MyFitness

Mis oleks, kui saaks raudmeesteks?

Kirjutas: Are Tallmeister

Kes me oleme?

Tere sulle hea MOVE by MyFitness blogi lugeja. Meie oleme neli noort Viljandimaa meest. Me oleme sõbrad, me oleme töökaaslased, me oleme üks tiim. Me armastame seda, millega tegeleme ning ei vahetaks seda millegi muu vastu. Me oleme alati rõõmsad, energilised, valmis tegutsema ja kui vaja, siis ka esinema. Tõenäoliselt sa juba aimad, kes me küll olla võime… Ei, me pole ansambel Lõõtsavägilased Viljandimaalt. Me oleme täitsa tavalised Viljandi mehed, kes alles ihkavad saada vägilasteks. Ja kuna lõõtsad olid juba variantidest võetud, siis meile jäi alles triatlon. Nii me neljakesi – Are Tallmeister, Are Tints, Freddy Tints ja Sander Kahu – 2017. aasta oktoobris oma triatloni teekonda alustasime.

Ironman Otepää 2017 finiš! Vasakult Are Tints, Freddy Tints, Raivo E. Tamm, Sander Kahu ja Are Tallmeister. Autor: Aldis Toome

Kui minna meie iseloomustamises veel spetsiifilisemaks, siis ise liigitame end kategooriasse “Hobisportlased, kes treenivad nagu päris sportlased”. Meid juhendab valitsev triatlonimaailma Eesti meister olümpiadistanstil – Henry Räppo. Võite ise mõelda, kui tippsportlane sulle treeningkavasid teeb… Ega midagi lihtsat sealt ei tule, aga me ei kurda – see on ainult äge, sest nii tugevaks saabki!

Reaalsuses eristab meid tippsportlastest muidugi päris palju, peamiselt 2 asja:

  1. Päris 2-3 trenni me päeva jooksul teha ei jõua, sest…
  2. Meie igapäeva töö on ikkagi olla sündmuskorraldajad ja see võtab olulise aja ööpäevas olevatest tundidest.

Täpselt nii ongi! Lisaks väga headeks sõpradeks olemisele, töötame samuti üksteise külje all ja seda sündmuskorraldusagentuuris Elamuspank. Ja kuna Elamuspank on ka meie esimene ja suurim toetaja ning sõber, siis oleme spordivõistlustel esindatud kui “Team Elamuspank”. Tihtilugu küsitakse meilt treeningsaalides või võistlustel, et mis pank see Elamuspank ikkagi täpselt on? Nüüd siis aga teate, et kui kuskil vilksab keegi Team Elamuspanga vormiga sinust mööduma, siis ta ei tule sulle laenu või uut pensionisammast pakkuma. Ta on tegelikult üks väga lahe tüüp, kes väljaspool sportimist on alati valmis sulle pakkuma vingeid emotsioone erinevate sündmuste näol.

Teatejooks ümber Viljandi järve – 30. aprill, 2019. Ülevalt vasakult: Kalvi Kants, Andre ja Triinu Tints, Eleny Aalde, Margit Kink, Geidi Lovise Lee ja Laura Karp. Alt vasakult: Are Tints, Sander Kahu, Are Tallmeister, Freddy Tints ja Gen Lee. Autor: Tauri Pihlak

Tänaseks päevaks on meie bändiga mesti löönud veel mõned inimesed. Mõlemad Are-d on oma elukaaslased (Triinu Tints ja Eleny Aalde) suutnud juba jooksuvõistluste starti meelitada ning Elenyt näeb suvel kindlasti ka Škoda Laagri 4:18:4 Otepää stardis. Tüdrukutest kolmas liige on Laura Karp, kes peamiselt liigutab ennast pealinnas ja on loodetavasti tulevikus samuti mõne triatloni stardis. Ühe mehe suutsime endaga veel Otepääle kaasa meelitada ning seal on meie nelja kõrval stardis ka viies mees – Gen Lee. Vahva sell, kes teab IT-maailmas rohkem käsklusi, kui ainult copy ja paste.

Selline on meie tiimi lühike iseloomustus, mis üldpildi peaks meist looma küll. Kui sa soovid aga rohkem teada, siis pakume sulle kiirelt välja 2 võimalust. Esimene variant on võtta meiega ühendust ja küsida, mida hing ihkab. Sa ei kujuta ette ka, kuidas meile meeldib suhelda ja rääkida. Eriti siis, kui keegi küsib, et mis värk selle triatloniga ikka on? Nii, et ära pelga, saame sõpradeks ja teeme koos sporti! Teine variant on aga lugeda ajakirja Jooksja viimast numbrit, kus meist samuti pisike artikkel ilmus. Ka sealt leiab mõne huvitavama mõttetera, mida siin võib-olla hetkel kirjas polegi. Vot nii!

