MyFitness

MyFitness Personaaltreening Treeninggrupp Henry Grauberg

Kuidas leidsid tee personaaltreeneri juurde?

Minu teekond, mis viis mind personaaltreeneri juurde, algas tegelikult mitu aastat tagasi. Olin aeg-ajalt vaadanud ja uurinud, mis on personaaltreeneri teenus, kes on personaaltreener ning kuidas ta saaks mulle abiks olla. Alati leidsin enda jaoks ettekäände, miks mitte pöörduda personaaltreeneri poole. Küll oli ebasobiv aeg, küll mõtlesin, et saan ise suurepäraselt hakkama. Augusti lõpus nägin Facebook’is personaaltreeneri Henry Graubergi üleskutset liituda septembrikuus algava kogu keha vormimise programmiga. Kirjelduses oli personaaltreeneri Henry poolt lubatud, et programmiga liituja alustab jõusaalitreeninguga ning omandab harjutuste õige tehnika, teeb tulemuslikud treeninguid koos personaaltreeneriga, langetab kehakaalu ja parandab kehakoostist, saab tugevamaks, saavutab püstitatud eesmärgid ning oma parima vormi minimaalse ajaga. Programmi kestuvus on kaks kuud ehk 14 treeningut. Kuna see tundus väga hea võimalus teada saada, kas minu jaoks personaaltreeneri teenus sobib või mitte, siis haarasin võimalusest kinni ning ei pidanud pettuma.

Millised olid Sinu eelnevad hirmud ja eelarvamused seoses personaalitreeninguga?

Minu puhul on tegemist inimesega, kes ei ole eriline sporditegija, veel vähem jõusaalis käia. Olen senini võtnud osa rühmatreeningutest. Arvasin, et personaaltreeneri näol on tegemist hullu spordifänniga, kes ei arvesta tavalise, mitte sportliku inimese võimetega ja hakkab nõudma asju, milleks ma ei ole valmis ega suuteline. Lisaks oli mul väär häbitunne, et ei oska mitte midagi jõusaalis teha, häbenesin oma kehakaalu ja muud taolist. Ma arvasin, et personaaltreenerid on ainult niinimetatud rikastel ja ilusatel. Samas peas keerles mõte, kuidas pöörduda personaaltreeneri poole, kuidas valida “seda õiget”, kes ei vaata sind halvustava pilguga, vaid annab motivatsiooni juurde. Seega põhirõhk langes küsimusele “Kuidas teha õige valik?”. Kas puhtalt treeneri pildi ja tutvustuse põhjal?

Nimeta kolm asjaolu/mõtet, mida just personaaltreening on Sulle andnud?

Liitumine Henry poolt korraldatud personaaltreeningu programmiga muutis minu elu ning näitas, et sporditegemine, nimelt jõusaalis treenimine, võib olla fun, motiveeriv ning täielikult nauditav ja teostatav inimese jaoks, kes ole eriti sportlik.

Henry puhul on tegemist personaaltreeneriga, kes leiab individuaalse lähenemise igale inimesele, arvestab inimese eripärade ja füüsilise vormiga. Minu jaoks tuli üllatusena, kuidas lihtsat harjutust võib täielikult valesti teha. Näiteks hoiad hantleid vale nurga alt ning seejärel teed omale rohkem kahju kui kasu. Videote järgi treenides või rühmatreeningus osaledes ei pruugi harjutusi õigesti teha. Seega personaaltreening andis mulle ülevaadet jõusaalis toimuvast, aitas seada eesmärgid, mis on seotud ilusa vormi saavutusega ning andis kindlustunde, et kõik on võimalik isegi siis, kui sa oled alles algaja.

Kellele ja miks võiks personaaltreening enim sobida?

Henry Grauberg Personaaltreening MyFitness

Personaaltreening võib sobida absoluutselt kõigile, nii algajale kui ka edasijõudnule! Usun, et personaaltreenerit vajavad eeskätt inimesed, kellel puudub jõusaali kogemus, kes tahavad parandada oma tervisekvaliteeti, muuta oma vormi ning proovida midagi uut. Personaaltreeneri puhul on tegemist inimesega, kes osutab professionaalset sporditeenust. Ta õpetab algajat avastama oma kehas olevaid lihasgruppe, oskab kohe korrigeerida harjutust, juhul kui treenija seda vajab ja annab nõu, kuidas teha harjutusi efektiivsemalt ning mitte teha endale liiga. Personaaltreeneriga võid alati kindel olla, et teed harjutused õigesti ning saavutad soovitud tulemuse. Siinkohal ma ei taha välja tuua ainult algajaid, sest personaaltreener saab viia mugavustsoonist välja ka kogenud jõusaalis käia. Personaaltreener aitab saavutada rohkemat, katsetab treenija piire ning aitab neid ületada.

