MyFitness

Oktoobrikuu jooksul oleme fookuses hoidnud vaimset tervist. Tulemas on külmad talvekuud ning seda enam ei tohi ära unustada füüsilise ja vaimse tervise tasakaalu, et hea energia püsiks. Harjumuste pidamine, mis toetavad Sinu tervist, aitavad edukusele kaasa igas elu aspektis. Personaaltreener Anna-Liisa Sutt jagab viit nippi, kuidas hoida enda vaimset tervist ja neid teadmisi ka igapäevaselt rakendada.

1. UNI

Meie vaimse tervise alus on hea uni. Täisväärtuslik ning segamatu uni on eelduseks kogu meie organismi optimaalsele toimimisele, kaasa arvatud meie aju funktsioonidele. Unepuudus lagundab meie kognitiivset võimet ning ei lase sellel edukalt toimida. Unepuudus on tugevalt ka seotud ülekaalulisuse, stressi ja ka vaimse tervise häiretega.

Täisväärtuslik ning segamatu uni on eelduseks kogu meie organismi optimaalsele toimimisele.

Unetunde on võimalik juurde saavutada läbi õhturutiini planeerimise. Näiteks õhtuse telefonis scrollimise asemel lugeda head raamatut või teha enne magamaminekut venitusharjutusi, mis aitavad lihastel lõdvestuda. Väikesed harjumused annavad kehale märku, et aeg on magama sättida.

2. TOITUMINE

Täisväärtuslikul toidul on roll ajukeemia tasakaalus hoidmisel. Toitainete rikkad toidud aitavad parandada keskendumisvõimet ning selle võrra tekib vähem meeleolumuutuseid. Uuringud on leidnud, et puhas toitumine, mis koosneb peamiselt töötlemata toidust, võib aidata depressiooni ja ärevuse sümptomite leevendamisel.

Toitumise parandamist tuleb alustada enda toidulaua kaardistamisest. Vaadata üle, kas tarbid piisavalt vajalike toiduaineid ja mis võib tegelikult puudu jääda. Alustada saab ka väiksematest asjadest, näiteks energiarikaste toitude vähendamisest või tervislikuma alternatiivi leidmisest.

3. FÜÜSILINE AKTIIVSUS

Füüsiline aktiivsus on meie hea tuju ametlik transportija ja stressi eksportija. Hea soovitus on treenida vähemalt 30 minutit 4-5 korda nädalas. See annab rohkem energiat, une kvaliteet paraneb, ei ole nii reaktiivne aeglaste liiklejate suhtes ja üldse tundub elu helgem olevat. Rahulikkus, tasakaal ja hea tuju on järjepideva trenni kaugusel.

Igapäevane aktiivsust on võimalik lihtsasti suurendada näiteks peatus varem bussi pealt maha minna või tööpauside ajal õues väiksest jalutusringi tehes. Füüsiline aktiivsus annab meile lisaenergiat ning lisab enesekindlust misläbi julged palju rohkem igapäevaelus oma eesmärkidele lähemale liikuda. Meie MyFitnessis aitame Sind järjepidevuse loomisel.

4. ISEENDA VAJADUSTE KATMINE

Oma vajaduste eest seismine annab meile kõigile päris oma väärtuse. Tihti täidame kellegi teise karikat ja jätame ennast unarusse. Alateadlikult ütleme sellega endale: “Tema on rohkem väärt kui mina, tema vajadused on olulisemad kui minu omad.” Sellega jätame enda tahaplaanile ning meid ei aita see edasi.

Treenimine koos teistega aitab meie sotsiaalset patareid täita samal ajal midagi kasulikku tehes.

Iseenda väärtuse leidmine, teadvustamine ja täitmine ei ole isekas. See on oluline oskus, kuidas enda eest hoolitseda. Lisaks aitab endasse panustamine luua iseendaga hea ja turvalise suhte. Mõtle, mis täidab Sinu karika – õpi midagi uut, tegele lemmik hobiga või leia aega iseendale. See on jätkusuutlik suhtumine, mis aitab päriselt inimesena ka kasvada.

5. INIMSUHTED

Inimsuhted on need, mis täidavad meie karikat vastastikku. Me oleme sotsiaalsed olendid, kellel on kalduvus teistega suhelda ja suhteid luua. Meie ajud ja kehad on loodud empaatia, koostöö, suuremeelsuse ja ühenduse jaoks. Meie suhted võivad olla lõbu, rahulduse, rahu ja heaolu allikad. Seega meil kõigil on vaja oma hõimu, et tunda kuuluvustunnet. Treenimine koos teistega aitab meie sotsiaalset patareid täita samal ajal midagi kasulikku tehes. Meie MyFitnessi perre on alati oodatud uued liikmed, kellega koos uutele seiklustele vastu minna!

Vaimse ja füüsilise tervise tasakaal on väga oluline. See annab meile stabiilsuse ja kindluse, mida me igapäevaelus vajame. Need on olulised praktikad, mida igapäevelus tähele panna, märgata ja ka võimalusel ellu viia. Oluline on leida enda jaoks sobiv rutiin ja naudingut pakkuvad tegevused, mis toetavad Sinu tervist.


Anna-Liisa Sutt Personaaltreener Personaaltreening MyFitness

Anna-Liisa Sutt, personaaltreener ja kogemusnõustaja

Anna-Liisa on olnus spordi sees terve elu nii noorsportlase, professionaalse võrkpalluri, treeneri, massööri kui ka nõustaja rollis. Nii peronaal- kui ka võrkpallitreenerina kannab ta endas kõiki neid väärtusi, mida erinevad rollid on talle läbi elu pakkunud.
Anna-Liisa peab silmas, et tal on treenerina suur vastutus ja seetõttu on ta keskendunud inimesele kui tervikule, mitte ainult tema keha või oskuste voolimisele. Talle on oluline, et tema treenitavad on terved nii vaimselt kui füüsiliselt.

Treenerina on tema eesmärk tekitada treenitava jaoks turvaline keskkond, kus saab rünnata oma nõrkusi ja selle läbi luua oma tugevusi. Lisaks treeneriametile on Anna-Liisa ka kogemusnõustaja ning läbi viinud söömishäirete alaseid koolitusi ning seminare.

Kui soovid oma teekonnale värsket starti, võta julgelt Anna-Liisaga ühendust e-maili teel annaliisa.sutt@myfitness.ee või jälgi tema tegemisi Instagramis.

Algus on vaid ühe sammu kaugusel!

Sulge

MyFitness uudiskiri

Liitu MyFitnessi uudiskirjaga ja oled alati kursis meie uuemate treeningute, klubi uudiste ja koostööpartnerite heade pakkumistega!

 

*Luban AS´il My Fitness mulle saadetavates e-kirjades kasutada jälgimispiksleid allolevatel eesmärkidel:
1. Kvantitatiivse info kogumise analüütilisel eesmärgil, hindamaks millise sisuga e-kirjad inimesi huvitavad, et vastavalt sellele kujundada e-kirjade sisu.
2. Kinnitamaks e-kirja kättesaamist, tõendamaks võimaliku vaidluse korral, kas isik on e-kirjas sisalduva info kätte saanud või mitte.

Tutvu meie privaatsusteatega.

Sulge

Logi sisse

Ei ole veel liige? Liitu!

Unustasid salasõna?