MyFitness

 Kuidas personaaltreening on muutnud minu elu?

 Kirjutas: Gregor

 

1. Kuidas leidsid tee personaaltreeneri juurde? 

Tee personaaltreeneri juurde leidsin suuresti nii nagu ka tee trenni juurde üldiselt: ühtäkki oli käes oodatust veidi rohkem vaba aega ja tundus, et peaks seda aega produktiivsemalt kulutama. Seega sündiski otsus hakata käima trennis, kangekaelsele eestlasele omaselt muidugi alguses ise pusides ja olles kindel, et internetist leitavad ja masinate peal olevad juhised on piisavad. 

Veidi enne seda, kui ise trennis hakkasin käima, oli sama teekonda alustanud ka mu isa, kes oli endale personaaltreeneri appi võtnud ja seda valikut ka väga kiitis. Kui olin paar nädalat iseseisvalt jõusaalis taielnud ja üritanud masinaid taltsutada, jõudsin järeldusele, et raiskan seal vaid aega ja vaeva ning mul on vaja kedagi, kes ütleks, mida ma tegelikult tegema peaks ja mille peale pole mõtet aega kulutada. 

Sealt edasi läksid asjad juba kiirelt. Täitsin MyFitnessi lehel ära taotluse personaaltreeneri leidmiseks ja jäin ootele. Mõned päevad hiljem võttis Levo minuga ühendust ning leppisime kokku esimese trenni. Pärast esimese korra skepsist leidsin, et treeneri kasuks otsustamine oli tõepoolest hea valik ja trennist välja astudes ostsin juba pikema aegse treeningpaketi. 

2. Mida personaaltreening on Sulle kõige rohkem andnud? 

Tunnen, et personaaltreening on mulle eelkõige andnud vajaliku tehnika erinevate harjutuste edukaks sooritamiseks, sest kuigi pealtnäha võib olla kangiga kükke või rinnalt surumist teha ülilihtne, siis täiesti kogenematu jõusaali külastajana on vägagi kerge neid harjutusi teha valesti ja seega ilma tulemuseta ning võimalike vigastustega. 

Elav näide sellest oli juba esimene personaaltreening, kus tegime läbi erinevaid harjutusi, mida olin varem üritanud üksi teha. Vaid mõne hetkega sai selgeks, et olin neid teinud valesti, valede raskustega, valede kordustega ning üleüldiselt ebaefektiivselt. Olen üsnagi kindel, et kui oleksin iseseisvalt sama jätkanud, siis paari nädala pärast oleks oma liikmesuse üles öelnud, sest mingit nähtavat progressi ju polnud ja tundus, et jõusaalitreening minu puhul lihtsalt ei tööta. 

Lisaks eelnevale on personaaltreening mulle kindlasti andnud ka kohusetunde trennis käia. Kui trenn on kokku lepitud, siis tuleb ka minna. Niisamuti ka päevadel, kus treenin ilma treenerita: kava on ju tehtud ja seega soovin ka seda korralikult täita. 

3. Kas eelnevalt oli ka mingeid hirme või eelarvamusi seoses personaaltreeningus käimisega? 

Otseseid hirme ja eelarvamusi polnud, pigem olin veidi ärevil mõeldes sellele, kas ja kui palju on treener nõus minupoolset tagasisidet kuulama ja kujundama trennid mulle sobilikuks. Teadsin kohe, et ma ei taha teha trenni riiulist võetud kava järgi, kuna on selge, et need on sobilikud osadele inimestele ja mitte niiväga teistele. 

Õnneks see ärevus polnud õigustatud, kuna kulutasime Levoga head mitu trenni sellele, et proovida läbi suur osa erinevaid harjutusi, mida jõusaal pakub. Selle käigus sain selgelt väljendada seda, millised harjutused mulle meeldivad, millised põlved liigselt valutama panevad ning millised minus lihtsalt liigset ebamugavust tekitavad. Selle tulemusel sai kokku kava, mis on ühest küljest vastavuses mu eesmärkidega, kuid teisalt ei sisalda harjutusi, millest ma ilma treeneri valvsa pilguta viilida üritaksin. 

Paljude harjutuste läbi tegemine lõi ka olukorra, kus saan nüüd iseseisvalt vajadusel kava muuta, sest kavajärgseks harjutuseks vajalik masin või jõusaali piirkond võib hõivatud olla – proovisime erinevad võimalused läbi, õppisin tehnika selgeks ja saan vajadusel alternatiive kasutada, kuigi need ei pruugi olla mu esimesed eelistused. 

4. Kellele soovitad personaaltreeningutes käimist enim? 

Ilmselt neile inimestele, kes arvavad, et neil pole seda vaja. Kindlasti on väga palju, mida saab õppida internetist, kuid see ei asenda seda, et sul seisab kõrval inimene, kes on pühendanud oma elu teiste treenimisele ja aitamisele. Ja muidugi, on raske alahinnata võimete kasvu, mis saabub, kui keegi ütleb kõrval energiliselt, et jõuad kaks tükki veel. 

Seega arvan, et personaaltrenni võiks vähemalt korra proovida kõik. On selge, et pidev personaaltreeneri külastamine võib liialt kulukaks muutuda, kuid mõistlik oleks vähemalt korra eksperdiga saalile ring peale teha, näidata, mida sooviksid teha ja kuulata õpetussõnu, kuidas seda oleks kõige mõistlikum teha. 

