatreeningule. Jooksmist ma ei pelga ning ujumas käin hetkel kaks korda nädalas.  Olen seadnud endale eesmärgiks, et tahaks viie tunni sisse mahtuda, kuidas see õnnestub eks saame näha. Usun, et kui tervis on korras ja treeningutega liiga ei tee, siis on see tehtav. 

Individuaalosaleja Maigi Vändre 

IRONMAN

Maigi tegi Ironman 70.3 debüüdi eelmisel aastal ning on taas võtnud eesmärgiks ületada Ironman 70.3 finišijoone. Maigi on särav ja energiline MyFitness Viljandi treener ning annab erinevaid rühmatreeninguid.  

Maigi, kuidas jäid rahule oma eelmise aasta sooritusega? 

Ironman 70.3 oli olnud minu väike unistus juba pikemat aega ning see teoks teha oli ülimalt äge tunne. Muidugi oli kogu ettevõtmine veidi hirmutav, aga südames ma teadsin, et saan hakkama ja teen selle ära positiivsete emotsioonidega. Nii ka läks! 

Mis toob Sind tagasi Ironmani radadele? Kas eelmisest korrast said ka mõne õppetunni? 

See oli vist üks võimsamaid ja ägedamaid kogemusi mu elus! Ma ei olnud enne Ironman 70.3 mitte kunagi varem sõitnud maanteerattaga. Kui ma esimest korda maanteeratast proovida sain oli mul terve tee suu kõrvuni. Kus ma siiamaani elanud olen, et alles nüüd avastasin, kui mugav, kerge ja nauditav on maanteerattaga sõita!

Oma unistused tuleb teoks teha ning endasse tuleb uskuda. Unistuste ja eesmärkide nimel peab vaeva nägema. 

Kuidas valmistud seekord võistlusteks? 

Tänavu keskendun paremale sooritusele ja naudin kogu protsessi veelgi rohkem. Muretsen vähem nende asjade üle, mida ma muuta ei saa. Lihvin paremaks oma ujumistehnikat ning kindlasti veedan rohkem aega ratta seljas.  

Eelmisel aastal ujusin terve distantsi konna tehnikas, aga seekord teen tööd selle kallal, et krooli tehnika selgeks saada, mis annab kindlasti ajaliselt parema tulemuse. Rattatreeninguid tuleb sellel hooajal kindlasti kõvasti rohkem, sest nüüd on mul kogu varustus olemas ning saan varakult kilomeetreid koguda. 

 

Individuaalosaleja Pavel Borovkov 

IRONMAN 70.3 2024Kolmas individuaalosaleja on Pavel Borovkov. Pavel on MyFitness Narva Fama personaal- ja rühmatreener ning meie liikmeid on ta rõõmustanud juba üle 14 aasta! Ironman 70.3 ei ole Paveli jaoks võõras ning varasemalt on ta osalenud võistlusel nii tiimi koosseisus kui ka individuaalselt kokku viiel korral.

“Fookuses on teadlik treening ning tervise hoidmine.”

Miks otsustasid ka sel aastal osaleda?  

Mulle väga meeldib Ironman 70.3 võistluse atmosfäär. Olen osalenud juba viiel korral sellel võistlusel ning iga võistlus on olnud väga nauditav kogemus.

Millele pöörad rõhku sellel aastal ning kas plaanid teha ettevalmistusel midagi teisiti?  

Käesolev ettevalmistus on kindlasti teistsugune võrreldes varasematega. Seekord jälgin, et ma oma treeningmahtu liiga suureks ei ajaks. Ujumise puhul keskendun rohkem tehnika arendamisele ning ei aja kilomeetreid taga. Pööran rohkem rõhku ka taastumisele ja füsioteraapiale, mis on äärmiselt olulised osad ettevalmistusel.   

“Iga väike samm viib sind edasi pikal teekonal. Ettevalmistus Ironmaniks algab esimest läbitud kilomeetrist!”