Mida me aga MyFitnessis teeme?

Kui hakata nüüd mõtlema, et mida üks triatloni huviline MyFitnessis teeb, siis võib see natuke segadust tekitada küll. Ujumas käiakse ju ikka basseinis, joostakse väljas ja rattaga sa ometi toas ei sõida. Kui aga läheneda teemale asjatundlikumalt, siis jõuab järelduseni, et põhimõtteliselt saab isegi kogu trenni MyFitnessis tehtud.

Meie koduklubi on muidugi MyFitness Viljandi, kus meid alati naerulsui ja suure rõõmuga vastu võetakse. Me oleme sealses spinnisaalis veetnud tunde, traavinud jooksulintidel sadu kilomeetreid ning kujutad sa ette, isegi triatleedid tõstavad kangi ja teevad kõhulihaseid. Oleks meil siin Viljandi klubil veel bassein ka juures, siis võiks lausa sisse kolida. Meil on muidu Viljandis ainult üks bassein, teine oleks väga teretulnud. Panime selle siia kirja… Äkki mõni suur investor märkab.

Aga minnes tagasi treenimise juurde, siis tõepoolest MyFitnessi Viljandi klubi on treeninghooajal koht, mida sageli külastame. Kui ikka väljas möllab raju tuul ja vihm või talvised miinuskraadid liigselt näpistavad, saab oma treeningud kõik MyFitnessis edukalt tehtud. Mida ja kuidas me sealt täpselt teeme, sellest lähemalt juba tulevikus.

Võistlushooaja 2019 eesmärgid?

Meie kodumaal on võistlushooaeg juba alguse saanud ning nii mõnigi osalejamedal kodus juba rippumas. Kõige suuremad ja magusamad maasikad on veel aga noppimata.

Esimene maasu ootab meid juba 15. juunil ja kannab nime Otepää Ironman 70.3. Möödunud aastal oli seal meie ainus suur eesmärk jõuda elusalt punasele vaibale ja seejärel ka üle finišijoone. Tänavu aga lähme sinna juba teise suhtumisega. Tegevus pole enam võõras, füüsiline vorm on hoopis midagi muud ning ka varustust oleme siit-sealt tuuninud. Muidugi on eesmärk kõigil ühine – parandada eelmise aasta tulemust! Seega 15. juuni saab olema üks korralik rügamine ja heas mõttes kannatamine.

2019. aasta kõige-kõigem päev aga on 3. august. Päev, kus meid ootab ees täispikk Tallinna Ironman. See on päev, mille nimel oleme poolteist aastat hullu vaeva näinud. Oleme veetnud trennides sadu tunde ja läbinud tuhandeid kilomeetreid. Seda kõike ühe asja nimel – saada raudmeesteks. Puhas mõte sellest toob juba kananaha ihule ning lööb südame kiiremalt põksuma. Usume ja loodame, et see saab olema vägev ja emotsionaalne päev! Omavahel ikka naljatame, et üks korralik tööpäev koos mõningate ületundidega.

Selline sai meie esimene blogipostitus. Loodame, et sulle meeldis ning tekitas huvi, mida me järgmises blogis räägime. Anname pisikese vihje. Uue postituse teeme juba pärast Otepää Ironmani. Anname teada, kuidas meil seal läks, mis toimus ja kas midagi põnevat ka juhtus või oli lihtsalt üks hull higistamine. Lisaks teeme täpsema ülevaate sellest, milline näeb välja meie treeningprotsess ning kuidas leida selle kõige jaoks aega ja motivatsiooni.

Seniks oled väga teretulnud meie tegemisi jälgima ja pöialt viskama Instagrami kontodele. Teeme story-sid ja postitusi trennidest ja võistlustelt nii isiklikelt kui ka tiimi kontolt.

Rajal näeme!

90. suurjooks ümber Viljandi järve! Vasakult: Are Tallmeister, Are Tints, Freddy Tints ja Sander Kahu. Autor: Laura Karp

Sulge

MyFitness uudiskiri

Liitu MyFitnessi uudiskirjaga ja oled alati kursis meie uuemate treeningute, klubi uudiste ja koostööpartnerite heade pakkumistega!

 

*Luban AS´il My Fitness mulle saadetavates e-kirjades kasutada jälgimispiksleid allolevatel eesmärkidel:
1. Kvantitatiivse info kogumise analüütilisel eesmärgil, hindamaks millise sisuga e-kirjad inimesi huvitavad, et vastavalt sellele kujundada e-kirjade sisu.
2. Kinnitamaks e-kirja kättesaamist, tõendamaks võimaliku vaidluse korral, kas isik on e-kirjas sisalduva info kätte saanud või mitte.

Tutvu meie privaatsusteatega.

Sulge

Logi sisse

Ei ole veel liige? Liitu!

Unustasid salasõna?