MyFitness

  CROSSTRAINING 3. BATTLE VÕISTLUSRADA

EDASIJÕUDNUD

0:00-7:00 

5 RINGI AJA PEALE: 

  1. 24 kahekordset hüppenööriga hüpet 
  2. 14 kahe hantliga ülepea surumist 
  3. 10 vahelduva jalaga kükid ühel jalal 

7:00-9:00  

  • Puhkus 

9:00-15:00  

  • Leia oma rinnalt surumise ühe korduse maksimum 

KESKTASE 

0:00-7:00 

5 RINGI AJA PEALE: 

  1. 48 ühekordset hüppenööriga hüpet 
  2. 14 kahe hantliga ülepea surumist 
  3. 10 goblet kükki   

7:00-9:00  

  • Puhkus 

9:00-15:00  

  • Leia oma rinnalt surumise ühe korduse maksimum 

VÕISTLUSKLASSIDE RASKUSED

EDASIJÕUDNUD:

  • Mehed kasutavad kahte 22,5 kg hantlit. 
  • Naised kasutavad kahte 15 kg hantlit. 

KESKTASE:

  • Mehed kasutavad kahte 15 kg hantlit üle pea surumisel ning ühte 15 kg hantlit goblet kükiks. 
  • Naised kasutavad kahte 10 kg hantlit üle pea surumisel ning ühte 10 kg hantlit goblet kükiks. 

 

VÕISTLUSKAVA ÜLESEHITUS

EDASIJÕUDNUD

Kava alguses seisab võistleja stardijoone taga. Peale starti alustab võistleja esimese osaga võistluskavast ning hüppab 24 kahekordset hüppenööriga hüpet, sooritab 14 kahe hantliga üle pea surumist ning 10 vahelduva jalaga kükki. Kokku on ringe viis ning tulemuseks on aeg, mis läheb viie ringi sooritamisele. Juhul, kui võistleja ei jõua kõiki ringe või kordusi 7 minuti jooksul tehtud, on tulemuseks korduste arv, mis on sooritatud 7 minuti jooksul. Peale esimest osa on kohtustuslik paus 7ndast minutist kuni 9nda minutini. 9:00 algab võistluskava teine osa, milleks on lamades rinnalt surumine ühe korduse maksimumi peale. Võistleja võib kangi laadida 9ndast minutist ning kasutada selleks kohtuniku abi. Võistleja võib teha nii palju sooritusi kui jõuab 6 minuti jooksul kuni 15:00ni. Sellelt etapilt saab võistleja kirja kaks tulemust, nendeks on esimese osa 5 ringi aeg või kordused, mis on sooritatud 7 minuti jooksul ning lamades rinnalt surumise tulemus kilogrammides.  

 

KESKTASE

Kava alguses seisab võistleja stardijoone taga. Peale starti alustab võistleja esimese osaga võistluskavast ning hüppab 48 ühekordset hüppenööriga hüpet, sooritab 14 kahe hantliga üle pea surumist ning 10 ühe hantliga kükki. Kokku on ringe viis ning tulemuseks on aeg, mis läheb viie ringi sooritamisele. Juhul, kui võistleja ei jõua kõiki ringe või kordusi 7 minuti jooksul tehtud, on tulemuseks korduste arv, mis on sooritatud 7 minuti jooksul. Peale esimest osa on kohtustuslik paus 7ndast minutist kuni 9nda minutini. 9:00 algab võistluskava teine osa, milleks on lamades rinnalt surumine ühe korduse maksimumi peale. Võistleja võib kangi laadida 9ndast minutist ning kasutada selleks kohtuniku abi. Võistleja võib teha nii palju sooritusi kui jõuab 6 minuti jooksul kuni 15:00ni. Sellelt etapilt saab võistleja kirja kaks tulemust, nendeks on esimese osa 5 ringi aeg või kordused, mis on sooritatud 7 minuti jooksul ning lamades rinnalt surumise tulemus kilogrammides.  

 

⋙ PUNKTIDE ARVESTUS

Võistleja saab sellelt etapilt kaks tulemust, nendeks on esimese osa aeg või kordused ning lamades surumise ühe korduse maksimumi tulemus kilogrammides. Esimese osa võidab see, kes on teinud 5 ringi kiiremini ning teise osa see, kes on surunud rinnalt rohkem kilogramme. Kui võistlejate vahel tekib viik kahe tulemuse põhjal, siis võidab see, kes tegi esimese osa kiiremini. Etapi esimene koht saab 200 punkti, teine 199 punkti, kolmas 198 punkti jne.  


