MyFitness

Alates 29. oktoobrist linastub kinoekraanidel Peeter Rebase film “Tulilind”. Tegime juttu Tom Prioriga, kes kehastab peaosas Sergeid. Tom ise on suur spordisõber, kes korduvalt külastanud Eestis MyFitnessi spordiklubisid. Maailmas palju reisinud ja erinevaid treeningsaale külastanud Tomile on meie spordiklubid jätnud soojad mälestused. Kuidas end äärmiselt kiire elutempo juures vormis hoida ja millised on näitleja treening- ning toitumisharjumused? Mõnusat lugemist!

Milline on Sinu side ja esimene kokkupuude Eestiga? 

Töötasin 2014. aastal Los Angeleses, kus tutvustati mulle filmi rahastajat, kes oli just näinud Peeter Rebase esimest “Tulilinnu” mustandit (toona kandis see nime „Roman“). Tema arvates olin suurepäraselt sobiv peaossa Sergeid mängima. Mitu nädalat hiljem ühel jõulupeol Londonis, tutvustas ta mulle Peetrit. Peetriga kohtudes oli meil kohe palju ühist ning isiklikult olin “Tulilinnu” loost lummatud. Sealt saingi esmakordselt “Tulilinnu” looga tuttavaks ning oma esimese kokkupuute Eestiga.

Kus Sa igapäevaselt elad? 

Elasin aastaid Londonis ja samal ajal, kui me Peetriga koos stsenaariumit kirjutasime, reisisime palju Eesti ja Inglismaa vahet. Tulilind on Briti/Eesti lavastus, seega tähendas, et kahes riigis elamine toimis hästi. Meie tootmisettevõte ‘The Factory’ asub Tallinnas, mistõttu olen pandeemiast alates veetnud suurema osa ajast Eestis. Samas saan ka öelda, et olen kogu filmi järeltöötluse ja filmituuriga palju maailmas ringi reisinud!

Milline näeb välja Sinu tavaline päev? 

Hahahaha! Ma pole kindel, kas mul on kunagi tavalisi päevasid?! Teatud asjad, mida ma kindlasti päeva jooksul teen, kuid need pole tingimata rutiinsed! Tegelikult mulle ei meeldi rutiin, kuigi see võib olla väga kasulik. Minu jaoks on igav teha päevast päeva samu asja. Tõenäoliselt sellepärast mulle meeldivad ka filmivõtted, sest ükski päev pole kunagi sama! Üldiselt jälgin, et treenin jõusaalis ülepäeviti ja söön toitu mida armastan, loen e-kirju ning teen loometööd. See ongi kõige rutiinsem ülevaade minu päevast.

Millised on Sinu lemmik (spordialased) tegevused? 

Minu lemmik spordialad on jooksmine, ujumine ja jõusaal. Ma armastan tegelikult ka ronimist erinevatel kaljudel ja rahnudel! 

Kuidas ühendad näitlemise/filmimise perioodi ja spordi? 

See, kuidas ma füüsiliselt välja näen, määrab milliseid rolle ma filmides saan ja milliseid ma tahaksin mängida, nii et see on üsna tihedalt seotud. Näiteks kui mul oleks tõesti väga suured lihased, võib see mõne rolli saamist tegelikult raskendada, sest mul oleks siis väga spetsiifiline välimus, mis vähendaks castingute võimalust. Kuid mulle meeldiks ka filmi jaoks keha ümberkehastumine, näiteks mõneks “superkangelaseks”! Minu aktiivne eluviis võib tegelikult olla osa minu näitlejakarjääri ettevalmistusest.

Kas eelistad jõusaali või rühmatreeninguid ja miks? 

Ma eelistan enamasti jõusaali, kuigi ma armastan ka häid rühmatreeninguid. Olen tegelikult ka kvalifitseeritud personaaltreener! Mulle meeldib treeningute ajal omas tempos kulgeda, katsetada ja uusi asju proovida. Jõusaalis veedetud aeg on minu jaoks väga väärtuslik, kuna pühendan aega ja tähelepanu kehale, milles ma tervet oma elu naudin!

