MyFitness

Kindlasti oled Sa märganud, et MyFitnessi tunniplaanis on treeningud jaotatud erinevate värvide alla. Oleme teinud seda selle pärast, et Sul oleks hästi kerge orienteeruda erinevate treeningute ning tundide poolest kirjus tunniplaanis ja et sealt leida endale sobivad, meelepärased trennid, mis aitavad kaasa heale treenitusele ja  treeningeesmärkide saavutamisele, on MyFitness tunnid jaotatud erinevat värvide alla.

Täna keskendume nn. mustadele ja punastelele tundidele.

Missugused tunnid on siis nn. mustad tunnid? 

Siia gruppi kuuluvad lihastreeningule suunatud tunnid. Sellised tunnid nagu  Kõht selg tuhar, BodyPump, MyFit abs, TRX, Brazil Butt Lift jne. iseloomustavad nn. musti tunde. Peaasjalikult keskendutakse nendes tundides lihasvastupidavuse treenimisele. Aeroobseid liikumisi, nagu jooksud, hüppeid jms, mustaga märgitud tundides ei ole. Nendes tundides saavad küll korraliku koormuse lihased, kuid treeningu lõppedes ei pea tingimata higiloigud põrandal olema  ja pilt silme ees virvendama. Loomulikult oleneb higistamine ka sellest, kui tugevasti treenija pingutab, kas  120% või teeb ta kogu trenni veerand jõuga. Samas ei saa olla lihastreeningu raskustaseme mõõdupuuks kas higi voolas paari liitri jagu või mitte. Lihastreeningu harjutused sooritatakse rahulikumas tempos ja nii ei pea ka pulss kõrgele tõusma. Kahjuks osad treenijad aga hindavad treeningut selle järgi, kas oli tunnis meeletu higistamine ja kõrge tempo, kas peale trenni jalad olid all nagu “keedetud makaronid”. Loomulikult mõnus väsimustunne lihastes peaks peale tundi olema, aga omal jalal peab ikka suutma treeningsaalist ja klubist lahkuda. Ja kindlasti ei pea lihased igal trennijärgsel päeval meeletu valuga tunda andma. Jah, kui tehakse mingit uut treeningut või on harjutused täiesti teistsugused, siis on see täiesti normaalne, et järgmisel päeval lihased annavad kerge valutamisega endast märku.

Missugused tunnid on siis nn. punased tunnid?

Need tunnid on aga oma iseloomu poolest täiesti teistsugused, kui lihastreeningu “mustad” tunnid. Bosu, MyBeat, Nike Training Club,  BodyAttack, Zumba, step, BodyCombat, Fitness Rope jne. tundides treenitakse vastupidavust ehk võhma. Nende tundide programmi kuulub mõningal määral ka lihastreeningu harjutusi, kuid põhirõhk on  liikumisiel.  Kohati tehakse nendes tundides vägagi intensiivseid harjutusi, jooksu, hüppeid, kus pulss tõuseb korralikult kõrgele ja higi hakkab voolama.

Loomulikult oleneb treenituse paranemine ikka ka treenijast endast ja tema pingutustest, sest tund võib küll koormuselt tugev olla, aga ka intensiivsetes tundides annab teha poole jõu ja energiaga. Nii aga ei tõuse pulss, higistama ei aja ja ega nii ka korralikku treenitust ka tule.

Kindlast oleks mõistlik oma tunde tasakaalus hoida ja valida tunde nii mustade kui  punaste hulgast. Teistest tunnivärvidest kirjutame täpsemalt juba teisel korral!

Trennis näeme!

Sulge

MyFitness uudiskiri

Liitu MyFitnessi uudiskirjaga ja oled alati kursis meie uuemate treeningute, klubi uudiste ja koostööpartnerite heade pakkumistega!

 

Tutvu meie privaatsusteatega.

Sulge

Logi sisse

Ei ole veel liige? Liitu!

Unustasid salasõna?

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?