MyFitness

Fusion Pilates on jõudnud MyFitnessi liikmete tunniplaani! Mis treeninguga on tegu, miks see hea on ja kellele mõeldud – seda kõike räägib meile MyFitness spordiklubide treeningute juht Eva Ottas.

Mis on Fusion Pilates?   

See on spetsiaalses stuudios toimuv rühmatreening, kus parimad pilates reformeri harjutused kombineeritakse fitnessharjutustega, eelkõige just sirutuste ja painutustega. Tegemist on kogu keha treeninguga, mis tagab ilusa rühi ja treenitud lihased. 

Nimi Fusion Pilates viitab sellele, et meie treeningud on erinevad tavapärasest pilatese või reformer pilatese treeningutest ning muutuvad vastavalt hooajale ja treenerile. Oleme kokku pannud täiesti uue MyFitnessi kontseptsiooniga treeningtunni ja võtnud uut treeningstiili luues arvesse just meie liikme harjumused ja lemmikharjutused, juba eelpool mainitud fitness sirutuste ja painutustega ning loomulikult kombineerituna ka klassikalise pilatesega. 

Täna on võimalik Fusion Pilatest ainult MyFitness Kristiine klubis, mujal Eestis sellist rühmatreeninguna läbi viidavat pilatest reformer seadmel ei pakuta. 

Kellele see treening sobib?  

Treening sobib kõigile! Treeningus pole hüppeid põrandal ega kõrget pulsisagedust. Sobib eelkõige neile, kellel on põlveprobleemid ja seetõttu raske leida endale sobivat treeningut.  

Kuna palju on sirutusi ja venitusi, siis kindlasti pakub see treening head koormust ja leevendust istuva elustiiliga inimestele. Kõik selja- ja õlapinged saab vabaks venitatud.  

Fusion Pilates on rühmatreening, mida tehakse grupis, seega päris 1 : 1 lähenemist ja personaalset treeningut sellest tunnist ei saa, küll aga on igas treeningus limiteeritud arv kohti ning treeneril on mugav ja hea iga treenijat tunni ajal jälgida ja vajadusel juhendada. 

Mida peab Fusion Pilates treeningusse tulija meeles pidama? 

Kes on esimest korda, siis hea tuju ja avatud meel ning veepudel, et end vahepeal vajadusel joogiga kosutada. Kõik hirmud ja kahtlused võib julgelt jätta ukse taha. Alguses on iga uus treening võõras ja kohe ei pea midagi perfektselt sooritama – selle jaoks ongi saali ees treener, kes kõik harjutused ette näitab, vajadusel abistab ja juhendab.  

Selles treeningus on väga oluline õigel ajal kohal olla, sest hilinejaid tundi kahjuks ei lubata. Antud treeningkontseptsioon on selline, mis nõuab kogu grupilt ühist algust ja ühes rütmis läbi treeningu liikumist. Seetõttu soovitan tulla kohale vähemalt 5 minutit enne tunni algust, leida endale saalis sobiv koht ja sättida ennast trenni alguseks valmis. 

Selga tuleb panna mugavad treeningriided, kas needsamad, millega tavaliselt jõusaalis või rühmatreeningus käiakse või lihtsalt endale mugavad ja vabad sportlikud riided.  

Treeningut tehes peavad jalas olema sokid – kas tavalised või kummitallaga. Spordijalatsites või paljalalu seda trenni ei tehta. 

Mis teeb treeningu eriliseks võrreldes teiste pilatese tundidega MyFitnessis? 

Oleme ise ka väga põnevil, sest see treening on täiesti uus nii Baltikumis ka ka meie lähiaabrite juures. Rühmatreeninguna tehtavat pilatest reformer seadmetel ei pakuta üheski meie lähiriigi spordiklubis. Meil on väga hea meel olla taas suunanäitajad fitnessmaastikul ning loodame väga, et ka meie liikmed ja külastajad võtavad uue treeningu hästi vastu.  

MyFitnessi klubide tunniplaanides on olemas ka klassikalise pilatese tunnid, mida tehakse põrandal matil ja klassikalise pilatese meetodi järgi. Fusion Pilates kasutab aga reformerit ehk pilatese masinat ning lisaks saadab treeningut mõnus muusika ja pingutamist nõudev tempo. 

