MyFitness

Eelmises osas tutvustasime lähemalt liikme ja kultuuritegelase Ivo alustamist treeningutega. Vahepeal on Ivo treeninud nii iseseisvalt kui ka treeneriga. Vaatame lähemalt, kuidas Ivol kehakaalu langetamisega läheb, kuidas on suutnud säilitada treeningrütmi ning millised takistused on ette tulnud.

Väikesed õppetunnid

Hantlid, kangid, sangpommid – need nüüd mu sõbrad kolmekesi. Sellest triost olen varasemalt spordiklubis käies ikka eemale hoidnud. MyFitnessi personaaltreener Indrek Vait tegi aga nüüd kiirelt selgeks, et olin ekslikult neid vältinud.

Tõsiasi on, et tulemuse saavutamiseks tuleb lihaseid treenida mitte üksnes võimalikult suure koormusega (mõistagi seegi loeb), vaid just individuaalselt õigete võtetega. Harjutuste sooritamisel tuleb lähtuda oma füüsisest. Teha hantlitega erinevaid painutusi, kangiga mitmes stiilis tõsteid või rebida sangpommi spetsiifilistes asendites. Jõumasinatel võib ka treenida, aga nende ampluaa on siiski universaalne. Jõumasinad on iseenesest trenniks turvaline valik, neid kasutades ei saa väga valesti harjutusi teha. Samas keha kohaneb seal saadava standardkoormusega kiiresti ning treeningu efekt selle võrra väheneb.

Valutavad lihased

Indrek küsis minult iga trenni alguses, kas ja kus mul valutab. Tema hinnangul on mõõdukas valu (10-punkti skaalal kuni 5-ni) vaid positiivne märk sellest, et eelmine trenn on olnud tõhus. Samas valutavate lihaste koormamine tuleks lõpetada, kui valu tunnetus tõuseb skaalal juba 7-ni.

Peamiselt jõutõstmisele keskendunud Indrek mainis nagu muuseas, et pärast igat trenni midagi kogu aeg valutab. “See tekitab ikkagi tunde, et elan!” naljatles ta.

Põhiosas olen treeninud õlalihaseid, aga ka jalad ja kõhulihased pole jäänud tähelepanuta. Rõhk on olnud sellel, millise tempoga ning millise amplituudiga sooritusi teha. Sellest saadud kogemus on, et harjutusi õigesti tehes suureneb jõudlus lausa iga seeriaga. Olen püüdnud Indreku õpetusi võimalikult täpselt meelde jätta ning lihasmällu talletada. Soovin edaspidi tema suuniseid järgides treenida omal käel edasi. Üldjoones tean, millised harjutused on mulle sobilikud ning milline asend harjutust sooritades on kõige efektiivsem. Kui sihid selged, siis pole muud kui panna kõrvaklappides tümisema AC/DC või Rammstein ning võtta kord-korralt kätte järjest raskem raud. Võimalikult õiget tehnikat järgides.

Rütm käes – nii hoida!

Oktoobris tekitasin endale igapäevase trennirütmi. Kaks korda jõutrenni ning kaks korda kardiot. Neist viimastest üks on nädalavahetusel ujumine MyFitness Ülemiste City klubis. Kui olen sealses 25-meetrises basseinis oma distantsi ära teinud, saan boonuseks mõnusalt lõõgastuda mullivannis ja aurusaunas.

Püüan nelja trennikorra rütmi hoida ning hakata nende käigus saadavat koormust tasapisi tõstma. Kui eesolev talv pakub võimalusi vahelduseks värskes õhus suusatada või uisutada, siis kindlasti kasutan neidki variante. Kuna MyFitnessil on Tallinnas ja Harjumaal kokku 13 klubi, saan vaheldust luua ka vastavalt oma linnas liikumistele trennipaiku vahetada.

Muide, külmal ajal on mulle täiendavat motivatsiooni jõusaalide külastamiseks andnud sealsed saunad. Hea meel on tõdeda, et uuenduskuuri läbinud Viimsi klubis on saunakeris päris särtsakas – vaid paarist sahmakast piisab, et tõmmata temperatuur 100-ni.

“Maadlus” söögiisuga tuleb õhtul hilja

Iseäranis jõutrenn tekitab mul just õhtuti enne magamaminekut hundiisu – organism nõuab kulutatut tagasi. MyFitnessi Viimsi klubi personaaltreener Kadi Salm-Dikker selgitas, on meie instinktid ürgsed. Kui käib küttimine (moodsal ajal trenn), ei tunta ei nälga ega valu. Aga kui pingutus lõppenud, algab organismis varude taastamine. Paraku pole tänapäeval sellele mingeid takistusi kui vaid mõned sammud diivanilt külmkapini.

Püüan õhtuti iseend üle kavaldada mitte üksnes puu- ja juurviljadega (kaua Sa neid närida kannatad!), vaid põimides ampsude hulka ka madala kalorsuse ning kõrge valgusisaldusega kodujuustu või pudinguid. Täitsa toimib! Seni on kehakaal vähenenud stabiilselt ning esimesed neli kilo on läinud. Juba lähevad mõned garderoobis kaua oma aega oodanud pintsakud taas lahedalt selga ning püksirihm tõmbub kenasti koomale. Aasta kõige pimedamal ja kõledamal ajal tunnen end üllatavalt energiliselt.

P.S. “Kõik hea siin ilmas on kas ebaseaduslik, amoraalne või paksuks tegev.” (Murphy seaduste täielik kogu)

Väga ranget dieeti ma ei pea, nagu MyFitnessi toitumisnõustaja ja personaaltreener Cätlyn Toomere ütles, tuleb vahetevahel end ikka millegi heaga premeerida. Seega aeg-ajalt maiustada on okei ning nädalavahetusel võtan ka mõned õlled. Kas teadsite, et klaasis õlles on vähem kaloreid kui klaasis piimas?! Vahe kalorite omastamises tuleb sisse sellest, et ma ei tea kedagi, kes teaks kedagi, kes jooks õhtu jooksul ära six-pack’i koguse piima. Rääkimata kõigest sellest rammusast, mida õlu libistades kasvava isu tõttu juurde haaratakse.

Kirjutas: Ivo Rull, kultuuritegelane. Viimsi uudised

Sulge

MyFitness uudiskiri

Liitu MyFitnessi uudiskirjaga ja oled alati kursis meie uuemate treeningute, klubi uudiste ja koostööpartnerite heade pakkumistega!

 

*Luban AS´il My Fitness mulle saadetavates e-kirjades kasutada jälgimispiksleid allolevatel eesmärkidel:
1. Kvantitatiivse info kogumise analüütilisel eesmärgil, hindamaks millise sisuga e-kirjad inimesi huvitavad, et vastavalt sellele kujundada e-kirjade sisu.
2. Kinnitamaks e-kirja kättesaamist, tõendamaks võimaliku vaidluse korral, kas isik on e-kirjas sisalduva info kätte saanud või mitte.

Tutvu meie privaatsusteatega.

Sulge

Logi sisse

Ei ole veel liige? Liitu!

Unustasid salasõna?