MyFitness

MyFitness personaaltreener Virdžinja alustab uute treeningprogrammidega septembrist. Ta näeb treeningprogrammides suurepärast võimalust jõuda väiksema ajaga rohkemate inimesteni. Virdžinja ütleb treeningute kohta nii: “Lisaks väikegrupi treeningutele, aitab treeningprogramm tekitada mõnusa tiimitunde. Selle ülesehitus on piisavalt personaalne, et jõuda iga indiviidi eesmärkide-murede-vigastuste-kogemusteni, kuid seejuures teha meeleolukaid ühissutsakaid, et energia ja meeleolu üleval hoida.”

Uurisime meie liikmetelt lähemalt, kuidas nad programmini jõudsid. Enda kogemust treeningprogrammi osas jagavad liikmed Sandra ja Regina, kes leidsid enda jaoks just grupis treenimise. Vaatame lähemalt, kuidas Sandral ja Reginal programm möödus, mida nad õppisid ning mida endaga kaasa võtavad.

Treeningprogrammi kogemus Virdžinjaga.

Treeningprogramme on mitmeid erinevaid ning uurime täpsemalt, millega on tegemist. See on oma ülesehituselt sarnane personaaltreeningule. Programm sisaldab endas 8 nädalat treeningplaani ja eesmärgid aitab seada treener, lähenedes igaühele personaalselt. Suurim erinevus personaaltreeningust on osalejate arv. Ühes programmis osaleb korraga 3-4 inimest, mis on heaks julgustuseks alles alustajale, samas uute eesmärkide seadmiseks ja järjepidevuse loomiseks ka juba teadlikumale treenijale.

Treener Virdžinja jagab enda kogemust programmist: ”Eks iga uue grupi loomisel on ikka sees väike elevus, mis kogemuse ja taustaga inimesed kokku satuvad. Praegused grupid on küll sajaga tõestanud, et ei loe vanus, erialane taust ega ka treeningkogemus. Pigem annab see just motivatsiooni veidi veel pingutama, töömõtted saali ukse taha jätta ja treeningkaaslastega sammu pidada.”

Millist väärtust pakub treeningprogramm kõigile osalejatele?

”Ma olin käinud jõusaalis vaid mõned üksikud korrad ning viimased neist ulatusid juba 5-6 aasta tagusesse aega. Täiesti spontaanselt, läheneva suve meeltesegaduses mõtlesin selle programmiga liituda. Treeningprogrammis osalemise kogemus on olnud meeletult äge. Esiteks on grupp väike ja tähelepanu jagub kõigile, seega oled pidevalt treeneri huviorbiidis. Teiseks, grupp on ise väga tore ja treener veel toredam. Treeneri ja grupikaaslaste julgustused ja kaasaelamised on suureks abiks (eriti kui oled sattunud mõne oma mitte-lemmikharjutuste otsa). Kolmandaks, kui treenerit ei oleks, siis minusugune ei oskaks ka masinaid õigesti kasutada, õigeid asendeid hoida ja tulla nende muude loominguliste harjutuste pele, mida teha veel ilma masinata. Neljandaks, rutiin ja positiivne grupisurve ”piinlik oleks tundi vahele jätta” mõjutavad ka ilmselgelt positiivselt.” loetleb Sandra oma senist kogemust treeningprogrammiga.

”Olgem ausad, põhjus miks ma enne treeningrühmaga liitumist end eriti ei liigutanud, ei olnud teadmiste puudus. Ka tossud olid juba ammu kapis ootel. Veebiski leidub küllaltki palju õpetussõnu ja treeningkavasid, kuid need ei suutnud mind veel tegutsema panna. Vabandusi laisklemiseks on jagunud: pingeline periood tööl (ja millal ei ole?), jõukohase rühmatreeningu puudumine. Personaaltreeningud tundusid liiga luksuslik valik. Üksi jõusaalis alustamiseks tundsin end ebakindlana. Kui kevadel nägin spordiklubi kodulehel pakkumist, et kahe kuu pikkune periood koos treeneri ja rühmaga, tundus see just võimalus, mida olin otsinud, kuid ei osanud sõnastada. Registreerisin end trenni.” tõdeb treeninggrupis osalev Regina.

