MyFitness

IROMAN 70.3 triatlon toimub sel aastal 6. augustil Tallinnas. Augustikuu esimesel nädalavahetusel panevad end proovile teiste hulgas ka 11 MyFitness klubide usinad töötajad. Nende valmidus ja sihikindlus aitab sel teekonnal ületada end IRONMAN 70.3 triatlonil. Võistlustules on 11 tugevast spordiarmastajast – 3 kolmeliikmelist meeskonda ja kaks MyFitness individuaalvõistlejat. Ettevalmistuseks on veel jäänud umbes kuu aega, millal saavad võistlejad veel tublisti pingutada. Tutvume lähemalt, kes osalevad triatlonvõistlusel ning jagame nende teekonda Sinuga.


Individuaalosaleja Maigi Vändre

Sel aastal osaleb Maigi Vändre esimest korda individuaalarvestuses IRONMAN 70.3 rajal. Maigi on MyFitness Viljandi treener ning annab võimsalt ja särtsakalt erinevaid rühmatrenne. Olles spordiga üles kasvanud, veedab Maigi oma vabal ajal alati mõne spordiala või liikumisega. Uurime lähemalt, kuidas tal läheb ettevalmistused triatlonvõistluseks.

Maigi, kuidas on muutunud Sinu treeningud IRONMAN-i ettevalmistusel?

Minu treeningud on muutunud väga palju. Olen terve elu arvanud, et oskan ujuda, sõita jalgrattaga ja joosta. Varasemalt ma ei ole näiteks ujumas käinud kindlat distantsi ajavõtuga. Kindlasti on Harku järvel ujumine koos teistega jälle uutmoodi kogemus. Ratta distantsi läbimiseks ostsin omale ka vajaliku tehnika. Nüüd tunnen suurt vahet tavalise maastiku ratta ja maanteerattaga sõitmise vahel. Õiget varustust omades, muutub rattasõit veel mugavamaks ja nauditavamaks. Reaalsuses ongi just see kõige olulisem, eriti kui läbima peab kolm ala.

Jooksmisega tunnen ma ennast kõige mugavamalt, kuid tavaliselt olen sellega tegelenud kindlat eesmärki seadmata. Igapäevaselt olen jooksnud pigem enda liigutamiseks ning iga-aastaselt käin ka võistlustel. Joostes tavaliselt pigem enda jaoks, pean nüüd ümber mõtlema, kuidas pikem distants peale ujumist ja rattasõitu edukalt läbida. Kindlasti pean teadlikumalt treenima nii, et iga ala distantsi läbimine oleks kõige suurema efektiivsusega. Seega, isegi kui ei viitsi trenni minna, aitab treeningkava mul järjepidevana hoida ja tuletada meelde endale seatud eesmärke.

Miks otsustasid IRONMAN-il osaleda?

IRONMAN-il osalemisest olen unistanud juba mitmeid aastaid. See on alati tundunud väga raske katsumus ja seda suudavad läbida vaid parimad. Olen oma südames alati veidi väljakutsuvamaid või mugavustsoonist väljas olevaid tegevusi teha. IRONMAN on just see, mis paneb ennast proovile, viib enda mugavusest välja ja paneb silmad elevusest särama.

Eesmärk on eelkõige tunda sellest teekonnast rõõmu, teha seda naudinguga, õppida uut enda treeningute kohta ja mis põhiline – teha linnuke oma unistuse täitumisele.

Minu treeningute puhul on tavaliselt nii, et kui asi muutub üksluiseks, panen juurde mingi “põneva raskuse”. See tekitab minus ka huvi alati midagi uut proovida. IRONMAN-il ja eriti individuaalarvestuses osalemise otsus ei tulnud mul üleöö. Tunnen, et olen valmis läbima seda rasket väljakutset ja pingutama põneva teekonna nimel.

Kas kaasad enda teekonnal ka abilisi?

Algselt oli mõttes iseseisvalt treenida ja treeningkava koostada. Hiljem selgus, et siiski on vaja treeneri abi. See tundus mõistlik, kuna triatlonil osalemisel on nii palju nüansse, mida peab järgima. Näiteks tuleb järgida õiget treenimist, leida õige varustus ja teekonna toetamisel ka õigesti toituda. Võib tunduda, et piisab vaid hoolega trenni tegemisest, kuid tegelikult võib juba sellest olla oht üle treenida.

Treenerit on hea kaasata enda teekonnal. Lisaks nõule ja abile, aitab treener toetada ja paneb ka pingutama. Treeningkava ehitasime välja nii, et saaksin keskenduda aladele, milles ma ennast nii tugevalt ei tunne. Treeningkavast ei puudu ka meeldivad tegevused nagu jalutamine ja jooksmine. Treeningkavast üritan kinni pidada ning anda endast parima just selles osas, et saada paremaks ja lihvida enda tehnikaid. Ootan päriselt suure põnevusega seda kogu teekonda ja minu lähedased on kodus juba ammu aru saanud, kui elevil ma sellest kõigest olen.


