MyFitness

Kuidas personaaltreening on muutnud minu elu?

Kirjutas: Eve

Kuidas leidsid tee personaaltreeneri juurde Täpselt aasta tagasi otsustasin, et on vaja pisut kaalu langetada. 50 pluss vanuses kipuvad lisakilod ikka tulema. ”Peast” oled veel sale, aga lähed poodi mingit ilusat rõivatükki ostma, ja avastad, et kõik need numbrid, mis enne on selga läinud, on nüüd lootuselt väikesed. Kui leiad sobiva suuruse, siis avastad, et kõige paremini istuvad siiski avaralõikelised riided. Nii siis,  kuna mulle rühmatreeningud üldse meeldi, siis otsustasin, et hakkan käima jõusaalis. Mul puudus igasugune eelnev kogemus jõusaaliga. Täitsin MyFitnessi kodulehel ankeedi ja sealt soovitati mulle treeneriks Lemmo. MyFitnessis tegin esimese asjana ära ka kehaanalüüsi.

Mida personaaltreening on Sulle kõige rohkem andnud? Kindlasti oskusi! Minu soovitus kõigile, kes tulevad esimest korda jõusaali, võta endale personaaltreener! See on garantii, et jääd treeningutes regulaarselt käima.

 • Esiteks personaltreener on kui aus sõber, kes sind juhendab. Temale annad teada, mis on sinu eesmärk ja ta aitab sind sel teel tulemuste poole. Samuti nõustab treener ka toitumise osas.
 • Treener jälgib, et iga harjutus, mida teed, oleks sooritatud õigesti – nii on trennist rohkem kasu ja vigastuste oht väike.
 • Treeningud personaltreeneriga on justkui vundament, millele saad hiljem ise oma trennid ülesse ehitada.

Kas eelnevalt oli ka mingeid hirme või eelarvamusi seoses personaaltreeningus käimisega? Hirm oli üle-üldse esimest korda jõusaali tulla! Arvasin, et jõusaalis käivad ainult noored, vähemalt nooremad kui mina või siis äärmiselt sportlikud inimesed. Vale puha!!! Siin käivad täiesti tavalised inimesed! Olin üllatunud, kui toredad ja abivalmid inimesed töötavad Ülemiste City MyFitnessis.

Kellele soovitad personaaltreeningutes käimist enim?

 • Enda eakaaslastele – 50 pluss inimestele, kel puudub igasugune sportlik taust.
 • Kes ise on ebakindlad ja nad soovivad, et neid juhendataks
 • Inimestele, kes ei ole rühmatreeningutes käijad, kes soovivad teha trenni omas tempos ja rinda pista iseendaga.

 

Personaaltreener Lemmo Evest.

Kirjutas personaaltreener Lemmo Jaanus

Kuidas ja miks Eve Sinu juurde trenni tuli? 

Nagu Eve eelnevalt mainis, siis sattus ta minu juurde läbi MyFitnessi soovituse. Eve tuli trenni kindlate eesmärkidega, teha 20 kätekõverdust, tõmmata lõuga ja saada endale sixback. Nagu Ta ise ütleb,  siis eesmärgid peavadki suured olema. Praeguse hetkeni oleme koos treeninud ligikaudu aasta. Isegi, kui me ei ole kõiki neid eesmärke 100%  täitnud,  siis kõige selle juures on Eve tänaseks palju tugevam ja kaotanud vööümbermõõdust mitmeid sentimeetreid. Ka tervislikud näitajad on perearsti hinnangul muutunud – loomulikult paremuse poole.

Kui tihti treenite koos?  Alustasime Evega 2 korda nädalas personaaltreeningutega. Samuti oli minu soovitus jõusaalitreeningutele lisaks ka igapäevane jalutamine – seda ka Eve tegi ja teeb siiani. Tänaseks  on Eve liitunud minu poolt läbiviidava treeningprogrammiga “Tuharad trimmi”, kus käib kokku 4 naist ja kellel on ühised eesmärgid. Trennid toimuvad 2 korda nädalas.

Milline näeb välja teie kõige klassikalisem personaaltreening?

Lühidalt vastates on see kogu keha jõutreening, vahenditeks vabad raskused, plokksüsteemid ja vahel ka masinad. Loomulikult kuulub siia juurde soojendus. Personaaltreeningu käigus arutame ka jooksva nädala saavutusi ja tegemisi.

Kas meenub mõni naljakas või ebatavaline seik mõnest treeningust?

Eranditult on igas meie trennis nii nalja ja naeru – seega neid hetki on väga palju.

Sinu 3 soovitust nendele inimestele, kes kardavad jõusaali või personaaltreeneri juurde tulla. Millegi uuega alustada on alati veidi hirmutav ning selleks ongi personaaltreener, et jõusaali hirmust üle saada, teha selgeks põhitõed ja anda  juurde enesekindlust. Kui üksi ei julge tulla, siis   on võimalus tulla koos sõbraga või miks mitte ka kolleegidega.

Mitmed minu kliendid ütlevad, et personaaltreeneri pilgu all treenides on nad oluliselt järjepidevamad ja pingutavad rohkem.


Lemmo Jaanus

Lemmo Jaanus PT

Lemmo on spordiga olnud seotud kogu oma elu. Ta on tegelenud poksi, korvpalli,kergejõustiku ja jalgpalliga. Viimastel aastatel on ta pühandunud jõusaalitreeingutele ja lohesurfile, milles omab ka rahvusvahelist IKO koolitaja litsentsi.

Ta on lõpetanud bakalauruseõppe Tallinna Ülikooli kehakultuuriteaduskonnas. Lemmo on läbinud mitmeid täiendkoolitusi, millest viimane oli FAF Eesti personaaltreenerite koolitus.

Treeningutes peab ta kõige olulisemaks harjutuse sooritustehnikat, eesmärgipärasust ja mitmekülgsust. Tema trennidesse on oodatud kõik, kes tahavad alustada jõusaalitreeningutega või kes juba treenivad jõusaalis, aga soovivad parandada olemasolevat tehnikat, langetada kaalu, tõsta lihastoonust, parandada üldfüüsilist vormi, toituda ning treenida teadlikumalt.

 • Personaaltreening 1x – 45.00€
 • Personaaltreening 3x – 120.00€
 • Personaaltreening 7x – 266.00€
 • Kehaanalüüs – 15.00€
 • Trenni-ja toitumisnõustamine  – 45.00€

  Klubid: Ülemiste City

  Võta ühendust

Sulge

MyFitness uudiskiri

Liitu MyFitnessi uudiskirjaga ja oled alati kursis meie uuemate treeningute, klubi uudiste ja koostööpartnerite heade pakkumistega!

 

Tutvu meie privaatsusteatega.

Sulge

Logi sisse

Ei ole veel liige? Liitu!

Unustasid salasõna?

MyFitness