MyFitness

Kuidas personaaltreening on muutnud minu elu?

Kirjutas: Anu Jenk

1. Kuidas leidsid tee personaaltreeneri juurde?

Personaaltreeneri juurde leidsin tee poja soovitusel, kuna paarikümne aasta tagune seljatrauma hakkas tunda andma. Nimelt kukkusin seljaga trepile ja sain seljavigastuse. Olin aastaid tegelenud joogaga ja suhteliselt palju liikunud ning seljavalud olid olnud kontrolli all. Mingil põhjusel läksid mu seljavalud halvemaks ja parem jalg hakkas alt ära kaduma, eks olukorda ka halvendas istuv töö ja sundasend. Perearstilt sain diagnoosi ja ta soovitas rahulikku jalutamist. Kuna pere oli mures, siis poeg soovitas hakata teadlikku lihastrenni tegema. Võtsin ühendust MyFitnessiga ja sealt määrati mulle treener Raymo.

2. Mida personaaltreening on Sulle kõige rohkem andnud?

Personaaltreening distsiplineerib hästi, kui on kokkulepitud siis tuleb minna. Küll olen mõelnud selle aja jooksul vahel mingit usutavat põhjust, et mitte minna kui tuju pole aga pole seda kunagi leidnud. Treeneriga trenni teha on ülimugav, ta paneb paika sobiva treeningu ja näeb ka kui enam ei jaksa. Ja see käsklus “2 korda veel” mingit rakset harjutust tehes, annab uskumatu jõu ja lisaenergia.

Vahest on treenerist kahju, et ta peab minu juttu kuulama ja minu halba tuju taluma. Mina olen oma seljahädad kontrolli alla saanud aga annan endale ka aru, et peab järjepidev olema. Hetkel käin ka üksi jõusaalis ja kasutan personaaltreeneri poolt mulle koostatud spetsiaalselt kava.

3. Kas eelnevalt oli ka mingeid hirme või eelarvamusi seoses personaaltreeningus käimisega?

Ma polnud kunagi käinud jõusaalis ja ei teadnud sellest mitte midagi. Hirmud olid algul väga suured. Kartsin, et ei saa hakkama, ei oska, ei taha, ei meeldi. Ütlesin kohe treenerile, ma proovin ja võimalik, kui ei meeldi, siis loobun aga eksisin. Nüüd olen treeninud pea kolm korda nädalas, aasta ja kaheksa kuud.

4. Kellele soovitad personaaltreeningutes käimist enim?

Personaaltreeningut soovitan kõigile, sest hilja pole mitte kunagi. Eriti soovitan neile, kel selg hakkab sundasendi vms. olukorra pärast nõrgenema, ehk siis kui karkass muutub nõrgaks ja hakkab ära vajuma. Tegelikult ei tee lihastreening kellelegi halba.

 

Personaaltreener Raymo kirjutab Anust

Kirjutas Raymo Korkma

1. Kuidas sinu klient Sinu juurde trenni tuli? Kirjelda pikemalt Sinu ja tema vahelist koostööd ja selle algust.

Mäletan, et olin just alustanud treeneri tööd Myfitnessis, kui Anu läbi soovituse kirjutas mulle. Nii saigi kokku lepitud aeg, kus me kohtusime ja Anu rääkis oma muredest ja eesmärkidest. Suurimaks mureks oli seljavalu, mis oli teda vaevanud ja kohati sõna otseses mõttes jalust maha niitnud. Panime paika edasise plaani ja alustasime treeningutega. Isegi, kui Anu oli algul väga skeptiline ja arvas, et jõusaal pole koht tema jaoks on ta nüüdseks pea 2 aastat minu juures personaaltreeningutes käinud.

