MyFitness

Rattatreening

Sageli arvatakse, et rattasõidus treenitakse vaid jalgu, kuid korrektse väntamise asendi hoidmisel on töös nii keha keskosa (kõhu-, selja-) kui ka ülakeha- ja kätelihased. Sõites püsti on aktiivses töös enamik inimkeha lihasrühmadest…

MyFitness pakub spinningu- ehk siserattatrrenne oma kaheksas klubis. Erinevaid siserattatreeninguid on meil samuti tunniplaanis kaheksa. Palusime meie hinnatud spinningutreeneril, Meeme Männistel, kirjeldada lähemalt, mida spinning endast täpselt kujutab.

 

Terve ja võimekas süda – täisväärtuslikum ja pikem elu!

Meeme Männiste MyFitness Rühmatreener

Meeme Männiste – MyFitness rühmatreener

Siserattasõit, ehk spinning on kardiovaskulaarne (kardiovaskulaarne süsteem hõlmab südant, veresooni ja verd) treening, mille tulemusena arendame eelkõige südame tervist. Seega võib spinningut nimetada kõige aeroobsemaks treeninguks üldse 🙂 – areneb südame löögimaht ja – tugevus ning suureneb organismi hapnikutarbimise võime. Selle tulemusel muutub pulss aeglasemaks nii puhkeolekus kui ka pingutuse korral.

Me suudame pingutada oluliselt kauem, paraneb meie üldine töövõime ning stressitaluvus ja seega suudame oma igapäevastes ettevõtmistes olla paljuski edukamad.

Efektiivne rasvapõletus

Sageli arvatakse, et rattasõidus treenitakse vaid jalgu, kuid paljudel on eesmärgiks ju saada maha taljelt sentimeetreid ning saavutada kevadeks rannavorm.

Kuigi sõites rattal võib tunduda, et töötavad vaid jalad, on korrektse asendi hoidmisel töös nii keha keskosa (kõhu-, selja-) kui ka ülakeha- ja kätelihased. Sõites püsti on aktiivses töös enamik inimkeha lihasrühmadest.
“Rannavormi” saavutamiseks on oluline vähendada keha rasvaprotsenti ehk kulutada ära liigsed kalorid. Rasvapõletus toimub üle keha võrdselt, seepärast ei kehti müüt, et kõhult ja tuharatelt rasva põletuseks tuleb just neid piirkondi spetsiaalselt treenida.

Kalorite kulu osas on spinningule raske leida võrdset: 60 min siserattatreeningus põletatakse sõltuvalt inimese iseärasustest 450 – 900 kcal. Intensiivsete, intervalse ülesehitusega spinnitrennide tulemusel, näiteks MyTabata, jätkub rasvade järelpõletus ka tunde pärast treeningut.

Kellele? Kas ainult ratturitele?

Spinnig sobib kõigile: naistele, meestele, noorematele ja vanematele, heas ja “mitte nii heas” vormis inimestele. Teretulnud on kindlasti kõik “jõusaalihundid” oma südame arendamiseks ja end tavaliselt “combatis” välja elada soovijatele pakub spinning värskendavat vaheldust.
Ka jalgrattaspordi jt. vastupidavusalade harrastajad, pallimängude meeskonnad ning isegi motokrossisõitjad kasutavad oma ettevalmistuses siserattatreeninguid.

MyFitness SpinningKoormuse reguleerid ise

Siserattatreeningutes reguleeritakse koormus ise, vastavalt võimetele. Kehtib ka lihtne reegel: alati reguleeritakse rattal takistus nii, et oleks saavutatud tunne: meie pedaalime rattaga, mitte ratas ei pedaali meiega.

 


Liigesesõbralik treening

Siserattatreeningus puuduvad hüpped, põrutused ja pöörded, mis võiksid väänata eelkõige põlvi ning liigutused on piiratud kindla trajektooriga. Seetõttu on spinning sobiv liigeseprobleemide ja ka ülekaalulisuse korral, kuna surve liigestele on väiksem kui püsti sooritatavatel treeningutel. Siserattasõitu soovitatakse isegi pärast põlve- ja puusaoperatsioone taastumiseks, kuid siis küll mitte väga raske koormusega ning kindlasti on tarvis enne treeningut konsulteerida treeneriga.

Jõu areng

Kuigi siserattatreening pole klassikalises mõttes jõutreening, areneb, eriti intervalse ülesehitusega treeningutes, tublisti jõud ja lihastöö võimsus.

