MyFitness

Jõusaali ABC

Millest alustada?

Võta treeningule kaasa vesi
Kasuta treeningrätikut
Kanna mugavaid treeningriideid ja jalanõusid

Allpoolt leiad harjutuste sooritamise ja seadmete kasutamise jaoks häid nõuandeid, mida jõusaaliga sinasõbraks saades kasutada. Soojenduseks sobib hästi jooksulint, ellips või sõudeergomeeter. Teised kardioseadmed töötavad sarnasel põhimõttel.

Kuidas valida sobilik raskus?

Jõuharjutuste raskusastet ja tempot valides soovitame sul kasutada mõõtskaalat, kus hindad enda pingutust ja koormust 1-10 punktiskaalal. Skaalal tähendab tase 1 seda, et sooritus on sinu jaoks väga kerge ning erilist pingutusmomenti ei teki. Kui aga tunned, et raskus on sinu jaoks väga suur ja raskestihallatav, siis on skaalal selle mõõtühikuks 10.
Kui tunned, et pingutus jääb pigem kergeks ja vahemikku 1-5, siis võid järgmiseks seeriaks valida raskema raskuse nii, et sinu pingutuse skaala jääks vahemikku 6-9. Ühtlasi võid kasutada ka tempoga mängimist, et pingutust suurendada (näiteks hoiad harjutuse lõppasendit kauem ja teed liigutust aeglasemalt). Jõutreeningu kaks põhimõistet, mida peaksid teadma, on harjutuste seeria ja kordus. Harjutuste seeria koosneb korduste arvust. Kordus on ühe harjutuse sooritus, mis tähendab kasutatava raskuse/koormuse ühekordset tõstmist. Treeningutega alustamisel soovitame sul teha harjutust 3-4 seeriat ning korduste vahemik võiks jääda 12-20 vahele.

Ühe harjutuse seeriate arv 3-4
Korduste arv seerias 12-20
Puhkepauside pikkus seeriate vahel 20-30 sekundit
Treeningu kestus 60-75 minutit

Mida teha peale treeningut?

Peale treeningut võid teha erinevaid liikuvus-ja venitusharjutusi. Lisaks võid nautida lõõgastumiseks sauna või massaaži. Vaata üle ka enda toitumine, et eesmärkideni jõudmine oleks veelgi kiirem. Selleks soovitame sul kasutada trenni-ja toitumisnõustamise teenust.

Kui on veel küsimusi treeningute kohta?

Soovitame tutvuda meie MOVE by MyFitness blogiga, kust leiad rohkelt artikleid treenimise, toitumise ja tervisliku elustiili kohta nii MyFitnessi treeneritelt kui ka mitmetelt oma ala ekspertidelt. Treeningute eesmärke aitavad Sul ka kiiremini saavutada meie personaaltreenerid. Vasta paarile küsimusele ja leia endale sobiv MyFitnessi personaaltreener või tutvu kõigi meie personaaltreeneritega.

Sulge

MyFitness uudiskiri

Liitu MyFitnessi uudiskirjaga ja oled alati kursis meie uuemate treeningute, klubi uudiste ja koostööpartnerite heade pakkumistega!

 

*Luban AS´il My Fitness mulle saadetavates e-kirjades kasutada jälgimispiksleid allolevatel eesmärkidel:
1. Kvantitatiivse info kogumise analüütilisel eesmärgil, hindamaks millise sisuga e-kirjad inimesi huvitavad, et vastavalt sellele kujundada e-kirjade sisu.
2. Kinnitamaks e-kirja kättesaamist, tõendamaks võimaliku vaidluse korral, kas isik on e-kirjas sisalduva info kätte saanud või mitte.

Tutvu meie privaatsusteatega.

Sulge

Logi sisse

Ei ole veel liige? Liitu!

Unustasid salasõna?