2. Kui tihti treenite koos? Kas klient teeb ka eraldi iseseisvalt trenni?

Oleme siiamaani teinud trenne koos, peamiselt 2 korda nädalas. Mingist hetkest hakkas Anu ka iseseisvalt korra nädalas trennis käima, mis oli positiivselt ootamatu, sest ta ise ei uskunud, et selline asi saaks kunagi juhtuma. Õnneks on Anul tore ja toetav mees, kes annab talle märku hommikuti, et on vaja trenni minna. Seega koostasin talle eraldi kava, mida ta saaks teha iseseisvalt.

3. Milline näeb välja teie kõige klassikalisem personaaltreening?

Nagu iga trenn peaks algama, alustame soojendusega, millele järgneb jõutreeningu osa, kus saab läbi töötada suuremad lihasgrupid. Lisaks veel mõned kerelihaste harjutused, et “karkassi” tugevana hoida. Muidugi ei saa üle ega ümber jutuajamisest, mis täidavad seeriate vahelisi pause.

4. Kas meenub mõni naljakas või ebatavaline seik mõnest treeningust?

Ei oskagi välja tuua mõnda erilist seika. Anu on avatud inimene ja harjutuste vaheliste pauside ajal jõuavad meie jutud alatihti välja ebatavaliste ja naljakate teemadeni.

5. Sinu 3 soovitust nendele inimestele, kes kardavad jõusaali või personaaltreeneri juurde tulla.

Karta ei tohiks. Kui tunnete, et ei oska jõusaalis midagi teha või masinad on tundmatud, siis tasuks kindlasti vähemalt paariks korraks endale personaaltreener võtta. Paljud inimesed tulevadki suure hurraaga jõusaali aga ainus mida osatakse kasutada on jooksulint. Nii kaob ka kiiresti motivatsioon ja lõpetatakse treening ja vabanduseks öeldakse, et see ei ole koht tema jaoks.

Kui me tahame elukestvat tervet elu, siis tuleb leida ka aega jõutreeningute jaoks. Paratamatult on muutunud meie elustiil passiivsemaks ja toidulaud rikkamaks. Sellega jälle kaasnevad erinevad tervisehädad: ülekaalulisus, halvenenud rüht ja seljavalud. Nende probleemide parimaks lahenduseks on jõutreening.

Anu on hea näide sellest, et isegi, kui ta kartis algul, siis nüüdseks on ta suhtumine jõutreeningusse kõvasti muutunud. Elukvaliteet on kõvasti paranenud, seljavalud ei kimbuta enam ja alatihti saab ta positiivseid kommentaare oma hea füüsilise vormi kohta.


Raymo Korkma

Raymo on tegelenud jõusaali treeningutega 8 aastat ja omandab hetkel EKR3 kulturismi ja fitnessi treeneri kutset. Oma 1,5 a. treeneri kogemuse juures on ta läbinud erinevaid erialaseid koolitusi ja teadmisi täiendab ta igapäevaselt, et kasvada ja areneda oma valdkonnas.Ta ei ole lihtsalt treener oma klientidele. Pigem on ta usaldusväärne tugiisik, kes kuulab ära kliendi mured, juhendab, nõustab, motiveerib ja aitab jõuda soovitud tulemusteni. Raymo peab oluliseks järjepidevust ja mitmekülgsust kuna suured tulemused saavutatakse ainult siis kui seatakse tähtajad ja liigutakse soovitud tulemuseni samm sammu haaval.

 • Personaaltreening 1x – 45.00€
 • Personaaltreening 3x – 120.00€
 • Personaaltreening 7x – 266.00€
 • Kehaanalüüs – 15.00€
 • Treeningnõustamine – 30.00€

  Klubid: Kristiine, Mustamäe

  Võta ühendust

   

Sulge

MyFitness uudiskiri

Liitu MyFitnessi uudiskirjaga ja oled alati kursis meie uuemate treeningute, klubi uudiste ja koostööpartnerite heade pakkumistega!

 

Tutvu meie privaatsusteatega.

Sulge

Logi sisse

Ei ole veel liige? Liitu!

Unustasid salasõna?

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?