MyFitness

5 levinud treeningmüüti, mis ei ole tõesed

Kirjutas: Personaaltreener Kristiina Lauri

Iga teise treeningväite kohta on olemas alati kolmas, mis ei ole tõde. Sageli on raske nende seas eristada, millised on õiged või milliseid üldse uskuda. Selleks, et asja Sinu jaoks lihtsamaks teha, toon välja 5 väidet, millest tasub lahti lasta ja seeläbi oma treeningtulemusi parandada.

Müüt #1: Kõige parem viis rasva põletada on teha palju kardiotreeningut!

See on vist üks levinuimaid uskumusi, millega inimesed septembris kaalulangetusteekonda alustavad. Treeningnõustamistel kuulen päris tihti lauseid, kui olen selgitanud jõutreeningu ja toitumise olulisust, et plaan on teha 3 aeroobset treeningut nädalas. Miks? Või siis küsi endalt – kas see on Sind enne edasi viinud? Kui mitte, siis tasub sammu tagasi astuda ja oma tegevus üle vaadata, jah, treeneri abiga.

Üldiselt küll, igapäevased aeroobsed treeningud suurendavad kaloridefitsiidi hulka, üheskoos tervisliku toitumisega, mis on vajalik kaalu langetamiseks. Pikas perspektiivis tähendab suurem lihasmassi hulk ka suuremat energiakulu puhkeolekus, mis tähendab, et liigutamata lillegi “põletab” Sinu keha rohkem. Kaalu langetamine algab köögis, lihasmassi kasvatab aga jõutreening. Ja muideks, jõutreening ei tähenda sugugi üksnes suurte raskuste tõstmist jõusaalis. 😉

Müüt #2: Kui järgmine päev ei ole lihased valusad, siis oli mõttetu trenn!

Kindlasti on teatud olukordades treeningu intensiivsus ja lihasvalu omavahel ühendatud, ent lihasvalu või -väsimus üksinda kindlasti ei näita tõhusat treeningut. Lihaskangus on kõrvalmõju avaldatud pingele, mis Sa lihastele treeningu käigus esitasid. Ennekõike see esineb järgmistel päevadel juhul, kui Sa alustad täiesti uue treeningprogrammiga, lisad oma treeningusse uusi harjutusi, suurendad treeningu intensiivsust või kordad sama tegevust ebapiisava puhkeajaga. Pealegi, piisav uni, piisav veetarbimine ja hea “kütus” ehk toitumine aitavad ennetada ja vähendada lihasvalu järgnevatel päevadel.

Müüt #3: Sa pead iga päev trennis käima!

Antud väide pühi kohe peast ja planeeri oma nädalasse julgelt mitu puhkepäeva juurde. Treeningu käigus me lõhume oma lihaskiude, et seejärel need saaksid end nii-öelda tugevamalt üles ehitada. Selleks on vaja anda kehale aega, et taastuda eelmisest treeningust. Sihi vähemalt üks, veel parem 2 või 3 aktiivset puhkepäeva nädalas – mine jalutama, naudi värsket õhku ja kvaliteetset pereaega.

Müüt #4: Jõutreeninguga saab suured lihased…

Seda kuuleb muidugi ennekõike naiste käest. Kuigi antud teemast on palju räägitud, siis tasub ikka aeg-ajalt meelde tuletada, et naistel ei ole kehas nii palju testosterooni nagu meestel, mistõttu ka lihasmäeks kasvamine on keeruline. Ja olgem ausad.. ega see meestel ka nii lihtne pole. 😉 Lihastreening “vormib” lihaseid, mistõttu on tulemuseks (kaasates kindlasti ka õiget toitumist) neidudel hoopiski naiselik ja ilus keha.

Müüt #5: Treeningu pikkus peab olema vähemalt 60 minutit!

Seetõttu Su naaber jooksebki 10km, eks? Sest 5km on liiga lühike aeg, pole õige trenngi.. Õnneks see päris nii ei ole. Esiteks, 30min on parem kui 0. Ka 20min on parem kui 0. Kui Sa suudad leida treeningu, mis esitab lühikese ajaga Su kehale piisava väljakutse, siis sellest piisab. Lühikesed ja intensiivsed kardiotreeningud on siinkohal päästjaks. Näiteks Tabata, kus teed 20sek intensiivset tööd ja seejärel 10sek puhkad. Üks blokk koosneb 8st seeriast, mis teeb kokku ühe bloki pikkuseks 4min. Võta eesmärgiks 5 erinevat blokki ja oled korraliku trenni kirja saanud.


Kristiina Lauri

Kristiina alustas treeningutega juba 6-aastaselt, mil seadis sammud tantsutrenni ning kergejõustikusse. Esimesest sammust on saanud harjumus, hobi ning seejärel ka töö. Juba üle 5 aasta on ta tegelenud inimeste treenimisega, juhendades nii rühma- kui ka jooksutreeninguid. Ta on läbinud Fitness Academy of Finland personaaltreenerite koolituse, osalenud mitmetel täiendkoolitustel ning omab joogast ja pilatesest inspireeritud treeningu BodyBalance eliittreeneri taset. Personaaltreeningute juures peab Kristiina oluliseks individuaalset lähenemist ja korrektset tehnikat, sest vaid nii näeb tulemusi ja jõuab püstitatud eesmärkideni!

  • Personaaltreening 1x – 40.00€
  • Personaaltreening 7x – 266.00€
  • Kehaanalüüs – 15.00€
  • Trenni-ja toitumisnõustamine – 40.00€

Võta ühendust

Sulge

MyFitness uudiskiri

Liitu MyFitnessi uudiskirjaga ja oled alati kursis meie uuemate treeningute, klubi uudiste ja koostööpartnerite heade pakkumistega!

 

*Luban AS´il My Fitness mulle saadetavates e-kirjades kasutada jälgimispiksleid allolevatel eesmärkidel:
1. Kvantitatiivse info kogumise analüütilisel eesmärgil, hindamaks millise sisuga e-kirjad inimesi huvitavad, et vastavalt sellele kujundada e-kirjade sisu.
2. Kinnitamaks e-kirja kättesaamist, tõendamaks võimaliku vaidluse korral, kas isik on e-kirjas sisalduva info kätte saanud või mitte.

Tutvu meie privaatsusteatega.

Sulge

Logi sisse

Ei ole veel liige? Liitu!

Unustasid salasõna?