MyFitness

Kuidas personaaltreening on muutnud minu elu? Liina ja Karini lugu.

Kirjutas: Liina

Kuidas leidsid tee personaaltreeneri juurde?

Minu teen personaaltreeneri juurde algas 4 aastat tagasi. Nägin MyFitnessi poolt pakkumist, et personaaltreener, Karin Hallisk, kutsub personaaltreeningule soovijaid minigruppidesse „Kaalu langetamine“ ja „Lihased trimmi“. Kirjutasin Karinile, kes lähtus minu individuaalsetest eesmärkidest pakkus „Kaalu langetamise“ gruppi. Personaaltreeningud olid 3 korda nädalas, kus me tegime ringtreeningu raames erinevaid harjutusi. Treeningud toimusid 3 osas, igas osas oli 7 treeningut. Enne treeninguid tegime kehaanalüüsi, mis andis teada meie keha bioloogilisest vanusest, palju kaaluvad meie lihased ning kuidas on lihased ja rasv jaotunud meie kätel, jalgadel ning kerepiirkonnas. Samuti kinkis treener meile väikse motivatsiooni kingituse MyFitnessi poolt.

Personaaltreeningute kõrvalt tegin juurde ka BodyAttack´i rühmatreeninguid 2 korda nädalas. Hea füüsilise vormi saavutamiseks ei piisa ainult trennist. Tervisliku eluviisi üks alus on õige toitumine. Meie personaaltreener, Karin, rääkis tervisliku toitumise alustest ja tutvustas MyFitnessPal äppi, millega saab väga lihtsalt ja mugavalt oma söödud kaloreid fikseerida ja jälgida, et nad ei tõuseks meie normist üle. Nii möödus aasta, minu kehakaal langes 15 kg võrra alla, arenes vastupidavus ja Karin pakkus edasi treenida „Lihaste trimmi“ grupis, kus põhirõhk oli jõutreeningutel jõusaalis.Tänaseks tegelen ise jõusaali treeningutega 4-5 korda nädalas ja koostan ning jälgin oma toitumiskavasid iseseisvalt.

Mida personaaltreening on Sulle kõige rohkem andnud? Minu jaoks personaaltreening on hea investeering oma tervisesse. Tänu personaaltreeningule võid sa saada oma unistuse keha. See protsess kui su keha muutub ja saab parema vormi,on kindlasti vaja fikseerida pildil („before“ ja „after“), see väga motiveerib edasi liikuma ja muidugi distsiplineerib ka.

Kas eelnevalt oli ka mingeid hirme või eelarvamusi seoses personaaltreeningus käimisega?

Nooremas eas ma olin alati sportlik. Kooli ajal võtsin ma alati osa jooksuvõistlustest. Hiljem käisin jõusaalis, kuid sain põlvetrauma ja peale operatsiooni ei jätkanud. Ilmselt tol ajal personaaltreeningud ei olnud nii populaarsed. Nüüd teen pidevalt iseseisvaid treeninguid 5 aasta jooksul 4-5 korda nädalas.

Kellele soovitad personaaltreeningutes käimist enim?

Personaaltreeninguid soovitan absoluutselt kõigile. Mida varem sa hakkad oma tervise pärast muretsema ja tervise eest hoolitsema, seda kauem sa püsid tervena ja noorena. Kui sul üldse puudub kogemus jõusaalis treenimisest, siis ilma personaaltreenerita võib see olla isegi ohtlik tervisele, sest kui valesti sooritada harjutusi on suurem oht vigastuste tekkeks. Personaaltreener teeb selgeks, kuidas erinevad masinad jõusaalis töötavad, mis grupi lihastele nad suunatud ja kuidas tehniliselt neid õigesti sooritada.

 

Personaaltreener Karin Liinast.

Kirjutas personaaltreener Karin Hallisk

Kuidas ja miks Liina Sinu juurde trenni tuli?

Liina jõudis minu treeningutele alguses rühmatrennidesse. Kui ta aga liitus väikegrupi personaaltreeningutega, sain ma kohe aru, et Liina oli väga motiveeritud ja tulemusi oli näha juba esimese treeningprogrammiga. Liinaga koostöö sujus väga hästi, ta ei puudunud ühestki trennist ja täitis ka toitumispäevikut, mida iganädalaselt üle vaatasin ja edasisi soovitusi andsin. Väikegrupis oli hea treenida kuna liikmeid said omavahel väga hästi läbi, jagasime erinevaid retsepte ja kuna kaalu langetamine oli ka teistel eesmärgiks, siis oli seda lihtsam ja motiveerivam grupis treenida ja oma tulemusi jälgida.