 

Individuaalosaleja Anastasia Jevdokimova 

Meie viimane ja särav individuaalosaleja on Anastasia Jevdokimova. Anastasia on MyFitness Rocca al Mare klubijuhataja ja rühmatreener. Ironman 70.3 võistlusel esindas ta meid ka eelmisel aastal ning ka tänavu on ta stardikoridoris kohal. 

Kuidas kirjeldad oma esimest Ironman 70.3 kogemust?  

Esimene kord saatis mind uudishimu ja väljakutse iseendale. Peast käisid läbi mõtted, kas see distants on mulle üldse jõukohane ning ainukeseks eesmärgiks oli ületada finišijoon. Esimene sooritus oli üllatavalt hea ning lõpetasin distantsi ajaga 6h ja 3 min.  

Milline oli Sinu jaoks kogemus eelmisel aastal?  

Eelmisel aastal oli eesmärk läbida kogu distants alla kuue tunni. Arvasin, et eesmärgist on mind lahutamas kõigest kolm minutit, aga tulemuseks oli hoopis 6h ja 49 min. Lõpptulemusega ma üldse rahule ei jäänud ning olin pettunud. Füüsiliselt oli väga raske ning vahepeal tekkis tunne, et ei soovi võistlusega jätkata.  Nüüd tulen samale rajale tagasi kolmandat korda. Olenemata eelmise aasta pettumusest proovin leida positiivset igas olukorras ning olen siiski väga uhke enda üle, et jõudsin finišisse ning ei andnud alla. 

“Vähem kui 1% inimestest kogu maailmas saavad kutsuda ennast Ironmaniks, mina olen üks nendest!”  

Millise suhtumisega lähed seekord Ironman 70.3 võistlusele?  

Seekord loodan, et saan kogu distantsi nautida täpselt nii nagu esimesel korral. Olen pühendunud rohkem aega rattatreeningutele kuna see on minu kõige nõrgem ala. Samuti teen rohkem kombineeritud ratas+jooks treeninguid. 


TREENERITE SOOVITUSED ALUSTAVALE TRIATLEEDILE 

  • Leia enda eesmärki toetav treeningprogramm ning treener, kes juhendab Sind sellel teekonnal
  • Tee ära kodutöö – loe võistlusest, toitumisest, treeningutest, erinevatest nippidest, suhtle teiste triatleetidega ja õpi teiste kogemusest
  • Sul ei ole vaja kõige uuemat ja kallimat varustust, et alustada
  • Treeni teadlikult – Su tervis on olulisem su finišeerimise ajast 
  • Väldi ületreenimist ning anna kehale piisavalt aega taastumiseks
  • Naudi treeninguid ja kogu protsessi 

Soovime meie tiimiliikmetele palju edu ja eesmärkide täitumisi!  Kõikidele kaasaelajatele on meil aga hea uudis, sest kogu ettevalmistuse aja vältel hoiame Sind kursis individuaalide ja tiimide tegemistega, toome õpetlike soovitusi nii rattasõpradele, jooksjatele kui ka ujumise entusiastidele ning teeme selgeks, kuidas tervist sportlike katsumuste eel hoida ning toetada.

Seega tasub kindlasti silm peal hoida meie blogil, sest ees ootab veel palju huvitavat! Püsige kursis, sest järgmisel nädalal toome Sinuni ka osalevate MyFitnessi meeskondade tutvustused!

Sulge

MyFitness uudiskiri

Liitu MyFitnessi uudiskirjaga ja oled alati kursis meie uuemate treeningute, klubi uudiste ja koostööpartnerite heade pakkumistega!

 

*Luban AS´il My Fitness mulle saadetavates e-kirjades kasutada jälgimispiksleid allolevatel eesmärkidel:
1. Kvantitatiivse info kogumise analüütilisel eesmärgil, hindamaks millise sisuga e-kirjad inimesi huvitavad, et vastavalt sellele kujundada e-kirjade sisu.
2. Kinnitamaks e-kirja kättesaamist, tõendamaks võimaliku vaidluse korral, kas isik on e-kirjas sisalduva info kätte saanud või mitte.

Tutvu meie privaatsusteatega.

Sulge

Logi sisse

Ei ole veel liige? Liitu!

Unustasid salasõna?