MyFitness

Kuidas personaaltreening on muutnud minu elu?

Kirjutas: Viktoria Raja – kahe väikse lapse ema

1) Kuidas leidsid tee personaaltreeneri juurde?

Olen kaalunud personaaltreeneri võimalust päris pikka aega. Kuna soov käia jõusaalis oli ammu ja ma mõtlen, mitte ainult niisama sihipäratult vehkida rauaga vaid teadlikult treenida. Jõudis õige hetk, kui tavalised rühmatreeningud olid juba piisavalt ammendanud ja treeningutes oli vaja midagi enamat, ilmselt nn vabadust. Siis kui mõte personaaltreenigutest oli kindel, kohtasin Kseniat jõusaali trennis StrongBody. Õige aeg, õige koht ja õige treener!

2) Mida personaaltreening on Sulle kõige rohkem andnud?

Olen nüüd jõusaalis palju targem, tänu Kseniale. Iga personaaltreening oli alati väga detailne ja põhjalik. Treeningkava koostas Ksenia lähtudes minu isikupärast, soovidest ja oskustest ning tehnika poolne seletus oli rohkem, kui enam. Nüüd olen oma treeningutes teadlikum!

3) Kas eelnevalt oli ka mingeid hirme või eelarvamusi seoses personaaltreeningus käimisega?

Kindlasti olid, nii hirmud kui eelarvamused. Ilmselt ka selle pärast kaalusin personaaltreeninguid nii kaua. Eelkõige selline eelarvamus, et treener mõtleb kui rumal sa oled. Samuti hirm, kas selline võhik nagu mina saab kõigest aru ja kas kõik tuleb välja nagu peab.

4) Kellele soovitad personaaltreeningutes käimist enim?

Kõikidele, kellel on kindel eesmärk, aga nad lihtsalt ei ole veel asunud nende poole. Või neile, kes on eksinud teelt oma eesmärkide poole. Personaaltreener teeb suure töö sinu eest ära ja aitab sind rajale eesmärkide poole. Personaaltreener koostab kava lähtudes sinu füüsilistest oskustest ja valmidusest. Õpetab, aitab ja motiveerib.

Viktoria ja personaaltreener Ksenia

 

Kirjutas: Ksenija Drozd – Valgevenemaalt pärit kunstnik, väikse tütre ema, Tallinna Kalligraafia Kooli õpetaja, purjesportlane

1) Kuidas leidsid tee personaaltreeneri juurde?

Tegeledes mõnda aega purjespordiga sain aru, et mul pole selleks vajaminevat füüsilist ettevalmistust. Eesmärgiga muuta ennast tugevamaks ja oskuslikumaks just selle spordiala jaoks tulin ma jõusaali. Kuid selgus, et olles päris algaja on raske jõusaalis iseseisvalt hakkama saada. Sattusin Ksenia juurde jõusaali rühmatrenni (StrongBody) ning kohe sain aru, et ta on just selline treener, keda mulle vaja on. Ksenia on positiivne, tähelepanelik, jõuab õigeaegselt märkida vigu, kohe annab lihtsaid ja selgeid juhiseid, kuidas saab teatud liigutust või harjutust õigesti sooritada. Väga tähtsaks oli minu jaoks see, et Ksenia valdab mitte ainult eesti kuid ka vene keelt, kuna ma elan Eestis üsna lühikest aega ning ei jõudnud veel eesti keel heal tasemel omandada. Tulin Ksenia juurde treeningnõustamisele, rääkisin oma eesmärkidest purjespordis. Ksenia koostas mulle põhjaliku just soodihoidja füüsilisele ettevalmistamisele suunatud kava, mis üllatas mind väga meeldivalt, ta tegi väga suure töö ära!

2) Mida personaaltreening on Sulle kõige rohkem andnud?

Personaaltreener Ksenia aitas mul mõista jõuharjutuste õiget tehnikat. Panime koos kõikide Ksenia poolt koostatud kavas olevate harjutuste tehnika paika ning praegu saan juba iseseisvalt treenida üsna edukalt ja enesekindlalt. Ksenia koostatud kava ja juhendamise tulemuseks on minu suurepärased sportlikud saavutused meeskonnaga Dragon klassi jahiga, millega jõudsime Kalevi Jahtklubi reitingu tippu.

3) Kas eelnevalt oli ka mingeid hirme või eelarvamusi seoses personaaltreeningus käimisega?

Mul kunagi polnud hirme ega eelarvamusi personaltreeningute kohta. Selge on see, et kui sa pole professionaalne sportlane, algul ei saa sa üksi sooritada harjutusi tehniliselt korrektselt. Ma olen veendunud, et spetsialisti ehk personaaltreeneri abi on ülivajalik, muidu treeningute efektiivsus väheneb.

4) Kellele soovitad personaaltreeningutes käimist enim?

Ma soovitaks kõigile tulla personaaltreeningutele olenemata eesmärkidest.

Personaaltreener Ksenia kirjutab Viktoriast ja Kseniast.

Kirjutas Ksenia Kondraškin

1) Kuidas Sinu klient Sinu juurde trenni tuli? Kirjelda pikemalt Sinu ja tema vahelist koostööd ja selle algust.

