MyFitness

TechnoGym Village

MyFitness panustab jõusaalitreeningutes mitmetele aspektidele, et luua oma liikmetele tõhus, lõbus ja sotsiaalne keskkond. Selleks, et käia uuenduste ja treeningkonseptsioonide täiendamisega pidevalt kaasas ning pakkuda tipp-tasemel teenust klubikülastajatele, koolitame enda treenereid järjepidevalt läbi ideede, mida kogume maailmatasemel fitnessi-ja terviseteemalistelt kongressidelt ja koolitustelt.

Meie Jõusaali ja personaaltreeningute juht, Kadri Paat, käis just ühel sellisel koolitusel. Palusime tal natukene lähemalt kirjutada, mis ta seal nägi ja tegi!

 

Kadri Paat

Kadri Paat, Jõusaali ja personaaltreeningute juht

trenni blogi jutumärgidViibisin 20.03-25.03 Itaalias Technogym Wellness Village´s, kus toimus Technogym Master Trainer koolitus. Technogymist on pärit suurem osa MyFitnessi jõusaaliseadmetest ja funktsionaalsetest treeningvahenditest. Kõik nende poolt toodetud trenažöörid on läbinud testimised profisportlaste

poolt ning ühtlasi panevad nad suurt rõhku sellele, et kõik seadmed alates jooksulintidest kuni hantliteni oleksid maksimaalselt kasutajasõbralikud ja vastupidavad. Nende jõusaalitoodete arenduse taga on suur töö, kuhu on kaasatud ka füsioterapeudid, kinesioloogia-ja biomehaanika spetsialistid ning inimkeha funktsionaalse anatoomia ning füsioloogia teadurid. 

 

TechnoGymi jõusaalimasinate tehas

Seal samas “külas” pannakse käsitsi (!!) kokku ka kõik jõusaalimasinad, mis lähevad Euroopa (vahel ka kaugemale) turule. Nägime seda tehast ka oma silmaga ning on uskumatu, kui pedantselt (mitte üldse itaallastele loomuomaselt) kogu tootmisliin töötas. Olen alati ette kujutanud, et põhjanabal, Jõuluvana juures, käib detsembri kuus selline detailideni välja töötatud askeldamine!

Technogym Master Trainer Koolitusel oli osalejaid üle kogu maailma – Hiinast, Hollandist, Türgist, Hispaaniast ja isegi Lätist. Põhifookusena keskenduti sellele, kuidas õpetada personaaltreenereid olema klientidele suurepäraseks eeskujuks ning kuidas kasutada kõiki vahendeid ja seadmeid nii, et igaüks saaks personaalselt neile parema võimaliku treeningelamuse. Koolituse päevad olid pikad ja sisutihedad ning täis nii teooriat kui ka praktikat.

Technogym MyFitness

Näiteks keset loengut paluti meil kõigil püsti tõusta ning algas hoopis jooksuvõistlus Technogymi SkillMillil. Nalja kui palju! Aga samas keset sisutihedat õppepäeva mõjus see aktiivne vahepala väga tänuväärse restart´ina juba kokku jooksnud ajule. Siit ka hea idee – kui mõte enam üldse ei liigu, tõuse püsti ja võimle (kui just töökaaslastega ümber maja võidu ei soovi joosta – samas, miks mitte, ilmad ju juba lubavad), värsked ideed garanteeritud!

 

Lisaks koolitusprogrammile toimus selle viie päeva jooksul mitmeid ümarlaua sessioone, kus saime teiste osalejatega omavahel mõtteid ja kogemusi jagada. Väga põnev oli kuulata, kuidas näiteks Hiinas väiksemates spordiklubides on inimesed nõus jõusaali uksetaga järjekorras ootama, et trenni pääseda. Vene personaaltreenerid tõid välja enda riigi eripära, et väga populaarne on Venemaal võtta personaaltreeninguid – pea igal teisel klubiliikmel on oma personaaltreener.

Kuidas soovid Sina end peale treeningut tunda?

TechnoGym VillageJust see on küsimus, mille keskendusime koolitusel mitmeid kordi. Iga tervisespordiga alustaja või juba tegeleja võiks seda küsimust endale esitada enne igat treeningut. Nii saab võtta õige suuna sellele, millisele treeningule oleks kõige otstarbekam minna – iga füüsiline liigutamine on küll kasulik, aga et saavutada eesmärke kiiremini ja kergemalt, tasub treenida läbimõeldult.

MyFitness Mustamäe, Viimsi ja Kärberi klubis saad osaleda Superfunctional tunnis, mis on täis liikumist ja efektiivseid harjutusi. Sinu parimad oskused tulevad sellel treeningul välja läbi treeneri nõuannete ning õpetuste, kuidas kõige paremini kere keskosa lihaseid aktiveerida ning samal ajal eri suundades liikuda ning anda kehale võimalikult mitmekülgne ja tasakaalustatud koormus.

Kui soovid peale treeningut kogeda tunnet, et oled teinud palju erinevaid liigutusi, pannud end proovile lõbusate ja mitmekülgsete harjutustega, siis sobivad TRX ja jõusaali Ringtreeningu tunnid Sulle ideaalselt! Jõusaalitreener paneb treeningu kokku just nii, et sellest saadud kogemus oleks tõhus ja kaasahaarav ning sisaldaks endas kõiki harjutusi, mis on olulised kogu keha mitmekülgseks treenimiseks. Kui võtad antud treeningutest osa vähemalt 2 korda nädalas, on parem rüht, kehahoiak ning osavuse ja koordinatsiooni paranemine juba paari kuuga garanteeritud. Ühtlasi täieneb Sinu jõusaaliharjutuste valik mitmekordselt ning saad treenerilt inspiratsiooni ja häid nõuandeid, kuidas turvaliselt ning tulemuslikult neid harjutusi enda programmi lisada.

Trennis näeme!
Kadri

 

 

 

Sulge

MyFitness uudiskiri

Liitu MyFitnessi uudiskirjaga ja oled alati kursis meie uuemate treeningute, klubi uudiste ja koostööpartnerite heade pakkumistega!

 

Tutvu meie privaatsusteatega.

Sulge

Logi sisse

Ei ole veel liige? Liitu!

Unustasid salasõna?

MyFitness