 

Henry, kuidas Sinu klient Sinu juurde trenni tuli? Kirjelda pikemalt teievahelist koostööd ja selle algust.

Alustasin Annaga regulaarselt koos treenimist septembri alguses, kui ta liitus kogu keha vormimise treeningprogrammiga. Annaga oleme klappinud väga hästi kohe algusest peale ja treeningutega oleme jõudnud teha väga korraliku progressi. Tulemused paranevad nädalast nädalasse ja see paneb tema silma särama. Näen, kuidas see motiveerib teda edasi liikuma progressi nimel. See omakorda pakub mulle personaaltreenerina oma tööst rahuldust. Annan parima, et Anna saavutaks treeningutel kõik eesmärgid ning jõuaks soovitud vormini. Olen väga uhke, et Anna on nii koostöövalmis, sihikindel ja avatud ning usaldab minu nõuandeid 110% ja rohkemgi.

Milline näeb välja teie kõige klassikalisem personaaltreening?

Siinkohal ei saa välja tuua üht klassikalist personaaltreeningut, kuna igale inimesele lähenen individuaalselt, arvestan treenija võimete ja füüsilise ettevalmistusega. Tavaline treening algab alati soojendusega, mis kestab 5 -10 minutit vabalt valitud kardioseadmel (jooksulint jms). Sellele järgneb treeningu põhiosa, kus töötame läbi suuremad lihasgrupid. Vahel lisan mõned lemmikharjutused, mis Annale väga meeldivad. Muidugi ei saa üle ega ümber kogu keha lihaseid hõlmavatest harjutustest, milles kasutame funktsionaalalal rehvi, kelku ja teisi vahendeid. See pakub mitmekülgset ja efektiivset koormust südamele ja aeroobsele võimekusele. Seeriavahelistel pausidel viskame natuke nalja ka sekka ja nii see vorm tuleb!

Treeningkava ülesseehitus – treenite koos või iseseisvalt? Miks taoline lähenemine?

Anna osaleb minu treeninggrupis 2 korda nädalas ja sellega motiveeris Anna ka oma sõbrannat osa võtma minu personaaltreeningust. Seega lisaks grupitreeningule käib Anna 1-2 korda nädalas ka koos oma sõbrannaga minu juures personaaltreeningus. Ta võttis paketi Personaaltreening koos sõbraga ja seal saan rohkem oma aega pühendada temale, kuna grupis on ainult 2 inimest. Treeningutel keskendume kogu keha lihaste vormimisele ehk treenime piisavalt tõhusalt ja vahel rohkemgi, et progressiivselt areneda, saada juurde jõudu, põletada rasva ning pikemas plaanis saavutada silmanähtavad ja tuntavad tulemused.

Nimeta mõni naljakas või ebatavaline seik seoses personaaltreeninguga.

Ühtegi konkreetset seika ei meenugi, kuna viskame treeningute ajal pidevalt nalja. Küll aga hakkas Anna ükskord tegema trenažööril harjutust, mis pidi treenima rinnalihast. Harjutuse tegemisel hakkas ta kurtma, et õlaliigesed ragisevad ning ju on tal need juba nii läbi, et tuleb arsti poole pöörduda, olles nii hirmunud näoga. Vaatasin kohe, kuidas ta sooritab harjutust ning vastasin, et muidugi ragisevad, kuna ta tegi harjutust valesti. Tegime harjutuse koos uuesti ning oh üllatus, õlaliigesed enam ei ragisenud ja Annal oli nii hea meel, et need on tal ikkagi terved. See näitabki ka seda, miks personaaltreener on vajalik.

3 soovitust inimestele, kes kardavad jõusaali või personaaltreeneri juurde tulla?

