MyFitness

MyFitness Personaaltreener Diana Mogiš

MyFitnessi personaaltreener Diana ja tema klient Marika räägivad lähemalt, kuidas leida kiire elutempo kõrvalt aega ka treeninguteks.

Kuidas leidsid tee personaaltreeneri juurde?

Teadmine ja tahtmine, et peaksin ennast rohkem ja teadlikumalt treenima, tiksus viimastel aastatel kuklas pikalt. Olen lapsest saati olnud väga sportlik ja käisin kunagi pea igapäevaselt trennis, ka kogu oma varasema täiskasvanuea olen olnud pigem aktiivne ja liikuv ning leidnud aega väljas jooksmiseks, jalutamiseks või aeg-ajalt spordiklubi külastamiseks. Paraku seoses elutempo kiirenemisega leidsin aina enam põhjuseid, miks ei jõua trenni, pikemale jooksu- või jalutusringile ja kuidas kõik muud tegevused ja kohustused on palju olulisemad kui enda füüsilise ja vaimse tervise eest hoolitsemine. Ajapikku hakkas ka senine hea füüsiline baas kaduma ja nö vana rasva peal enam liugu lasta ei saanud.  

Arusaamise, et nüüd tuleb küll midagi radikaalset ette võtta, andis eelkõige aina süvenev jõuetus. Viimane tõuge oligi ilmselt see, kui ühel hetkel tundsin, et jõudu jääb väheks täiesti elementaarseid igapäevaseid toiminguid tehes – trepist üles kõndimine, poekottide kandmine ja muud tavapärased tegevused. Huvitav on tagantjärgi mõeldes see, kui pikalt on võimalik ennast petta ja ette kujutada, et selline taandareng on ajutine või et olen lihtsalt pikast tööpäevast väsinud ja kõik muud kavalad põhjendused oma senise hea füüsilise vormi kadumisele. Samal ajal hakkasin märkama sotsiaalmeedias ühe väga kiire elutempoga inimese regulaarseid postitusi treenimisest koos personaaltreeneriga – see motiveeris mind ja andiski lõpliku tõuke. Tekkis tunne, et kui juba tema suudab, siis peaksin ju mina ka suutma ennast uuesti kokku võtta ja regulaarsele trennilainele tagasi saada ning oma jõud ja värskus taastada. 

MyFitness Personaaltreener Diana Mogiš

Millised olid Sinu eelnevad hirmud ja eelarvamused seoses personaalitreeninguga?

Otseselt hirme ei olnud, sest motivatsioon oli nii kõrge. Suur tahe oli trenni minna. Mida ma kartsin, oli pigem oma viimase aja kogemusest teadmine, et ma suudan maksimaalselt nädal-kaks regulaarselt treenida ja siis katkestan rutiini, sest kõike muud on vaja teha, aega pole ja motivatsioon kaob. Kartsin eelkõige seda, et jätan jälle trenni pooleli ja tehtud tööst ei ole kasu, et raiskan niisama aega ja raha. Lisaks, kuna olen üsna mugav inimene, siis natuke kartsin, et äkki treener paneb mind tegema keerulisi harjutusi, mida ma niikuinii iseseisvalt ei julge või ei oska jõusaalis teha.  

Nimeta kolm asjaolu/mõtet, mida just personaaltreening on Sulle andnud?

  1. Jõudu. Tunnen ennast taas igapäevatoimetustes tugevana ja see on minu jaoks väga oluline ning aitab mul hoida end trennirajal. Enam ei taha saavutatud füüsilist vormi kaotada, olen nõus elu lõpuni jõusaalis käima, et seda hoida. Väga positiivne üllatus on olnud see, et jõutreening on ära kaotanud mu kaela- ja ülaselja vaevused. Kuna töötan igapäevaselt väga pikalt istuvas asendis laua taga, siis viimastel aastatel olid tekkinud päris tugevad kaelavalud, mis mõjutasid elukvaliteeti. Massaaž või füsioteraapia leevendas seda ajutiselt, samuti ei suutnud ma kodus regulaarselt teha füsioterapeudi soovitatud harjutusi. Nüüd aga on täiesti märkamatult see probleem kadunud ja pigem isegi mõjub lismotivatsioonina, sest kui paar treeningut vahele jääb, siis annab kael tunda, et on aeg tegutseda. 
  2. Rahulolu. Hea füüsiline vorm tagab ka hea üldise enesetunde, postiivsema ellusuhtumise ja hea tunde igapäevaselt. 
  3. Arusaamist, et aega on alati kõigil väga limiteeritud hulk, seda tuleb osata õigesti planeerida ja siis jõuab ka trenni. Personaaltreeningutega alustades oligi just ajaplaneerimine mulle väga keeruline, pärist tihti tühistasin või lükkasin trenni aegu edasi, kuna kõik muud kohustused tulid vahele ja oli tunne, et päevas lihtsalt ei ole seda 1-1,5 tundi iseendale, et sõita spordiklubisse, teha trenni ja sõita kontorisse tagasi. Nüüd on see muutunud harjumuseks ja mitte ainult treeninguid oma päevakavasse sättides, vaid ka üleüldisemalt oma aega planeerides. Lisaks on selline mõistmine aidanud ka igapäevaseid fookusi seada ning iseenda heaolu ja oma isiklikku aega kõrgemalt väärtustada.

