MyFitness

Sügisperiood toob noored tagasi koolipinki, mis omakorda tähendab rohkelt istumist ja vähem liikumist. Küll aga mängib aktiivne elustiil noorte arengus olulist rolli. Noortetreener Anna-Liisa jagab meiega mõtteid, miks treenimine on igale noorele eriti oluline.

1. Trenn on vaimse tervise parim toetaja.

Me tahame et meie noored oleksid terved, tugevad ja saaksid tulevikus iseseisvalt hakkama. Olla noor tänapäeva maailmas on kohati hirmutav. Olla noor ilma enesekindluseta on veel hirmutavam.

Füüsiline treening ei paranda noore enesekindlust ja kehataju mitte ainult seetõttu, et tema keha on heas vormis, vaid eelkõige täiustatud vaimse tervise tõttu. Füüsiline treening on üks parimaid hea tuju retsepte, mis kandub edasi ka rahulikumasse peredünaamikasse ning tervetesse inimsuhetesse.  Mida tasakaalukam on noor, seda rahulikum on lapsevanem.

Olla noor tänapäeva maailmas on kohati hirmutav. Olla noor ilma enesekindluseta on veel hirmutavam.

2. Arendab noorte põhioskusi.

Füüsiline treening arendab noorte närvisüsteemi ja aju suhtlust lihastega. See omakorda arendab noorte kõiki põhioskusi nagu näiteks koordinatsioon ja tasakaal.

Teaduslikud seisukohad kinnitavad, et lapseeas spordis osalemise programmid peaksid keskenduma paljude oskuste arendamisele. Eesmärgiks on see, et lapsed saaksid võimalikult laialdase ja positiivse kogemuse enne murdeiga. Treeniksid vastavalt enda arengule ja saaksid oma võimeid ning oskusi arendada eakohaselt. Selleks on meil MyFitnessis olemas eraldi noortele suunatud jõusaali- ja rühmatreeningud.

3. Treenimine aitab vähendada vigastuste riski.

Noored jäävad noorteks ja mingi hetk nad saavad viga. See on möödapääsmatu. Saame aga seda riski vähendada läbi jõutreeningu, mis tugevdab lihaseid, liigesed, luid ning arendab tasakaalu ja koordinatsiooni. See kõik loob ka tulevikuks parema elukvaliteedi, mis lubab meil ka vanemas eas olla iseseisvad.

4. Tervete harjumuste kujundamine läbi liikuvuse.

See ei tule üllatusena, et tervemad noored on ka tervemad täiskasvanud. Olla tugev ja terve täiskasvanu on privileeg, mis saab alguse juba noorena kujundatud harjumustest. Noorematel kinnistub harjumus trennis käia kiiremini. Harjumuste kujundamine on omakorda terve ja pika elu eeldus. „Olla terve“ ei ole tänapäeva maailmas tingimata “loomulik”, sest kiirtoit ja istuv eluviis on normaalsus. Seetõttu tuleb täna meil uuesti õppida olla tervislik, õppida läbi harjumuste, mida omandame noorena kiiremini.

Olla tugev ja terve täiskasvanu on privileeg, mis saab alguse juba noorena kujundatud harjumustest.

5. Treenimine arendab noorte sotsiaalseid oskuseid.

Ajastul, kui suur osa suhtlusest käib meil läbi ekraani, on silmast-silma suhtlus teisejärguliseks muutunud. Noorte üks olulisemaid oskuseid on iseseisvalt toimetamine, mõtlemine ning enda väljendamine. Saame anda talle selleks võimaluse luues toetava keskkonna. Treeningud, kas rühmas või eratreeneriga, on just nimelt üks sellistest võimalustest. Üheskoos treenides õpib noor arendama kõiki oma sotsiaalseid oskuseid: teistega suhtlemine, empaatiavõime, probleemide analüüsimine ja lahendamine jpm. Nende oskuste abil loob noor üheskoos treeneriga turvalise keskkonna, kus kujunevad elukestvad harjumused, mida ka teistele edasi jagada. Tervem noor, tervem maailm!


Anna-Liisa Sutt Personaaltreener Personaaltreening MyFitness

Anna-Liisa Sutt, personaal- ja
noortetreener

Anna-Liisa on olnus spordi sees terve elu nii noorsportlase, professionaalse võrkpalluri, treeneri, massööri kui ka nõustaja rollis. Nii peronaal- kui ka võrkpallitreenerina kannab ta endas kõiki neid väärtusi, mida erinevad rollid on talle läbi elu pakkunud.
Anna-Liisa peab silmas, et tal on treenerina suur vastutus ja seetõttu on ta keskendunud inimesele kui tervikule, mitte ainult tema keha või oskuste voolimisele. Talle on oluline, et tema treenitavad on terved nii vaimselt kui füüsiliselt.

Treenerina on tema eesmärk tekitada treenitava jaoks turvaline keskkond, kus saab rünnata oma nõrkusi ja selle läbi luua oma tugevusi. Lisaks treeneriametile on Anna-Liisa ka kogemusnõustaja ning läbi viinud söömishäirete alaseid koolitusi ning seminare.

Kui soovid oma teekonnale värsket starti, võta julgelt Anna-Liisaga ühendust e-maili teel annaliisa.sutt@myfitness.ee või jälgi tema tegemisi Instagramis.

Algus on vaid ühe sammu kaugusel!

Sulge

MyFitness uudiskiri

Liitu MyFitnessi uudiskirjaga ja oled alati kursis meie uuemate treeningute, klubi uudiste ja koostööpartnerite heade pakkumistega!

 

*Luban AS´il My Fitness mulle saadetavates e-kirjades kasutada jälgimispiksleid allolevatel eesmärkidel:
1. Kvantitatiivse info kogumise analüütilisel eesmärgil, hindamaks millise sisuga e-kirjad inimesi huvitavad, et vastavalt sellele kujundada e-kirjade sisu.
2. Kinnitamaks e-kirja kättesaamist, tõendamaks võimaliku vaidluse korral, kas isik on e-kirjas sisalduva info kätte saanud või mitte.

Tutvu meie privaatsusteatega.

Sulge

Logi sisse

Ei ole veel liige? Liitu!

Unustasid salasõna?