Meeldiv ja kaasahaarav

Oskuslikult läbi viidud siserattatreening möödub kiirelt. Oluline on ka meeldiv, kaasa kiskuv (kohati ka tagasi hoidev) muusika, kuna puudub keeruline koreograafia, mida sooritades on aju liigutuste koordineerimisega pingsalt ametis. On piisavalt aega keskenduda muusikale ja oma sooritusele.

Paljudes MyFitnessi spinnisaalides on ka MyRide+ videosüsteem, mille abil on treeneril veelgi suuremad võimalused kaasahaarava ja huvitava treeningu läbi viimiseks.

Oluline! – ratta õige seadistamine

Et treening kulgeks mugavalt, efektiivselt ja vigastusteta, on oluline, et ratta sadul ja lenks oleksid vastavalt sõitja pikkusele õigesti reguleeritud. Selleks võid alati paluda abi treenerilt. Tähelepanelik ja kogenud treener silmab ka ise, kui ratas on valesti seadistatud ning tuleb ja aitab seadistust korrastada. Kuid alati tasub treenerile öelda, kui oled esimest korda trennis. 

Kui palju?

Lihtne reegel: uueks trenniks võiks olla eelmisest taastutud. Optimaalne sagedus, et toimuks areng, on 3 trenni nädalas. Et treening ei muutuks ühekülgseks, on soovitav siserattatreeninguid kombineerida “lihastreeningute” ning “meele ja keha” treeningutega. Mõttekas on ka treeninguid periodiseerida.

 

Levinumad müüdid siserattatreeningute kohta:

Hirmus raske, jõukohane vaid “sportlastele” – Koormuse reguleerid Sa ju ise! Kui ei suuda hoida kiiret tempot, võib sõita aeglasemalt. Kui ei jaksa püstiseid lõike tervenisti kaasa teha, võib sõita sadulas.

Igav ja ebameeldiv – Iga oskamatult läbi viidud treening võib olla ebameeldiv ja igav. Tõsi, püsimatutele või keerulise koreograafia austajatele võib tunduda selle puudumine harjumatu, kuid spinning on hea võimalus keskenduda oma sooritustehnikale, tempole ja ka muusikale. Samuti leiavad paljud, et spinnimine on omamoodi meditatiivne tegevus.

Kuigi esialgu võib trenni lõpuks jääda tagumik valusaks, harjutakse sadulaga ruttu. Mugavuse lisamiseks võib kasutada polsterdusega jalgratturipükse.

Jalad lähevad jämedaks – Rattatreeningute tulemusel vormuvad kaunid ja seksikalt lihaselised jalad. Võimsate “jalgratturijalgade” tekkimist pole vaja siiski karta, sest ratturid saavutavad oma “sprinterilihased” spetsiaaltreeningute ja väga suurte mahtudega, mitte paaritunnisest treeningust spordiklubis.

Seega mina soovitan kõigil anda spinningutrennile vähemalt kaks võimalust!

MyFitness spinningu trennikirjeldustega saad tutvuda siin!

 

spinning icon

P.s.  Spinningutrenne võid leida meie järgmistest klubidest: MyFitness Rocca al Mare, MyFitness Kristiine, MyFitness Viru, MyFitness Lasnamäe Virbi, MyFitness Tartu Lõunakeskuse, MyFitness Tartu Kesklinna, MyFitness Narva ning MyFitness Viljandi klubist.

 

Spinnitrenn MyFitness

Sulge

MyFitness uudiskiri

Liitu MyFitnessi uudiskirjaga ja oled alati kursis meie uuemate treeningute, klubi uudiste ja koostööpartnerite heade pakkumistega!

 

*Luban AS´il My Fitness mulle saadetavates e-kirjades kasutada jälgimispiksleid allolevatel eesmärkidel:
1. Kvantitatiivse info kogumise analüütilisel eesmärgil, hindamaks millise sisuga e-kirjad inimesi huvitavad, et vastavalt sellele kujundada e-kirjade sisu.
2. Kinnitamaks e-kirja kättesaamist, tõendamaks võimaliku vaidluse korral, kas isik on e-kirjas sisalduva info kätte saanud või mitte.

Tutvu meie privaatsusteatega.

Sulge

Logi sisse

Ei ole veel liige? Liitu!

Unustasid salasõna?