Kellele ja miks võiks personaaltreening enim sobida?

Personaaltreening sobib absoluutselt kõigile. Tuleb lihtsalt leida endale sobiv treener. Ma ütleksin, et lausa ideaalne on pesonaaltreening inimesele, kellel on raske leida endas ise jõudu ja motivatsiooni või aega, et trenni minna. Uskuge mind, personaaltreener aitab siin 100%! 


Diana, kuidas Sinu klient Sinu juurde trenni tuli? Kirjelda pikemalt Sinu ja tema vahelist koostööd ja selle algust.

Tagasihoidlikult kirjutas, aga ega ma pikalt mõelda ei lasknud! Tuleb tegutseda siis, kui motivatsioon ja tahtmine on suur. Leidsime aja ja hakksime tegutsema. Marikale oli inspiratsiooniks üks teine treenitav. 

MyFitness Personaaltreener Diana Mogiš

Milline näeb välja teie kõige klassikalisem personaaltreening?

Alustame soojendusega ja siis jätkame juba lihastööga. Kuna kohtume 1x nädalas ja Marika ise tihti ei jõua, siis rakendame FullBody (kogu keha treening). Fookuses on suuremad lihasgrupid.  

Treeningkava ülesseehitus – treenite koos või iseseisvalt? Miks taoline lähenemine?

Treenime koos. Marika armastab tööd teha ega jõua alati ise treeningsaali. Hetkel ma ei pane sellega pinget peale, sest mul on tõsiselt heameel, et ta leiab selle aja, et kasvõi minuga tulla. Kohusetunne on see, mis ta trenni toob ja muidugi see elukvaliteedi paranemine, mille peale ta ise tuleb ja räägib siiralt. Treenerile on see alati justkui JESSS effekt. Just see tulemus on mu töö saavutus ja motivatsioon. 

Nimeta mõni naljakas või ebatavaline seik seoses personaaltreeninguga.

Meenub kord, mil Marika oli kenasti trennis käinud ja viimase harjutuse juures ütles: “Issand, ma tunnen end kui Rocky (poksimaailmas tuntud tegelane)! Mina juhin enda keha.” See oli armas ja teisalt ka naljakas.  

3 soovitust inimestele, kes kardavad jõusaali või personaaltreeneri juurde tulla?

  1. Sa ei kahetse – see on aeg ja investeering iseendasse.
  2. Sa õpid uusi, põnevaid harjutusi ja omandad teadmised, mida hiljem ise rakendada.
  3. Koos personaaltreeneriga saavutad soovitud eesmärgi kiiremini.  

MyFitness Personaaltreener Diana Mogiš

Diana Mogiš, personaaltreener

Diana on aktiivne, sportlik ja sihikindel, kes on kogu oma elu tegelenud erinevate spordialadega. Viimased 7 aastat on ta südame võitnud Taipoks ja jõusaal. Tema enda moto on „Terves keha terve vaim“. Ta täiendab end pidevalt ja peab seda vajalikuks. Diana on treenerina töötanud alates 2013. aastast. Osalenud koolitustel: “Jõulusaali treeningkava koostamine”, Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liidu poolt läbi viidud koolitusel “Kulturismi -, fitnessi -, jõusaali – ja personaaltreenerite koolitus“, omandamisel ka rühmatreeneri paberid.

Oma treeningutes kombineerib ta keharaskusega harjutusi kui ka jõusaali inventari, lähtudes kliendi eesmärkidest. Treeneriameti puhul meeldib talle kõige enam klientide rahulolu, kui nad suudavad saavutada rohkem, kui nad ise oleks uskunud. Kindlasti seda kõike tuleb teha teadlikult, sellepärast Diana soovitabki personaaltrenne ja nõustamisi. Treeni teadlikult!

Kui soovid oma teekonnale värsket starti, võta julgelt Dianaga ühendust e-maili teel diana.mogis@myfitness.ee .

Algus on vaid ühe sammu kaugusel!

Sulge

MyFitness uudiskiri

Liitu MyFitnessi uudiskirjaga ja oled alati kursis meie uuemate treeningute, klubi uudiste ja koostööpartnerite heade pakkumistega!

 

*Luban AS´il My Fitness mulle saadetavates e-kirjades kasutada jälgimispiksleid allolevatel eesmärkidel:
1. Kvantitatiivse info kogumise analüütilisel eesmärgil, hindamaks millise sisuga e-kirjad inimesi huvitavad, et vastavalt sellele kujundada e-kirjade sisu.
2. Kinnitamaks e-kirja kättesaamist, tõendamaks võimaliku vaidluse korral, kas isik on e-kirjas sisalduva info kätte saanud või mitte.

Tutvu meie privaatsusteatega.

Sulge

Logi sisse

Ei ole veel liige? Liitu!

Unustasid salasõna?