”Nüüd kahe kuu möödudes, olen täitunud oma põhilise eesmärgi – end mugavustsoonist välja raputada ja reipamana tunda. Sellist treeningvormi julgen väga soovitada ka endasugustele, küpses eas ja selged kehakontuurid kaotanud inimestele. Füüsilisest pingutusest saab nädala loomulik osa, sest Sa oled sellega kalendris arvestanud. Lisaks justkui vastutad ka enda trennikaaslaste eest.” Lisab Regina.

Millist kasu on treeningprogramm Sulle andnud?

”Kõige rohkem meeldib mulle selle programmi juures avastus, et jõutrenn on vaatamata mu varasematele eelarvamustele tore ja isegi meditatiivne tegevus. Ei pea rapsima ega keksima. Meeldib see, et iga trenniga jõuad aina rohkem ning harjutusi saab teha rahulikus tempos. Selle puhul õigetes punktides pause tehes, saab tunnetada, kuidas Su lihas töötab ja keha areneb.” mõtleb Sandra.

Nüüd kui reibas enesetunde maik on suus, pole mingit tahtmist õhtuti tugitoolinurka kössitama jääda.

”Rahulik ja jõukohane pingutus ei tekita ka soovi ära hiilida, et täna ei viitsi või ei jaksa. Paaril korral olen pidanud siiski ka puuduma, kuid see pole tekitanud tahtmist käega lüüa, vaid tekitanud veel suurema soovi järgmine kord kohal olla. Kui enne tundsin, et mu keha vajub kuidagi laiali, siis nüüd olen oma lihased taas üles leidnud. Supervormi nii lühikese ajaga ei saa, kuid energiat on tunduvalt rohkem ja ka keskendumisvõime on paranenud. Praegu pean plaani, milline oleks parim viis treeningutega jätkamiseks. Nüüd kui reibas enesetunde maik on suus, pole mingit tahtmist õhtuti tugitoolinurka kössitama jääda.” räägib Regina enesekindlalt.


MyFitness personaaltreener Virdzinja Nargla

Virdžinja Nargla, personaaltreener

Uus võimalus Virdžinja treeningutega liituda alates 04.09, siis stardivad uued treeningprogrammid. Programm annab võimaluse leida sarnaseid teekonnakaaslaseid, treenides 2 korda nädalas koos treeneri ning grupikaaslastega. Seejuures võttes fookusese ka oma toidulaua ja saavutades oma seni parim enesetunne.

Eriti soovitab treener grupiga liituda inimestel, kes on siiani masinatest ringiga mööda jalutanud. Treener Virdžinja lisab: ”Grupiga masinaid tundma õppides ja nädalast-nädalasse koormust tõstes võib avastada, et jõusaal on tegelikult päris vägev koht!”

Kui soovid oma teekonnale värsket starti, võta julgelt Virdžinjaga ühendust e-maili teel virdzinja.nargla@myfitness.ee ja jälgi tema tegemisi ka Instagramis.

Algus on vaid ühe sammu kaugusel!

Sulge

MyFitness uudiskiri

Liitu MyFitnessi uudiskirjaga ja oled alati kursis meie uuemate treeningute, klubi uudiste ja koostööpartnerite heade pakkumistega!

 

*Luban AS´il My Fitness mulle saadetavates e-kirjades kasutada jälgimispiksleid allolevatel eesmärkidel:
1. Kvantitatiivse info kogumise analüütilisel eesmärgil, hindamaks millise sisuga e-kirjad inimesi huvitavad, et vastavalt sellele kujundada e-kirjade sisu.
2. Kinnitamaks e-kirja kättesaamist, tõendamaks võimaliku vaidluse korral, kas isik on e-kirjas sisalduva info kätte saanud või mitte.

Tutvu meie privaatsusteatega.

Sulge

Logi sisse

Ei ole veel liige? Liitu!

Unustasid salasõna?