Karta ei tohiks ega peaks! Kui iseseisvalt ei oska jõusaalis midagi teha ja masinad on tundmatud, siis tasuks kindlasti pöörduda personaaltreeneri poole, kes õpetab selgeks harjutuste tehnika, leiab sobivad harjutused ning paneb paika õiged koormused. Panen tähele seda, et paljud inimesed lendavad peale suure hurraaga, aga ainus, mida osatakse kasutada, on jooksulint või siis teisel juhul lihtsalt rapsitakse harjutusi läbi ebakorrektse tehnikaga, mis pikemas plaanis viib ülekoormuseni ja halvimal juhul vigastuseni. Sedasi treenides pole positiivseid treeningtulemusi oodata, kaob ka kiirelt motivatsioon ja lõpetatakse treening.

Sportliku vormi luua või taastada pole kunagi liiga hilja. Samuti ei mängi vähimatki rolli hetke vorm ega aastad. Minu noorim klient on olnud 10- ja vanim 75- aastane. Märksa olulisemaks pean seda, et klient jõuaks treeninguteni enne, kui arst või tema enda organism häirekella lööma hakkab.

Lisaks kõigele on personaaltreener Sinu mõttekaaslane ja sõber, kes aitab Sul eesmärgini jõuda ning liikuda soovitud tulemuste poole. Tagasilöögid on normaalsed ja kuuluvad asja juurde. Kui motivatsiooni kipub kaduma, aitab personaaltreener selle Sul taas leida. Tulemused ei tule üleöö ning just sellisel juhul hoolitsebki personaaltreener positiivse mõtteviisi säilimise eest ning selgitab, et vormi parandamine on järjepidev protsess. Muidugi on väga motiveeriv, kui paari nädalaga on toimunud silmaga märgatavad muutused, mis innustavad edasi treeninguga liikuma. Leia isiklik motivaator, lemmiktrenn, äge treener ja kamraad ning alusta kohe!


Henry Grauberg Personaaltreener MyFitness

Henry Grauberg, personaaltreener

Henry on jõutreeningutega aktiivselt tegelenud viimased 10 aastat. Ta on lõpetanud bakalaureuseõppe Tartu Ülikooli sporditeaduskonnas. Henry on aastatega uurinud, katsetanud ja rakendanud erinevaid tulemusi, et ennast nii füüsiliselt kui vaimselt proovile panna. Ta on end tahtlikult mugavustsoonist välja viinud alates kaalulangetamisest, lihaste arendamisest kuni valmistumiseni kulturismi võistlusteks. Kõik see on aidanud tal paremini mõista hämmastavat inimkehade füüsilist kohanemist, tugevusi ja oskusi.

Personaaltreenerina soovib Henry pakkuda tervikut, mõtestatud, teadlikku treeningut ja teadmisi tervislikust toitumisest, mis üheskoos loovad eeldused selleks, et saavutada püstitatud eesmärgid treeningutel kui ka igapäevases elus tervena ja tugevamana edasi liikuda. Personaaltreenerina otsib ta jätkuvalt uusi võimalusi õppida ja areneda. Kõik need kogemused on teinud temast professionaalse treeneri, kes usub, et kõik on saavutatav ja kõik saavutused algavad pühendumisest ning õigetest otsustest.

Kui soovid oma teekonnale värsket starti, võta julgelt Henryga ühendust e-maili teel henry.grauberg@myfitness.ee  või loe lähemalt Henry kodulehelt  www.henrygrauberg.com

Algus on vaid ühe sammu kaugusel!

Sulge

MyFitness uudiskiri

Liitu MyFitnessi uudiskirjaga ja oled alati kursis meie uuemate treeningute, klubi uudiste ja koostööpartnerite heade pakkumistega!

 

*Luban AS´il My Fitness mulle saadetavates e-kirjades kasutada jälgimispiksleid allolevatel eesmärkidel:
1. Kvantitatiivse info kogumise analüütilisel eesmärgil, hindamaks millise sisuga e-kirjad inimesi huvitavad, et vastavalt sellele kujundada e-kirjade sisu.
2. Kinnitamaks e-kirja kättesaamist, tõendamaks võimaliku vaidluse korral, kas isik on e-kirjas sisalduva info kätte saanud või mitte.

Tutvu meie privaatsusteatega.

Sulge

Logi sisse

Ei ole veel liige? Liitu!

Unustasid salasõna?