STANDARDID NING REEGLID

KAHEKORDSED HÜPPED HÜPPENÖÖRIGA 

Võistleja peab hüppama kaks jalga koos. Hüppenöör peab iga hüppe puhul minema kaks korda jalgade alt läbi. (Edasijõudnud)

Võistleja peab hüppama kaks jalga koos. Hüppenöör peab iga hüppe puhul ühe korra minema  jalgade alt läbi. (Kesktase)

 

VAHELDUVATE JALGADEGA ÜHEL JALAL KÜKID 

 Iga korduse alguses ning lõpus peavad võistleja puusad ning tugijala põlv olema sirutatud. Antud hetkel mitte tööd tegev jalg peab püsima võistleja ees (ei tohi liikuda profiilist taha poole). Mitte tööd tegevast jalast kinni hoidmine on lubatud. Küki faasis peavad sportlase puusad liikuma tugijala põlvepiirist sügavamale (täiskükk). Kordus ei loe, kui enne täissirutust puudutab sportlane maad mõne muu kehaosaga kui tugiajalaga.  Võistleja peab vahetama jalga peale igat edukalt sooritatud kordust. (Edasijõudnud) 

 

KANGIGA LAMADES RINNALT SURUMINE (Edasijõudnud ja kesktase)

Iga kordus algab välja sirutatud kätel. Võistleja võib kasutada kohtuniku abi kangi algasendisse viimisel. Võistleja jalad peavad jääma põrandaga kontakti kogu soorituse ajal, lühemad võistlejad võivad kasutada raskuskettaid jalgade all. Ülaselg ja tuhar peavad olema pingiga kontaktis kogu soorituse vältel. Ülesirutus seljas soorituse ajal ei ole lubatud. Võistleja alustab sooritust sirgetel kätel ning all asendis peab kang puudutama ükskõik mis osa rindkerest, sooritus lõpeb kui kang on surutud sirgetele kätele, sealhulgas küünarnukid on täiesti välja sirutatud. Võistleja võib kasutada kohtuniku abi kangi tagasi panemisel. Kui kohtuniku abi kasutatakse soorituse vältel, siis kordus ei loe.

 

 

ÜHE HANTLIGA GOBLET KÜKK 

Korduse alguses võtab võisleja hantli vastu rinda ning hoiab seda mõlema käega. Hantli hoidmine rippes, ülal või muus positsioonis ei ole lubatud. Võistleja võib kasutada ükskõik millist haaret. Kordus algab välja sirutatud kehaga, küki alumises osas peab puus olema allapoole põlvejoont ning kordus lõpeb taaskord välja sirutatud asendis, kus keha on ühel joonel ning põlved, puus ning õlad on välja sirutatud. Enne hantli maha panemist, peab võistleja lõpetama korduse sirutatud puusa ning põlvedega. (Kesktase) 

 

KAHE HANTLIGA ÜLE PEA SURUMISED (Edasijõudnud ja kesktase)

Igal ringil võtab võistleja hantlid maast rinnale. Hantlid peavad olema kordust alustades kõrvadest allpool. Võistleja võib kasutada kõiki variatsioone hantlite üle pea surumisel nagu jõuga surumine, surumissvung, tõukamine või kääri tõukamine (strict press, push press, push jerk, split jerk). Kordus loetakse ära, kui mõlemad hantlid on üle pea sirgetele kätele surutud, seal hulgas keha on välja sirutatud nii puusast kui põlvedest, hantlid on kehaga ühel joonel või keha keskjoonest taga pool.  

Sulge

MyFitness uudiskiri

Liitu MyFitnessi uudiskirjaga ja oled alati kursis meie uuemate treeningute, klubi uudiste ja koostööpartnerite heade pakkumistega!

 

*Luban AS´il My Fitness mulle saadetavates e-kirjades kasutada jälgimispiksleid allolevatel eesmärkidel:
1. Kvantitatiivse info kogumise analüütilisel eesmärgil, hindamaks millise sisuga e-kirjad inimesi huvitavad, et vastavalt sellele kujundada e-kirjade sisu.
2. Kinnitamaks e-kirja kättesaamist, tõendamaks võimaliku vaidluse korral, kas isik on e-kirjas sisalduva info kätte saanud või mitte.

Tutvu meie privaatsusteatega.

Sulge

Logi sisse

Ei ole veel liige? Liitu!

Unustasid salasõna?