 

Personaaltreener Levo Gregorist

Kirjutas personaaltreener Levo Kirn

 

1. Kuidas Gregor Sinu juurde trenni tuli? 

Gregor jõudis minu juurde läbi personaaltreeningute ankeedi, mille ta täitis MyFitnessi kodulehel. Nii ma siis vastasin talle ja leppisime kokku esimese personaaltreeningu. 

Üsna kiirelt sai selgeks, et ühest korrast ei piisa ning määrasime juba uued treeningajad. Koostasin vastava tegevuskava ja alustasime selle elluviimist. Vahetult enne teist treeningut teostasime ka kehaanalüüsi, et edusamme veel paremgi jälgida. 

2. Kui tihti treenite koos? Kas Gregor teeb ka eraldi iseseisvalt trenni? 

Alguses treenisime koos 2-3 korda nädalas kuid üha enam olen suunanud Gregorit ka iseseisvalt treenima. Kusjuures väga edukalt. Vahest kui meil pole konkreetset kokkulepitud treeningut kuid juhtume olema samal ajal treeningsaalis siis oleme mõned tehniliselt raskemad harjutused üle vaadanud või siis lihvinud juba õpituid. 

3. Milline näeb välja teie kõige klassikalisem personaaltreening? 

Treeningud algavad üldjuhul iseseisva soojendusega mõnel kardioseadmel. Edasi liigume juba edasi vabaraskuste või siis trenažööride juurde kus olenevalt harjutusest sooritame lisaks mõned soojendusseeriad. Seeriate vahel venitame vastavaid lihasgruppe, mis osalesid äsja mehhaanilise töö tegemisel. 

Personaaltreening on palju enamat kui vahendite ja seadmetega jõusaalitreening. Olenevalt kliendi eesmärkidest ja vajadustest võib terve treening koosneda ka erinevatest liikuvusharjutustest, kus keskendutakse mobiilsusele, stabilisatsioonile, koordinatsioonile jne. 

4. Kas meenub mõni naljakas või ebatavaline seik mõnest treeningust? 

Personaaltreeningute kulisside taga piitsutab meeli loomulikult ka huumor kuid ehk kõige ebatavalisem seik puudutab just antud artiklit. Üldjuhul nädalavahetusel ma puhkan kuid eelmisel pühapäeval spordisaali minnes ning mõtiskledes, millise kliendiga see projekt ette võtta, kohtasin saalis just Gregorit. Võtsin seda kui märki ja Ilma pikema mõtlemiseta, küsisin Gregorilt, kas tal on huvi selle vastu. Teist korda ma küsima enam ei pidanud ning sujuvalt muutus vestlus artikli kirjutamisest treeninguks. 

5.  Sinu 3 soovitust nendele inimestele, kes kardavad jõusaali või personaaltreeneri juurde tulla. 

Unusta valehäbi! Ära lase sellel takistada oma soovide ja eesmärkide realiseerimist. Jõutreening otseselt eluaastaid sulle juurde ei anna, küll aga kingib elukvaliteeti. Suurem lihasmass kaitseb ka sinu liigeseid ja kaitseb luude hõrenemise eest. Suur erinevus seisneb selles, kas pensioni ikka jõudes, käid ise poes oma piimapaki järel või kiigutatakse sinu tugitooli hooldekodus. 

Esimeseks sammuks võiks olla kehaanalüüs või treeningnõustamine, kus saad teada palju olulist informatsiooni oma kehakoostise ja treening printsiipide kohta. See on suurepärane võimalus ka tutvuda oma potentsiaalse treeneriga ning tajuda, kuidas edasine koostöö sujuks. 

Ära müü kohe oma hinge saatanale. Tule ühekordsele proovitreeningule. See ei kohusta sind milleksi ja saad lõpliku otsuse langetada hiljem. Samas tasub meeles pidada, et treening on nagu kasvuhoius. Kogumist tuleb alustada võimalikult varakult, et sellest saadav tulu oleks võimalikult kõrge. Investeeri oma tervisesse!


Levo Kirn

Levo alustas oma sporditeekonda 13-aastaselt Viljandi Spordikooli suusaklubis. Suusatamise kõrvalt harrastas hobi korras ka taipoksi. Edasi jätkas Levo oma õpinguid Eesti Spordigümnaasiumi Otepää Filiaalis, laskesuusatamise erialal. Samuti on Levo tegelenud erinevate spordialadega, nagu jalgrattasport, lumelaud, mäesuusatamine, rulluisutamine ja jalgpall. Viimased 10 aastat on Levo tegelenud aktiivselt jõutreeningutega ja end sel erialal täiendanud! Just treeneri amet on see, mis paneb Levol silmad särama! Suurimaks võiduks peab ta aga oma sportlikku tütart!

  • Personaaltreening 1x – 40.00€
  • Personaaltreening 3x – 105.00€
  • Personaaltreening 7x – 233.00€
  • Kehaanalüüs – 15.00€
  • Treeningnõustamine – 30.00€

    Klubid: Tartu Annelinn, Tartu Kesklinn, Tartu Lõunakeskus

    Võta ühendust

Sulge

MyFitness uudiskiri

Liitu MyFitnessi uudiskirjaga ja oled alati kursis meie uuemate treeningute, klubi uudiste ja koostööpartnerite heade pakkumistega!

 

Tutvu meie privaatsusteatega.

Sulge

Unustasid salasõna?

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?