Kuidas hindad MyFitnessi spordiklubisid teiste klubide seas, kus oled üle maailma treenimas käinud? 

Olen paljude aastate jooksul käinud tõesti PALJUDES spordisaalides üle kogu maailma ja võin ausalt öelda, et MyFitnessi jõusaalid on tõepoolest sellised nagu loosung ütleb: “maailmatasemel”. Ma armastan Technogym seadmeid, see on tõesti üks minu lemmikbrändidest esteetika ja kvaliteedi osas. Minu eriline lemmik on MyFitness Ülemiste, see on kaunilt kujundatud ning kerge ja värvikas. Mõtlen seda tõsiselt, kui ütlen, et MyFitnessi klubid on ühed mu lemmikud maailmas. Võin öelda, et ootan alati Eestisse naasmist ja MyFitnessi külastamist.

Millisena näed oma põlvkonna seas fitnessi/aktiivse eluviisi arengut? 

Ma arvan, et aktiivne eluviis on tähtis mitte ainult selle poolest, kuidas Sa välja näed, vaid ka selleks, kuidas sa end sisemiselt tunned. Ma räägin vaimsest tervisest, mis on nii tähtis. Nüüd Instagrami ajastul on selline hullumeelne surve, et tuleb välja näha nagu aluspesu modell! Ja me kõik teame, millised pildid saavad kõige rohkem interaktsioone! Nii et ma arvan, et fitness on oluline kõigi põlvkondade jaoks, aga ka see, kuidas me ennast oma kehas tunneme. Ma tõesti usun, et tervis on kõige suurem rikkus, mis meil olla saab ja oma keha tuleb armastada.

Kuidas on tervislik eluviis karjääri jooksul Sulle abiks olnud?  

Tervislik eluviis on näitlejana väga tähtis. Kui mul on 12-tunnine võttepäev (mis tähendab 12 tundi filmivõtetel), millele lisandub sõit hotellidest või kodust võtteplatsile, ei saa ma magada piisavalt. Seega on oluline olla heas füüsilises vormis, kuna antud hetkel võib keha üsna palju stressi taluda. Kui ma enda eest ei hoolitseks, tähendaks see, et tõenäoliselt haigestuksin või põleksin palju kiiremini läbi. Regulaarne treening ja aktiivne eluviis hoiavad mu energiataset, ma leian, et mul on tegelikult palju rohkem energiat, kui teen väga regulaarselt trenni. Heas vormis olemine tähendab ka seda, et tunnen ennast enesekindlamana. Näiteks kui pean stseenis olema väheste riietega või üldse ilma särgita, siis ei pea ma raiskama energiat mõtlemaks sellele, et kuidas ma välja näen, vaid saan keskenduda rolli sooritusele. Usun, et mida tervem ma olen, seda kauem näen ka noorem välja ning seda pikem on minu karjäär näitlejana. Lõpuks, kui tegelen näideldes väga tugevate emotsioonidega nagu stress, lein või hirm, toodab keha tegelikult stressihormoone, seega olles võimalikult tervislik, ei mõjuta see mu tervist!

Kas Sa unistad rollist märulifilmis, et panna oma füüsiline vorm proovile?  

Absoluutselt! Mulle meeldiks teha rohkem selliseid filme nagu esimene film, milles ma kunagi mängisin “Kingsman: salateenistus”. Ma armastan märulifilme, millel on tõesti tore lugu. Nagu ma juba ütlesin, siis mulle meeldiks kehastuda superkangelaseks, midagi Marveli nimistust ehk? Kasvasin üles James Bondi ja Jason Bourne’i vaadates ning lugedes Tintin koomikseid, nii et tõesti need on minu unistuste rollid.

Kas pead ennast filmistaariks?  

Ma arvan, et selleks, et kellekski saada, peab käituma nii nagu Sa juba oleksid seda. Kui ma käituks natuke rohkem nagu filmistaar, siis võib olla saabki minust filmistaart! Hahaa! Jah, mulle meeldiks olla filmistaar. Sellel ametikohal on suur vastutus, aga ka võimalus positiivselt suurt mõju avaldada. Mulle meeldib inimesi inspireerida ja aidata neil mõista, kui võimsad ja andekad nad on. Samuti tegelasi ja olukordi mängida, mis inspireerivad inimesi ja tekitavad neis emotsioone. Tunnen end väga õnnistatuna ja tänulikuna, et sain võimaluse mängida „Firebirdis“ just sellist rolli.