Kui tihti te koos treenite ?

Väikegrupi personaaltreeninguid tegime koos 3x/nädalas. Kui liikmed soovisid rohkem treenida ja kombineerida kavasse ka muid rühmatreeninguid, siis treenerina tegin vastava treeningkava ja toitumisplaani, et kõrge treeningaktiivuse juures defitsiit liiga kõrge ei oleks.

Liina on tänaseks tubli ise jõusaalis ja treeningutes käia. Oskab iseseisvalt planeerida oma treeninguid ja ka toitumist jälgida.

Milline näeb välja teie kõige klassikalisem personaaltreening?

Kui Liina käis väikegrupi personaaltreeningus, siis „Kaalust alla“ programmis oli meil palju ringtreeningu meetodil trenne ja kui ta jätkas „Lihased Trimmi“ programmiga, siis oli meil põhirõhk jõusaali treeningutel.

Sinu 3 soovitust nendele inimestele, kes kardavad jõusaali või personaaltreeneri juurde tulla.

Personaaltreener on esimene inimene, kes oskab Sind saalis aidata. Ta valib Sulle õige koormuse ja aitab harjutuste tehnikaga. Jõusaali ei pea kartma, kui arvad, et ei oska või oled ebakindel, siis jällegi koos on kergem ja treener aitab jõusaali hirmust lahti saada.

Olen palju kuulnud jutte, et ma teen natuke ise ja siis lähen personaaltreeneri juurde. Vastupidi kui Sa pole ajaga kursis, siis alusta treeneriga ja saad targemaks nii harjutuste tehnikate osas kui ka koormuste osas ja oskad hiljem iseseisvalt treenida, kui see, et harjutad endale sisse valed tehnikad ja lõpetad vigastustega ja jõuad alles siis treeneri juurde. Väga paljud algajad nii minu juurde kahjuks  jõuavadki. Personaaltreening on investeering oma tervisesse.


Karin Hallisk

Karin Hallisk

Karin on aktiivne, sportlik ja sihikindel, kes on kogu elu tegelenud erinevate spordialadega (kergejõustik, WuShu, jõusaali treeningud, ujumine jne.). Tal on Tallinna Ülikooli magistrikraad kehakultuuris ja EKFL (Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liidu) treeneri litsents (4 tase) ning ta on ennast pidevalt täiendanud erinevatel koolitustel (jõusaalitreeneri ja toitumisalased koolitused). Karin on treenerina töötanud alates aastast 2010. Oma treeningutes kombineerib ta nii keharaskusega harjutusi kui ka jõusaali inventari, lähtudes kliendi eesmärkidest. Treeneriameti puhul köidab teda kõige enam klientide rahulolu kui nad suudavad saavutada rohkem kui nad ise oleks uskunud.

  • Personaaltreening 1x – 50.00€
  • Personaaltreening 3x – 135.00€
  • Personaaltreening 7x – 299.00€
  • Kehaanalüüs – 15.00€
  • Trenni-ja toitumisnõustamine  – 50.00€

    Klubid: Mustamäe, Lasnamäe Kärberi, Lasnamäe Linnamäe

    Võta ühendust

Sulge

MyFitness uudiskiri

Liitu MyFitnessi uudiskirjaga ja oled alati kursis meie uuemate treeningute, klubi uudiste ja koostööpartnerite heade pakkumistega!

 

*Luban AS´il My Fitness mulle saadetavates e-kirjades kasutada jälgimispiksleid allolevatel eesmärkidel:
1. Kvantitatiivse info kogumise analüütilisel eesmärgil, hindamaks millise sisuga e-kirjad inimesi huvitavad, et vastavalt sellele kujundada e-kirjade sisu.
2. Kinnitamaks e-kirja kättesaamist, tõendamaks võimaliku vaidluse korral, kas isik on e-kirjas sisalduva info kätte saanud või mitte.

Tutvu meie privaatsusteatega.

Sulge

Logi sisse

Ei ole veel liige? Liitu!

Unustasid salasõna?