MyFitness

Personaaltreening MyFitness

Kuidas leidsid tee personaaltreeneri juurde?

Kui olin haiglast välja saanud, siis teadsin et soovin algaval sügisel jälle saalivõrkpalli juurde naasta, kuid mu isa ei tahtnud, et tunneksin seal end halvasti arvestades seda, et olin mitu kuud haiglas ilma füüsilise tegevuseta olnud. Seega otse palliplatsile minek, kus on teised, kellel ei ole trenniga pausi sisse tulnud, oleks ilmselt väga raske olnud. Paar korda käisin koos isaga jõusaalis, kuid siis võttis ta juba ühendust treener Anna-Liisaga ning üsna pea alustasime koostööga

Millised olid Sinu eelnevad hirmud ja eelarvamused seoses personaaltreeninguga?

Paljud asjad tekitasid ärevust. Näiteks kartsin, et valmistan kellelegi pettumust või et mind vaadatakse imelikult, sest ma pole kunagi väga tugev olnud ning nüüd oli viimatisest füüsilisest tegevusest rohkem kui pool aastat möödas. Suurimaks hirmuks oli aga see, et võtan jõutreeninguga hästi kiiresti väga palju kaalus juurde.

Personaaltreener Anna-Liisa Sutt. MyFitness

Nimeta kolm asjaolu/mõtet, mida just personaaltreening on Sulle andnud.

  1. Uus arusaam, et toit = kütus.
  2. Tänulikkus oma keha üle, sest ta laseb mul treenida.
  3. Trenn parandab tuju: kui mõnel päeval lähen halva tujuga trenni, siis saalist väljun alati palju parema tujuga.

Kellele ja miks võiks personaaltreening enim sobida?

Usun, et see sobib kõigile, kes tahavad end oma kehas tugevana tunda. Lisaks sellele toob uus hobi ellu põnevust ja loodetavasti häid emotsioone. Kui soovid oma teekonda õigesti alustada ning mitte näiteks vale tehnikaga endale liiga teha, siis personaaltreeening on just õige valik.


Anna-Liisa, kuidas Sinu klient Sinu juurde trenni tuli? Kirjelda pikemalt teievahelist koostööd ja selle algust.

Esmalt võttis ühendust minuga Liisi isa. Rääkisime pikalt, kuna tegemist oli noore võrkpalluriga, kellel olid söömishäired. Antud juhul on mul oma reeglid ning tingimused, mis Liisi ja tema pere poolelt olid kõik täidetud (diagnoos, ravi, koostöö vanemate ja psühholoogi/psühhiaatriga ning reaalne otsus muuta oma elu).

Algus oli väga rabe ning Liisi jaoks hirmutav ja ärevust tekitav. Pigem alustasime väga rahulikult, kuna sellises olukorras võib treeningust saada hoopiski söömishäirete  “bensiin”. Siin tulid kasuks minu enda pikk kogemus antud haigusega, minu nõustamisoskused, Liisi enda tahe ning loomulikult treeneri oskused. Kuna meil on väga palju ühiseid huvisid ning meie maailmatunnetus on küllaltki sarnane, siis kasvas usaldus meie vahel kiiresti. Kui haigus tahtis pead tõsta, siis arutasime ja kuulasime üksteist, tegime järeldused ning leidsime lahendused ja võimalused, kuidas edasi minna. See vast kirjeldab meie koostööd kõige paremini – usaldus. 

Milline näeb välja teie kõige klassikalisem personaaltreening?

Meie treening hõlmab üldjuhul kogu keha ja esindatud on nii tugevdavad kui  mobiilsust arendavad harjutused ning seejärel juba põhikava.  Liisi mängib ka võrkpalli, seega tal on nädalas 2 võrkpallitrenni oma võistkonna juures ning 2-3 personaaltrenni minuga. Kuigi meie treening on hetkel suuresti spordialaspetsiifiline, siis on kavas ka kindlad harjutused, mis arvestavad just individuaalseid vajadusi.

Personaaltreener Anna-Liisa Sutt. MyFitness

Treeningkava ülesehitus – treenite koos või iseseisvalt? Miks taoline lähenemine?

Pigem treenime koos, sest see on meie mõlema soov. Soovin alati oma kliendile pakkuda turvalist ja kvaliteetset keskkonda ning vajadusel saame kava kohapeal kohandada või muuta. Oli aeg, mil Liisi ei näinud isegi varianti, et läheks üksi trenni, kuna ärevus ja hirmud olid liiga suured. Nüüd, kui mina pean vahel olema noorte võrkpalluritega turniiril, ei ole Liisil probleemi üksi minna. Ja ka see oli üks meie eesmärke, et ühel hetkel ta julgeb seda teha. Selle eesmärgi oleme kenasti täitnud.

