MyFitness

Kuidas personaaltreening on muutnud minu elu?

Kirjutas: Lisa-Mai

1. Kuidas leidsid tee personaaltreeneri juurde?

Minu ja Laura-Liza teekond algas rohkem, kui 5 aastat tagasi. Saatsin universumile mõtte, et ühe toreda personaaltreeneriga võiks trenni teha küll ning järgmine hetk tutvustas meie ühine tuttav mind Laura-Lizale. Sellel hetkel oli rühmatreeningutest saanud minu jaoks juba rutiinne tegevus ning tundsin, et vajan järgmist sammu edasi arenemiseks. Laura-Liza oli MyFitness Viru klubis juba minu jaoks tuttav nägu, seega tundus meie esimene trenn nagu vana tuttavaga taaskohtumine.

2. Mida personaaltreening on Sulle kõige rohkem andnud?

Personaaltreening on andnud mulle julgust ja tahtejõudu. Kui tunned trennis, et enam ei jaksa, siis tegelikult jaksad ikka küll! Personaaltreening avardab ka üldist maailmapilti sportliku ning tervisliku eluviisi kohta. Treeneriga on tore läbi arutada kõige jaburamad dieedid ja müüdid, mis trennimaailmas levivad. Personaaltreener ei näita sulle ainult, millist kangi valida või, mis harjutust sooritada, vaid suunab sind nägema ka suuremat pilti kogu selle protsessi juures!

3. Kas eelnevalt oli ka mingeid hirme või eelarvamusi seoses personaaltreeningus käimisega?

Minu jaoks tundus tund aega trenni nii lühike aeg, et mis selle ajaga siis ära teha üldse jõuab. Selle koha pealt on Laura-Liza väga konkreetne ja efektiivne treener. Laura-Liza tegi mulle hästi selgeks, et tõhusa treeningu nimel ei pea ennast peitma kolmeks tunniks jõusaali ning ühe tunniga saab väga korraliku trenni tehtud! Mulle meeldib ka tema põhimõte, et efektiivne treening hõlmab endas suuremate lihasgruppide põhjaliku läbitöötamist ning, et ei ole tarvis teha kümneid erinevaid harjutusi. Piisab ka viiest tugevast baasharjutusest, et kogu keha läbi töötada. Minu eelarvamus oli kindlasti, et 1h jõusaalis treenimist ei ole piisav. Laura-Liza on mulle õpetanud, et on küll!

4. Kellele soovitad personaaltreeningutes käimist enim?

Kindlasti kõikidele noortele, kelle jõusaali teekond alles alguse saab. Nii oluline on õppida koos treeneriga lisaks harjutuste sooritustehnikale tundma ka enda keha ning selle liikuvust. Parem alustada kohe õigesti, kui hiljem tegeleda ümberõppimisega. Samuti ei tohiks peljata ka hilisemas eas abi küsida. Lühidalt öeldes soovitan personaaltreeningut kõigile!

 

Personaaltreener Laura-Liza Lisa-Maist.

Kirjutas personaaltreener Laura-Liza Sööt

1. Kuidas Sinu klient Sinu juurde trenni tuli? Kirjelda pikemalt Sinu ja tema vahelist koostööd ja selle algust.

Lisa-Maiga kohtusime läbi meie ühise tuttava, kes oli mind soovitanud Lisa-Maile treeneriks. Lisa-Mai eesmärgiks oli jõusaaliga rohkem tuttavaks saada ning samuti soovis ta arendada enda tugevust ning üleüldist vormi. Ta oli tubli rühmatreeningutes osaleja, aga tundis, et soovib oma treeningud viia järgmisele tasemele ning rohkem individuaalsemat lähenemist.

2. Kui tihti treenite koos? Kas klient teeb ka eraldi iseseisvalt trenni?

Lisa-Maiga treenime regulaarselt koos vähemalt kahel korral nädalas ning lisaks sellele teeb ta ka ise lisaks mõned jõusaalitreeningud. Vahelduse mõttes osaleb ta aeg-ajalt ka rühmatreeningutes.

3. Milline näeb välja teie kõige klassikalisem personaaltreening?

Oma treeningut alustame mõnusa soojendusega. Klassikaliseks sessiooni alustuseks on meil saanud 1000m sõudmist ning lisaks sellele spetsiifilisemad soojendusharjutused olenevalt sellest, mis meil treeningplaan parasjagu ette näeb. Enne suuremate lihasgruppidega tööle asumist teeme ka soojendusseeriaid. Esmalt töötame läbi suuremad lihasgrupid, mis koormavad keha rohkem ning treeningu lõppu jätame alati kergemad harjutused. Olenevalt treeningplaanist teeme, kas kogu keha hõlmava treeningu või keskendume vaid kindla kehapiirkonna arendamisele. Kuna Lisa-Maile väga meeldivad tugevad alakeha harjutused nagu jõutõmbed,kükid ja puusatõsted, siis need on meil alati esindatud iganädalaselt.

4. Sinu 3 soovitust nendele inimestele, kes kardavad jõusaali või personaaltreeneri juurde tulla.

 • Jõusaalis on oodatud kõik! Olen päris palju kuulnud, kuidas jõusaalis treenimist natuke peljatakse, sest kardetakse teiste pilke ja arvamusi. Tegelikult on tegu väga mõnusa treeningkeskkonnaga . Igaühel meist on oma kindel eesmärk ja põhjus, miks me jõusaalis treenime ning kõik ajavad oma asja. Treenerina olen näinud kuidas jõusaal ühendab inimesi ning inimesed, kes varem teineteist ei tundnud on järgmine hetk juba väga head trennisemud. Jõusaalis treenimine teeb sind nii vaimselt, kui ka füüsiliselt tugevamaks ja enesekindlamaks!
 • Raskeid raskuseid tõsta on okei! Seda rõhutaks just naistele, kes kardavad, et rasked raskused muudavad keha liiga lihaseliseks. Treeningute käigus me kõik tahame edasi progresseeruda ning üks viis seda teha on raskust suurendada. Progresseerumine aitab kehal saada tugevamaks ning edasi areneda. Seda ei tohiks karta !
 • Personaaltreener on sinu suurim toetaja ja motivaator! Ära pelga meilt abi küsida. Kui märkad meid jõusaali peal liikumas, siis astu julgelt ligi ning küsi abi ja nõu. Aitame sind suurima hea meelega!

Laura-Liza Sööt

Laura-Liza on tegelenud jõusaalitreeningutega viimased 5 aastat. Selle aja jooksul on ta osalenud FAF Personaaltreenerite koolitusel ning läbinud TRX rühmatreenerite koolituse. Lisaks täiendab ta end pidevalt erialastel koolitustel. Oma treeningutes keskendub ta korrektsele sooritustehnikale,mitmekülgsusele ning individuaalsele lähenemisele. Laura-Liza usub,et parimad tulemused on saavutatavad just siis kui omavahel on kombineeritud teadlik treening ning tervislik toitumine.

 • Personaaltreening 1x – 50.00€
 • Personaaltreening 3x – 135.00€
 • Personaaltreening 7x – 299.00€
 • Kehaanalüüs – 15.00€
 • Trenni-ja toitumisnõustamine  – 50.00€

  Klubid: Viru

  Võta ühendust

Sulge

MyFitness uudiskiri

Liitu MyFitnessi uudiskirjaga ja oled alati kursis meie uuemate treeningute, klubi uudiste ja koostööpartnerite heade pakkumistega!

 

Tutvu meie privaatsusteatega.

Sulge

Logi sisse

Ei ole veel liige? Liitu!

Unustasid salasõna?

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?