Kas Sulle meeldib punasel vaibal kõndida või metsarajal joosta? 

Ma ütleks, et mõlemad! Punane vaip on hämmastav kogemus, eriti kui inimesed on filmi juba näinud, sest mulle meeldib kuulata inimeste ehtsaid ja sisulisi reaktsioone filmidele. Samas meeldib mulle ka väga metsarada, eriti koos oma huskiga! Midagi nii võimast on metsas või mereääres jooksmises. Õnneks on Eestis palju imelisi metsi ja mereäärt!

Kui hästi oled juba Eestit tundma õppinud? On Sul lemmik kohad või inimesed või toit? 

Olen Londoni ja Eesti vahel elades siin palju ringi reisinud ning käinud paljudes kohtades filmivõtetel. Mulle meeldib Pärnu linnahõng ja sealne rand. Armastan Lõuna-Eesti loodust, Rõuge järvedes ujumist. Seal on näiteks suurepärane kohvik nimega SuurMuna, mis mulle kohe meenub. Teine lemmik söögikoht on Põhjaka Mõis ning nende kohalik toit ja loominguline lähenemine kokkamisse. Tallinnas armastan Komeedi kohviku pühendumist puhtale, tervislikule ja mahetoidule, mis on nii inspireeriv. Aga minu küpsetiste absoluutne lemmikpaik on Karjase Sai! Selle loojad Kenneth ja Eva on hämmastavad inimesed. Tallinna lemmikuteks kohvikuteks on Paper Mill või KoKoMo. Hea meelega külastan Saaremaad. Sealne loss oli vinge ja linnas on suurepärane vibe. Iidsed metsad Lahemaal on ka hämmastavad! Armastan talve Eestis, külma ja ilusat lumesadu!

Kas Sa teed veel midagi lisaks treeningule, et sellist suurepärast vormi hoida?  

Nii meditatsioon kui toitumine on väga olulisel kohal. Arvan, et see on NII tõsi, mida kõhulihaste kohta öeldakse – need on köögis tehtud! Mulle meeldib ise süüa teha ja see on minu jaoks väga oluline, et toit maitseks hästi. Ma ei talu seda, kui keegi ütleb: “Sa pead sööma kana ja riisi ja brokolit”. Ütleksin, et teen seda ainult siis, kui see on ka maitsev, mida saab vähese vaevaga üsna lihtsasti teha. Üks minu kirg on traditsiooniliselt ebatervislike toitude või roogade muutmine tervislikumaks ning mõnikord tuleb selleks lihtsalt vahetada paar koostisosi. Samuti on meditatsioon minu jaoks olulisel kohal. Meditatsioon võimaldab mul oma mõtteid täielikult rahustada, vaigistada negatiivsed või piiravad mõtted ning keskenduda uute võimaluste loomisele.

Kes peaks vaatama teie viimast filmi „Firebird“, mis on filmitud Eestis? 

Kõik, kellele meeldib põnevuslugu, mille keskmes on romantika. Meil on olnud nii mitmekesine publik kogu maailmast, kes on seda filmi juba nautinud. Arvan, et antud filmis on kõigile midagi.  Seal on emotsionaalset ja toorest draamat ning suure Nõukogude liidu ja külma sõja ajalugu. Lisaks elemendid Shakespeare’i ja Stravinsky Tulelinnust. See kõik põhineb tõestisündinud lool, mis on üks osa Eesti ajaloost, mis leiab aset Haapsalu lennuväebaasis.

Sulge

MyFitness uudiskiri

Liitu MyFitnessi uudiskirjaga ja oled alati kursis meie uuemate treeningute, klubi uudiste ja koostööpartnerite heade pakkumistega!

 

Tutvu meie privaatsusteatega.

Sulge

Logi sisse

Ei ole veel liige? Liitu!

Unustasid salasõna?