Tänu trennidele, tänu positiivsele kogemusele, tänu kindlale rutiinile, tänu meie turvalisele keskkonnale  on Liisi saanud palju enesekindlamaks ning iseseisvamaks. See kõik mängib suurt rolli ka söömishäirete ravis – vastutus, mis kaasneb otsustega.

Nimeta mõni naljakas või ebatavaline seik seoses personaaltreeninguga.

Meie trennides on nali ja huumor au sees seda enam, et Liisil on väga äge huumorisoolikas. Mida me pidevalt naerame, on asjaolu. et Liisi mõlemad vanemad käivad ka jõusaalis ja piiluvad alatihti, mis meie teeme, aga ise ei julge proovida, sest Liisi teeb trenni juba märkimisväärsete raskustega ja lisaks veel tehniliselt väga hästi. Oli üks trenn, kui Liisi käis trennis hoopis koos emaga ja lasi ka temal meie kava järgi teha. Ema pusis kogu kava kaasa teha, jättes kõige raskemad harjutused vahele ja oli kolm päeva magusates lihasvaludes, vältides treppe ja istumist.

3 soovitust inimestele, kes kardavad jõusaali või personaaltreeneri juurde tulla?

  1. Istu oma hirmuga maha ja küsi endalt kaks küsimust.
    1. Mis on kõige HALVEM, mis saab juhtuda, kui ma trenni ei lähe ja oma tervise eest ei hoolitse?
    2. Mis on kõige PAREM, mis saab juhtuda, kui ma lähen trenni ja hoolitsen oma tervise eest?
  2. Kartus ja hirm ei ole ilmtingimata Su vaenlased. Need tegelased hüppavad lauale ka sel juhul, kui oled teinud otsuse oma elu muuta ja mugavustsoonist välja astuda. Seega väike hirm ja ärevus on märk sellest, et otsus on tehtud. Hirmu taga on alati uued võimalused! Jõusaal on täis inimesi erineva tausta, eesmärkide ja hirmudega. Leian et see kirju kooslus loobki omamoodi toetava struktuuri nii, et kõik end mugavalt tunnevad. Just Sinu lugu võib kedagi motiveerida oma elukvaliteeti parandama.
  3. Kui Sul on otsus tehtud, aga ikka ei tea, kuidas edasi minna, siis personaaltreener on just see inimene, kes võib Sind järgmiste sammude tegemisel ning kogu teekonna vältel aidata ning toetada. Personaaltreener võib olla just see puuduv lüli, mis ühendab Sind uute eesmärkide ja võimalustega ning aitab hirmudest välja voolida hoopiski Sinu tugevused.

Anna-Liisa Sutt Personaaltreener Personaaltreening MyFitness

Anna-Liisa Sutt, personaaltreener ja kogemusnõustaja

Anna-Liisa on olnus spordi sees terve elu nii noorsportlase, professionaalse võrkpalluri, treeneri, massööri kui ka nõustaja rollis. Nii peronaal- kui ka võrkpallitreenerina kannab ta endas kõiki neid väärtusi, mida erinevad rollid on talle läbi elu pakkunud.
Anna-Liisa peab silmas, et tal on treenerina suur vastutus ja seetõttu on ta keskendunud inimesele kui tervikule, mitte ainult tema keha või oskuste voolimisele. Talle on oluline, et tema treenitavad on terved nii vaimselt kui füüsiliselt.

Treenerina on tema eesmärk tekitada treenitava jaoks turvaline keskkond, kus saab rünnata oma nõrkusi ja selle läbi luua oma tugevusi. Lisaks treeneriametile on Anna-Liisa ka kogemusnõustaja ning läbi viinud söömishäirete alaseid koolitusi ning seminare.

Kui soovid oma teekonnale värsket starti, võta julgelt Anna-Liisaga ühendust e-maili teel annaliisa.sutt@myfitness.ee või jälgi tema tegemisi Instagramis.

Algus on vaid ühe sammu kaugusel!

Sulge

MyFitness uudiskiri

Liitu MyFitnessi uudiskirjaga ja oled alati kursis meie uuemate treeningute, klubi uudiste ja koostööpartnerite heade pakkumistega!

 

*Luban AS´il My Fitness mulle saadetavates e-kirjades kasutada jälgimispiksleid allolevatel eesmärkidel:
1. Kvantitatiivse info kogumise analüütilisel eesmärgil, hindamaks millise sisuga e-kirjad inimesi huvitavad, et vastavalt sellele kujundada e-kirjade sisu.
2. Kinnitamaks e-kirja kättesaamist, tõendamaks võimaliku vaidluse korral, kas isik on e-kirjas sisalduva info kätte saanud või mitte.

Tutvu meie privaatsusteatega.

Sulge

Logi sisse

Ei ole veel liige? Liitu!

Unustasid salasõna?