Individuaalosaleja Anastasia Jevdokimova

Teine individuaalosaleja on Anastasia Jevdokimova, kes on meie MyFitness rühmatreener. Kokkupuude spordiga on olnud ujumises, kulturismis ja ka jõutreeningus. IRONMAN-il osaleb Anastasia juba mitmendat aastat järjest. Tutvume lähemalt ja vaatame, kuidas läheb triatloniks ettevalmistus sel aasta.

Miks treenid just MyFitness spordiklubis?

Minu suhe MyFitness klubidega on väga pikk. Peale minu ujumiskarjääri lõppu otsisin uut viisi treenimiseks. Ma olin üks esimestest, kes asusid liikmeks aastal 2008. Sellest ajast saadik on minu armastus MyFitnessi vastu kasvamas iga trenniga. Ainult treenimisest pole mulle piisanud ning olen spordiklubis olnud nii klienditeenindaja, treeneri kui ka klubijuhataja rollis. Tunnen, et MyFitnessis on olemas treenimiseks olemas kõik mida vaja. Jõutreeningutega tegelen regulaarselt ning lisaks jõusaalile käin meelsasti ka BOXBOX ja Studio X treeningutes.

Mis on Sinu eesmärgid seoses IRONMAN-iga?

Olen osalenud ka varasemalt IRONMAN triatlonsarjas nii täis- kui ka poolikus meeskonnas. Eelmisel aastal tegin esimest korda individuaalselt terve IRONMAN 70.3 raja läbi. Minu eesmärgiks on ületada finišjoon ja lihtsalt nautida seda teekonda. Olla iseenda kõige parem sõber ja toetaja kogu distantsi vältel. Kindlasti on minu eesmärgiks olla parem kui eelmine aasta.

Eelmisel aastal lõpetasin ajaga 6 tundi 3 min – nii lähedal ja nii kaugel!

Selle aasta eesmärgiks on läbida kogu rada alla 6 tunni. Kõige suuremad ootused on mul ujumises, kuna sellega on mul kõige rohkem kogemust. Olen uhke enda üle kui ujun distantsi 30 minutiga, rattasõidu 3 tunniga ja jooksmise 2 tunniga. Eelmistel aastatel on tekkinud ootamatud vead, mis ei lasknud mul enda eesmärke täita. Sel aastal tunnen, et olen oma kogemustest õppinud ning tahan endast lihtsalt parima anda ja nautida seda.

Kuidas valmistud IRONMAN-iks sel aastal?

Peamiselt treenin triatloniks iseseisvalt. Olen kõvasti uurinud treenimise kohta internetist aastate jooksul. Olen leidnud paljudele küsimustele vastused just sealt. Palju infot olen leidnud ka YouTube-ist, kust leiab nippe, kogemuslugusid ja ka soovitusi. Lisaks treenimisele leiab ka soovitusi varustuse, toitumise kui ka vaimse ettevalmistuse kohta. Vastavaid nippe ning soovitusi kasutan ka enda treeningute puhul ning mul on hea meel, et selline info nii kergesti kättesaadav on.

Triatlonil puhtalt enda jaoks ja minu jaoks on oluline sellest osavõtmine. Treeningprogramm tänu IRONMAN-ile on palju intensiivsem ja tihedam. Nädalasse üritan mahutada vähemalt 1 ujumis-, 2 jooksu- ja 2 rattasessiooni. Lisaks mahutan nende vahele ka 1 tunni jooga, enda BodyPump rühmatreeningute andmised ning ka jõutreeningu. Leian, et olen eelnevalt piisavalt treenitud, terve ja heas füüsilises vormis, et see võistlus ära teha just for fun!


IRONMAN triatlon toimub juba 6. august ning seal saame näha, kuidas Maigil ja Anastasial osalemine läheb. Nägime, kuidas ettevalmistused käivad ning saime teada, mis on oluline treeningute puhul ning kuidas mõjutab varasem treenitus ettevalmistust. Teekond on kindlasti meie osalejatel raske aga samas ka põnev. Hoiame kindlasti pöidlaid ning soovime neile tegusat viimast kuud!

Sulge

MyFitness uudiskiri

Liitu MyFitnessi uudiskirjaga ja oled alati kursis meie uuemate treeningute, klubi uudiste ja koostööpartnerite heade pakkumistega!

 

*Luban AS´il My Fitness mulle saadetavates e-kirjades kasutada jälgimispiksleid allolevatel eesmärkidel:
1. Kvantitatiivse info kogumise analüütilisel eesmärgil, hindamaks millise sisuga e-kirjad inimesi huvitavad, et vastavalt sellele kujundada e-kirjade sisu.
2. Kinnitamaks e-kirja kättesaamist, tõendamaks võimaliku vaidluse korral, kas isik on e-kirjas sisalduva info kätte saanud või mitte.

Tutvu meie privaatsusteatega.

Sulge

Logi sisse

Ei ole veel liige? Liitu!

Unustasid salasõna?