Ksenia tuli minu juurde esmalt StrongBody trenni MyFitness Linnamäe klubisse. Suhtlesime peale trenni, leppisime nõustamise aja, et saaksime põhjalikumalt rääkida jõusaalis treeningute alustamisest. Treeningnõustamise käigus arutasime Ksenia soove ja eesmärke, tegime kehaanalüüsi, jagasin mõned nõuanded ka toitumise kohta (kuigi toitumine ei olnud tema põhifookuseks, rääkisin sellest ikka, kuna see vahetult mõjutab treeningute tulemust ja tervist üldiselt). Koostasin Kseniale spetsiaalselt soodihoidja füüsilise ettevalmistuse eripäradele tugineva kava (ise olen uurinud ja läbi lugenud purjesportlaste ettevalmistuse metoodikaid selleks, et omada paremat ülevaadet sellise ala sportlase vajaduste kohta) ning tegime jõusaalis kogu kava läbi, panime harjutuste tehnika paika, jagasin mõned treeningu nipid.

Mõne aja pärast tuli Ksenia minu juurde tänusõnadega, et ta on saanud palju tugevamaks ning võistluste ajal teeb selliseid asju, mida ei osanudki enda poolt oodata. Mind tegid tema sõnad nii õnnelikuks, pisar tuli silma, kui ta rääkis, et tema meeskond võidab mitmendat võistlust järjest. Väga meeldiv ja tulemuslik koostöö!

Viktoriaga saime tuttavaks ka StrongBody tunnis MyFitness Viimsi klubis. Mõne aja pärast tuli ta minu juurde kehaanalüüsi. Kui saime analüüs tehtud, siis rääkis Viktoria, et omab üsna suurt rühmatreeningutest osalemise kogemust, kuid nüüd soovib personaalsemat lähenemist ning tahab arendada uusi oskusi (näiteks oma keharaskusega lõuatõmmete tegemist) just jõusaalis. Viktoria käis minu juures kolmel personaaltreeningul, edasi treenib minu poolt koostatud kava järgi. Nüüd astub jõusaali kindlalt ja olles kahe väikse lapse ema hoiab ennast väga heas vormis ning areneb edasi!

2) Milline näeb välja teie kõige klassikalisem personaaltreening?

Iga personaltreening algab soojendusest – algul teeb treenitav ise soojenduseks 10–15 minutit kardiotreeningut ellipsil, jooksulindil või sõudemasinal. Siis teeme koos liigeste soojendust ja natuke dünaamilist venitust ka, et liigesed ja lihased eelseisvaks koormuseks ette valmistada ning alustame jõutreeninguga. Tavaliselt jõuame trenni jooksul teha 5-6 harjutust minu eelnevalt koostatud treeningplaani järgi. Lõpetame treeningut venitusega.

3) Sinu 3 soovitust nendele inimestele, kes kardavad jõusaali või personaaltreeneri juurde tulla.

 • Pea meeles, et iga personaaltreener ja tippsportlane on ka kunagi algaja olnud ning meie kui personaaltreenerid mõistame, mida sa tunned ning teeme kõik endast oleneva, et sa tunneksid end trennis turvaliselt ja kindlalt!
 • Jõusaal ei ole ainult nendele, kes soovivad suurt lihasmassi koguda või kaalust alla võtta. Lihastreening on oluline eelkõige meie tervise jaoks, kuna mõõdukalt treenitud keha ja toonuses lihased hoiavad ära mitmeid terviseprobleeme ning aitavad meil hoida paremat elukvaliteeti nii noores kuid ka eriti vanemas eas.
 • Treeningnõustamine on suurepäraseks võimaluseks treeneriga tuttavaks saada ja suhelda privaatsemas keskkonnas (klubi treeneri ruumis) enne kui tema juurde trenni tuled. Nõustamise käigus on sul võimalik aru saada, kas sulle meeldiks selle treeneriga koostööd teha ning kui inimese ja spetsialistina valitud treener sobib sulle, siis saad ka kohe esimese treeningu aja broneerida!

 


Ksenia Kondraškin

Jõusaal on saanud Ksenia teiseks koduks üle kuue aasta tagasi. Praeguseks on ta kogenud treenija, motiveeriv personaaltreener ja tegev bikiini fitnessi kategooria sportlane. Personaaltreeningute andmisel lähtub Ksenia eelkõige personaalsuse põhimõttest – iga inimene on erinev, oma soovide, rõõmude ja muredega – kuid personaalne lähenemine treening- ja toitumiskavade koostamisel, õige harjutuste tehnika õpetamisel ja emotsionaalse poolega töötamisel tagavad kõikide eesmärkide täitumise!

Ksenia on läbinud põhjaliku väljaõppe FPA (Fitness Professionals Association) fitnessi koolis, mitmed kohalikud koolitused ning samuti omab ta Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liidu poolt välja antud kehtivat treeneri kutsetunnistust. Ta pidevalt jätkab enesetäiendamist läbi erinevate Eestis ja välismaal toimuvatest koolitustest osalemise, iseseisva õppe ja kogemuste saamise.

 • Personaaltreening 1x – 45.00€
 • Personaaltreening 3x – 120.00€
 • Personaaltreening 7x – 266.00€
 • Kehaanalüüs – 15.00€
 • Treeningnõustamine – 30.00€

  Klubid:Lasnamäe Virbi, Lasnamäe Linnamäe,  Lasnamäe Kärberi, Viimsi

  Võta ühendust

   

Sulge

MyFitness uudiskiri

Liitu MyFitnessi uudiskirjaga ja oled alati kursis meie uuemate treeningute, klubi uudiste ja koostööpartnerite heade pakkumistega!

 

Tutvu meie privaatsusteatega.

Sulge

Logi sisse

Ei ole veel liige? Liitu!

Unustasid salasõna?

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?