MyFitness

MyFitnessi personaaltreener Kristjan Koik selgitab, et 40-aastaste ja vanemate jaoks muutub regulaarne jõutreening eriti oluliseks, sest just vanuse lisandudes luud nõrgenevad ja lihasmass väheneb, samas kui jõutrenni abil suureneb lihasmass isegi veel 100-aastastel inimestel. 

“Kui jagada treeningud kaheks – kardiovaskulaarseks treeninguks ehk nö võhmatrenniks ning jõutreeninguks, siis need kutsuvad juba raku tasandil esile erinevaid kohastumusi,” kirjeldab Koik.

Jõutreeningut võiksid tema hinnangul eelistada esiteks need, kes on pidevalt kehakaaluga mures ja on proovinud järjepanu erinevaid dieete. “Need inimesed on dieetidega kaotanud suure tõenäosusega väärtuslikku lihasmassi ning iga kord pärast järjekordse dieedi lõppu, kui kehakaal jälle tagasi juurde tuleb, on nad taas suurema rasva- ja väiksema lihasmassiga kui enne,” nendib MyFitnessi personaaltreener.

Vanusega võib kaduda isegi 50% lihasmassist

“Kindlasti soovitan aga jõutreeningut vanematele inimestele, sest vanuse lisandudes väheneb lihasmass ja nõrgenevad luud. Kaheksandaks elukümnendiks võib inimene olla kaotanud kuni 50% oma lihasmassist. Uuringud on näidanud, et jõutreeningu tulemusel suureneb lihasmass nii 70-, 80-, 90- aga ka isegi 100-aastastel inimestel – vanus ei ole siin mingi takistus.”

Jõutreeningu kasutegureid võib Koigi sõnul jäädagi loetlema. Lisaks luude hõrenemise ning lihasmassi ja -jõu kao ennetamisele aitab jõutreening suurendada liigesliikuvust ja painduvust, parandada tasakaalu ja koordinatsiooni, võidelda stressi ja ärevusega, suurendada kognitiivset võimekust ja enesekindlust, suurendada jõudu, kiirust ja parandada elukvaliteeti üldiselt.

Väiksem diabeedi ja vähisurma risk

Treeneri kinnitusel vähendab jõutreening ka diabeedi-, südamehaiguste ja vähki haigestumise riski ning aitab vähendada kukkumise, luumurdude ja invaliidistumise tõenäosust. Samuti on tõestatud, et jõutreening aitab kiirendada ainevahetust, vähendada kehas rasvu ning triglütseriidide, üldkolesterooli ja LDL kolesterooli taset, samas suurendada positiivse HDL kolesterooli taset.

32 000 täisealise meesterahva seas tehtud uuring näitas, et neil, kes tegid jõutreeningut üle 150 minuti nädalas, oli 34% väiksem diabeeti haigestumise risk. Lisaks on leitud, et tehes paar korda nädalas jõutreeningut, langeb vähisuremuse risk 34%.

Kust alustada?

“Jõutreeningu tulemusel paranevad väga paljud tervisenäitajad, eriti kui kombineerida seda optimaalse tervisliku toitumise ja aeroobse koormusega. Kokkuvõttes soovitan jõutrenni kõigile, aga eriti neile, keda vaevab ülekaal, kelle lihasmass on liiga vähene ja jõudlus kehvake,” innustab Koik härjal sarvist haarama.

Ta soovitab, et kõige lihtsam esimene samm on kohe täna kirjutada või helistada personaaltreenerile ja leppida trenniaeg kokku, et saada olulised nõuanded õigesti treenimiseks. “Kui käid järjepidevalt trennis ja ka päriselt tead, mida sa seal teed, siis on tulemused vaid aja küsimus. Lisaks on targalt tehes suurepärane enesetunne ja tugevam tervis garanteeritud,” lubab Koik.


Kristjan Koik

Personaaltreener

Kristjan treenib inimesi. Ta näeb nende rõõme ja tagasilööke, nende pingutusi ja väsimust, põnevil nägusid ja frustratsiooni. Ta näeb arengut, tagasilööke ning tulemusi, aga ennekõike teekonda rõõmsama elu suunas. Kristjan aitab inimestel esimesed sammud treeningumaailmas teha, harjutuste tehnika selgeks saada, aitab soovijail lihasmassi kasvatada, tugevamaks ja võimsamaks saada, liigset kehakaalu langetada või lihtsalt mõnusalt eesmärkidevabalt ennast liigutada parema tervise ja meelerahu hüvaks. Olles olnud toeks inimestele, kes ei julge treenida, kuna neil kuskilt valutab, on Kristjan õpetanud inimestele just nendele sobivaid harjutusvariatsioone, mida saab valuvabalt teha. Kristjanil on aastatega välja kujunenud suur tutvusvõrgustik toitumisspetsialistide ja füsioterapeutide näol, kellega koostöö tagab veel paremaid tulemusi.

  • Personaaltreening 1x – 50.00€
  • Personaaltreening 3x – 135.00€
  • Personaaltreening 7x – 299.00€
  • Trenni-ja toitumisnõustamine  – 50.00€
  • Klubid: Pirita

    Võta ühendust

Sulge

MyFitness uudiskiri

Liitu MyFitnessi uudiskirjaga ja oled alati kursis meie uuemate treeningute, klubi uudiste ja koostööpartnerite heade pakkumistega!

 

Tutvu meie privaatsusteatega.

Sulge

Logi sisse

Ei ole veel liige? Liitu!

Unustasid salasõna?

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?