MyFitness

Vorm on hea, aga arengut ei toimu

Kirjutas: Jaanika Krustok, Katriina Maidla

Jaanika Krustoki tagasisde toitumisnõustamisele

Olen alati olnud aktiivse eluviisiga, teinud regulaarselt trenni ja jälginud toitumist. Vorm on hea, aga arengut ei toimu. Ühel hetkel jõudsingi järeldusele, et on aeg pöörduda spetsialisti poole, kes aitaks motiveerida ja parandada tulemusi. Võtsin ühendust MyFitnessiga sooviga leida personaaltreener ja toitumisnõustaja, kes oskaks arvestada taimetoitlase eripäradega. Minu eesmärk oli keha koostise muutmine ehk säilitada kaalu, aga kasvatada lihasmassi ja vähendada rasva osakaalu. Nii leidsingi kaks suurepärast abilist –  Katriina Maidla toitumise alal ja Maarja Jõgi treeningutes.

Enne esimest kohtumist palus Katriina üles märkida kolme päeva menüü ja panna kirja toitumisalased harjumused, piirangud ning muidugi mõõdud. Kohtumisel analüüsisime minu menüüd ja harjumusi. Selgus, et minu suurimaks väljakutseks on ebaregulaarne söömine ja maiustamine. Kiire elutempoga ununeb ikka mõni söögikord ära, aga minu puhul oli see pigem reegel kui erand. See põhjustas veresuhkru taseme kiiret langust ja maiustamist. Pole siis ime, et arengut ei olnud, nullisin ju kogu trennis tehtud vaeva shokolaadiga ära. Leppisime kokku regulaarsed kohtumised, kus sain olulisi nõuandeid, kuidas hoida veresuhkru taset stabiilsena ja makrod õiges vahekorras. Lisaks tutvustas Katriina mulle midagi uut ja müstilist –kontrollitud süsivesikutega toitumist ehk õppisin vahet tegema süsivesikurikastel toitudel. Sain teada, et süsivesikud on meile hädavajalikud energia saamiseks, kuid oluline on valida nende hulgast kvaliteetsed, kõhtu kauem täis hoidvad ning väiksema glükeemilise koormusega allikad. Katriina aitas määrata sobiva päevase glükeemilise koormuse taseme ja jaotasime need õiges vahekorras toidukordade peale ära.

Jaanika Krustok

See oli minu jaoks uus ja harjumatu. Kaloreid ja makrosid olen ikka harjunud jälgima, aga uus mõõdik ajas pea sassi. Katriina oli väga toetav! Iga kohtumisega olid edusammud näha ja uus süsteem kujunes harjumuseks. Olen Katriinale väga tänulik nende õpetuste eest! Ta mõistis kohe, et mulle pole mõtet ette anda fikseeritud nädalamenüüd. Suure kokkajana meeldib mulle eksperimenteerida ja proovida uusi asju. Katriina andis mulle vajalikud teadmised, et toitumine oleks põnev ja samal aja aitaks saavutada minu eesmärke. Ja mis eriti tore, ta mõistis väga hästi minu toitumise eripärasid ja aitas valida parimad taimsed alternatiivid 🙂

Toitumisnõustaja Katriina Maidla tagasiside

Minu poole pöördus Jaanika, kes soovis muuta oma toitumisharjumisi ja treeninguid. Tema kindel eesmärk oli mõne kuu pärast näha välja sportlikult vormikam. Nimelt soovis Jaanika säilitada olemasolevat kaalunumbrit, kuid  rasvaprotsenti alandada ja lihasmassi tõsta. Nii saigi selgeks, et kõige paremini sobib Jaanikale trenni – ja toitumisnõustamise pakett. Kohtudes Jaanikaga sai mulle kohe selgeks, et tegemist on väga teadliku ja endast hooliva inimesega. Analüüsides Jaanika tänaseid toiduvalikuid hakkas kohe silma, et Jaanika armastab ise süüa teha, kuid on samas üsna hõivatud erinevate töökohustustega. Oluline oli ka tõsiasi, et Jaanika on taimetoitlane.

Toitumisnõustaja Katriina Maidla

Esimene samm toitumisnõustamisel oli toitumispäeviku pidamine. Jaanika kasutas selleks spetsiaalset äppi ning vastupidiselt arvamusele, et päeviku pidamine on keeruline, sujus kõik kenasti. Enne meie esimest kohtumist saatis Jaanika mulle vajaliku info ja nii sain nõustajana selge pildi hetke olukorrast. Jaanika toidukorrad olid üsna ebaregulaarsed ning korraliku lõuna- või õhtusöögi asemel armastas ta näksida. Esimeseks ülesandeks saigi harjutada regulaarset toitumist. Jaanika õppis iseennast esikohale seadma ning püüdis süüa nii, et toidukordade vahed ei veniks liiga pikaks. Teine oluline väljakutse oli Jaanika menüüs valkude osakaalu tõstmine. Menüü analüüs näitas, et Jaanika tarbis rohkelt süsivesikuterikast toitu ning valkude osakaal menüüs oli alla soovitatud tarbimise normi. Kuna Jaanika liha ega kala ning muid loomseid valguallikaid ei tarbi, siis tuli leida piisavalt taimseid kvaliteetseid allikaid, mida menüüsse lisada. Hea praktiseerijana asus Jaanika koheselt tegutsema ning peagi olid tulemused käega katsutavad. Samuti vajas tasakaalustamist rasvade osakaal menüüs. Jaanika oli osava kokkajana kohe nõus kasutusele võtma erinevaid nippe, kuidas kehale olulised ja seni menüüs puudu olnud kvaliteetsed rasvaallikad menüüsse lülitada.

Koostöö Jaanikaga sujus väga hästi. Lisaks kolmele kohtumisele suhtlesime meili teel ja nii said kohtumisetel õpitud teoreetilised teadmised kohe ka praktikasse rakendatud. Järjepidev toitumispäeviku pidamine andis võimaluse anda tagasisidet ning Jaanika rakendas soovitusi. Sel perioodil tuli ette ka raskeid hetki, kus uued teadmised tundusid keerulised või oli raske kohandada oma päevakava nii, et töökohustused saaksid täidetud ja söögikorrad ei ununeks, kuid Jaanika tuli sellega toime. On inimlik, et vahel tuleb ette olukordi, kus plaane tuleb muuta, kuid teadmised tervislikust ja tasakaalustatud toitumisest aitavad kiiresti tagasi eesmärgipärasele teele. Hea motivaator oli kindlasti paranenud enesetunne! Jaanika tagasisidest toitumisnõustamisele nähtus, et tänu söömisharjumuste muutmisele on tal energiat rohkem, väsimus ei kimbuta ning meel rõõmsam!

Juunis: 3 x toitumisnõustamine + kehaanalüüs = 99 €

Sulge

MyFitness uudiskiri

Liitu MyFitnessi uudiskirjaga ja oled alati kursis meie uuemate treeningute, klubi uudiste ja koostööpartnerite heade pakkumistega!

 

*Luban AS´il My Fitness mulle saadetavates e-kirjades kasutada jälgimispiksleid allolevatel eesmärkidel:
1. Kvantitatiivse info kogumise analüütilisel eesmärgil, hindamaks millise sisuga e-kirjad inimesi huvitavad, et vastavalt sellele kujundada e-kirjade sisu.
2. Kinnitamaks e-kirja kättesaamist, tõendamaks võimaliku vaidluse korral, kas isik on e-kirjas sisalduva info kätte saanud või mitte.

Tutvu meie privaatsusteatega.

Sulge

Logi sisse

Ei ole veel liige? Liitu!

Unustasid salasõna?