MyFitness

Iga eesmärk, mille oled endale seadnud, on pingutamist väärt!

Personaaltreener Anne Hanni

Meie eludes on erinevaid perioode. On neid, kus motivatsiooni on palju ja vastupidi. Vahel on väga lihtne trenni teha, vahel peab end natuke tagant utsitama. Tavaliselt, kui oleme juba trennilainel ja näeme edusamme, on lihtsam ennast motiveerida. Iga positiivne tulemus annab lisatõuke, et edasi liikuda ja jätkata oma eesmärgi poole püüdlemist. Mis juhtub aga siis kui näed, et edusamme pole ja seisad justkui paigal? On erinevaid inimesi. Neid, kes jätkavad liikumisega, sest teavad, et see on neile kasulik ja sellest on saanud hea harjumus. On neid, kes annavad alla ja mõtlevad, et kui tulemust pole, siis milleks edasi pingutada. Alla andmine on alati kõige lihtsam valik. Sa lihtsalt loobud ja ütled endale, et ei pea sellega tegelema. Lihtsam on teha seda, mis ei nõua Sinult pingutust. Kerge on endale pidada lohutuskõne, et ju ei pidanudki nii minema ja Sa lihtsalt ei ole loodud liikumiseks.

Iga eesmärk, mille oled endale seadnud, on väärt pingutamist ja edasi liikumist, ükskõik, millised on takistused. Kui Sa kukud üheksa korda, siis alati tõused kümme korda. Ja üldse, miks me nii kergesti alla anname? Isegi väikesed lapsed, kes õpivad alles kõndima, ei anna nii kiiresti alla. Vaevalt, et nad mõtlevad, et kõndimine pole nende jaoks. “Näita, et oled otsusekindel, paindlik ja visa. Ära lase ajutistel tagasilöökidel muutuda alalisteks ettekääneteks. Suhtu vigadesse ja probleemidesse kui paremaks saamise võimalusse – ja mitte kui loobumisettekäändesse.”

Kui Sa mõtled alla andmisele, siis see on hetk, kus tasub mõelda, et miks Sa midagi teed. Kas Sa käid jõusaalis selleks, et teha kükke 100kg raskusega või selleks, et hilisemas eas mängida rõõmsalt lastelastega. Iga suurem ja Sulle olulisem eesmärk aitab Sul püsida rajal. Igasugune liikumine on hea. Kui tunned, et jõusaal on mingi hetk ammendav, proovi vahelduseks midagi muud – mõnda rühmatrenni, jooksmist, ujumist, mõnda pallimängu. Alati on võimalus katsetada ja anda endale võimalus kogeda, kui hea on liikuda. Vahel on elus perioode, kus ei saa liikuda tavapäraselt. Ole ka siis aktiivne ja leia enda jaoks midagi uut. Koduste vahenditega saab suurepäraselt trenni teha.

See, kuidas suhtume trenni, annab vihjeid ka selle kohta, kuidas saame hakkama igapäevaelus. Kui õpid trenni tehes seadma endale pikaajalisemaid eesmärke ja need püsivad Sul silmade ees, on ka suurem tõenäosus, et see oskus on Sul ka mujal elus. Kui õpid trennis ületama takistusi ja keeldud mittetegemisele vabandusi otsimast, kandub see teadmine üle ka Su igapäevaellu. Kui trennis õpid nautimist ja hetkes olemist, siis ühel hetkel jõuab see teadmine ka Su teistesse tegemistesse. Ehk kõik on omavahel seotud.

Trenn on hea viis õppida seda, mida Sa veel ei tea. Ja vastupidi, trenni tegemisse saad rakendada juba selle, mida Sa tead.


 

Sulge

MyFitness uudiskiri

Liitu MyFitnessi uudiskirjaga ja oled alati kursis meie uuemate treeningute, klubi uudiste ja koostööpartnerite heade pakkumistega!

 

Tutvu meie privaatsusteatega.

Sulge

Logi sisse

Ei ole veel liige? Liitu!

Unustasid salasõna?

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?