MyFitness

„Viimase 10 kuu jooksul olen 10kg-ga igavesti lahku läinud. Mul on suurepärane enesetunne. Mul ei ole lõpuks seljavalu, ei ole õhupuudust, ma magan hästi, minu kaal ei hüppa isegi „vale toitumise“ korral ja mu artroosi diagnoosiga põlved ei häiri mind nii palju.“

Paljudel noortel naistel saabub aeg, mil ainevahetus aeglustub ja lisakilod näivad keha külge jäävat. Nii juhtus ka minuga.

Ma olen lapsest saati olnud natuke tüsedam. Teismelisena oli klassikaaslaste ja võõraste naerupurskeid eriti raske taluda. Algas tõeline võitlus kilodega. Ma lugesin kaloreid, jooksin hommikuti enne kooli. See hoidis kaalu kontrolli all.

Spordiga tegelemise distsipliin arenes aga välja alles täiskasvanueas ja isegi siis mitte koheselt. Olen sihilikult jõusaalis käinud üle 10 aasta, kuid alles viimase kolme aasta jooksul on see mulle tõelist naudingut hakanud pakkuma.

2017. aastal jäin rasedaks, võtsin kaalus 22 kg juurde ja sünnitasin tütre. Kodus, beebi kaenlas sportimine osutus minu jaoks võimatuks.

Olen MyFitnessile väga tänulik võimaluse eest väikese lapsega treeningutel käia – see oli minu jaoks tõeline avastus. Kui Viimsi klubisse tulid “Beebiga vormi” ja “Beebide ujumine” treeningud, siis ma kohe panin ennast kirja. Uued tutvused, suurepärane treener Eva Mari Müts, kes motiveeris ja toetas. Tundus, nagu oleks ma sukeldunud uude maailma!

Ma sain vabaks 6 kg-st ja hakkasin järk-järgult märkama muutusi kehas. Ja siis 2019. aastal tuli teine rasedus ja seekord 13 kg juurde. Jätkasin oma väikese tütrega treeningutel käimist ja nautisin seda kuni 7. raseduskuuni. Siis jälle läksin spordiga lahku terveks aastaks.

Aga tulin tagasi! Sama treeneri juurde ja samasse treeningusse. Kui lapsed kasvasid suuremaks, nad said käia mängutoas ja mina edasi trennis. Tegin kehaanalüüsi ja sain MyFitnessis personaaltreeneri konsultatsiooni, et teada saada, millistele eesmärkidele keskenduda; läbisin ka toidutalumatuse testid;  käisin füsioterapeudi vastuvõtul põlvede artroosiga.

Nüüd ma käin ilma lasteta rühmatreeningutes, mis mulle meeldivad – BodyJam, BodyCombat, Studio X treeningud ja muidugi ujumine. Viimase 10 kuu jooksul olen 10kg-ga igavesti lahku läinud. Mul on suurepärane enesetunne. Mul ei ole lõpuks seljavalu, ei ole õhupuudust, ma magan hästi, minu kaal ei hüppa isegi „vale toitumise“ korral ja mu artroosi diagnoosiga põlved ei häiri mind nii palju.

Sport on kindlasti mu elu muutnud. Sport aitab mul olla multifunktsionaalne ja kõigega sammu pidada. Lõpuks ometi ma armastan oma keha, ma tänan ennast, et läbisin kogu selle tee ja ei andnud kordagi alla. Sport annab mulle energiat eluks, rõõmuks ja heaks tujuks, vähemalt kolm või neli korda nädalas!

Sulge

MyFitness uudiskiri

Liitu MyFitnessi uudiskirjaga ja oled alati kursis meie uuemate treeningute, klubi uudiste ja koostööpartnerite heade pakkumistega!

 

Tutvu meie privaatsusteatega.

Sulge

Logi sisse

Ei ole veel liige? Liitu!

Unustasid salasõna?

MyFitness