Kust tuli selline idee, et tuua ka Eestisse reformer pilates rühmatreeninguna?  

Reformer pilates on hetkel maailmas suur fitnesstrend ja otse loomulikult on MyFitnessi soov pakkuda uusimaid treeningud ka oma liikmetele.  Seega oli vaid aja küsimus, millal reformer pilates ka meie tunniplaanidesse jõuab. MyFitnessis on head jõusaalid, väga head rühmatreeningud, erikontseptsioonid Studio X ja BOXBOX . Vaid üks kogu keha hõlmav treening, mis ei nõua suurt pulsisagedust, sobiks kõigile ja aitaks kaasa ilusa rühi saavutamisele, oligi meil puudu. Nüüd on ka see olemas Fusion Pilatese näol.   

Mõttele andis hoogu ka soov tuua pilates inimestele lähemale ja kättesaadavamaks kui see täna Eestis on. 

Uue kontseptsiooni väljatöötamine on pikk protsess. Alustasime sellest, et käisime oma meeskonnaga külastamas pea kõiki reformer pilatest või erikontseptsiooniga pilatest pakkuvaid treeningstuudiod Euroopas. Katsetasime erinevaid tunde, proovisime erinevaid reformer seadmeid ning selle tulemusel, kogetut arvesse võttes ja enda ideid kombineerides, saigi loodud päris oma versioon – ainulaadne Fusion PIlates. 

Kas tegu on body & mind tunniga – on see pigem lõõgastav venitamine või lihastreening?  

Tegemist on lihastreeninguga. Venitada saab ka, kuid pingutada ja trenni tuleb samuti teha. Treeningplaanis on tund strength ehk musta värviga. “Meele” osa ei puudu treeningust ka – 50 minuti jooksul saab siin tunnis ainult endale keskenduda. See on hea võimalus võtta aega, mis ainult endale pühendada. Samamoodi nagu klassikaline pilates, nõuab ka Fusion Pilates täielikku keskendumist harjutuste tegemisel, seega kõik segavad argimured ja mõtted jäävad selle tunni ajal saali ukse taha.   

Mida Fusion Pilates tähendab?  

Me ei paku klassikalist pilatest, vaid oleme kombineerinud ehk seganud omavahel klassikalise pilatese harjutused fitnessharjutustega ning kokku saabki Fusion Pilates. 

Pilates on treeningsüsteem, mis loodud 1920-ndatel Joseph Pilatese poolt, tema järgi on see treening ka oma nime saanud. Joseph Pilatese soov oli luua uus treeninkontseptsioon, mis tugevdaks lisaks kehale ka vaimu.  90-nendatel aastatel jõudis see laiemalt rahva sekka ja muudeti popstaaride poolt populaarseks. 

Kes on need treenerid, kes uut tundi annavad?  

Treenerid on juba MyFitnessi liikmetele tuttavad: Gea Simson, Mihkel Vabrit, Jekaterina Irvanets, Marge Nõmmik, Eva Ottas, Veronika Granjova, Elliko Väljur ja uute treeneritena juba väga head tööd näidanud Kristi Sipra ja Triinu Malv. Kõik treenerid on PeakPilates FitCore reformer sertifitseeritud treenerid. 

Sulge

MyFitness uudiskiri

Liitu MyFitnessi uudiskirjaga ja oled alati kursis meie uuemate treeningute, klubi uudiste ja koostööpartnerite heade pakkumistega!

 

*Luban AS´il My Fitness mulle saadetavates e-kirjades kasutada jälgimispiksleid allolevatel eesmärkidel:
1. Kvantitatiivse info kogumise analüütilisel eesmärgil, hindamaks millise sisuga e-kirjad inimesi huvitavad, et vastavalt sellele kujundada e-kirjade sisu.
2. Kinnitamaks e-kirja kättesaamist, tõendamaks võimaliku vaidluse korral, kas isik on e-kirjas sisalduva info kätte saanud või mitte.

Tutvu meie privaatsusteatega.

Sulge

Logi sisse

Ei ole veel liige? Liitu!

Unustasid salasõna?