MyFitness

Tekst: Kadri Kütt
MOVE by MyFitness 2018/2019

MyFitnessi esimese klubi loomisel alustas seal aktiivsemat treenimist ka Urve Meritam (56). Treenimine on tema elu osa, tegevus, mis on talle aastate jooksul tutvustanud põnevaid trenne, uusi sõpru ja taganud hea enesetunde.

Nooremana tegeles Urve suusatamisega, aga aktiivsemalt hakkas ta treenima uute spordiklubide tekkimisel, alustades Kalev Spa ning Fittesti rühmatreeningutest. „Mu tütar oli ülikooli ajal Tallinnas ja Tartus MyFitnessi treener ning kutsus mind sinna trenni. Olin kohe alguses MyFitnessi klubist vaimustuses, olen siiani.”

Urve treenib vastavalt enesetundele, teatud perioodidel isegi viiel korral nädalas. Ta on juba mitu aastat osalenud Nike Training Clubi (NTC) treeningutes ja nende osana paar korda aastas toimuvatel challenge’itel. „Challenge’id on hakanud mulle väga meeldima ja osalen neis vist juba kolmandat aastat.” Väljakutse tähendab, et paari kuu jooksul tuleb käia võimalikult paljudes NTC vastupidavus-, jõu- ja liikuvust parandavates ning taastavates treeningutes.

Enne NTC väljakutsetes osalemist pani Urve end proovile Insanity treeningutega. „Igal hommikul esmaspäevast reedeni tegime väga intensiivselt trenni.” Juba Insanity tundides kujunes trennikaaslastest hea seltskond, kes on Urve sõnul tema suureks motivaatoriks.

Soovitused alustajale

Urve soovitab (taas)alustajatel proovida treeninguid, mis parandavad liikuvust ja painduvust. Osaleda tasub ka klubi ja treeninguid tutvustavates tundides, proovitreeningutes, kus saab lisaks kodulehe infole täpsemalt aimu, millega tegu.

Kui väljakutsed kõrvale jätta, katsetab Urve erinevaid treeninguid. „Pilates on hakanud mulle jälle meeldima, samuti olen erinevaid Les Millsi ja MyFitnessi kontseptsioontreeninguid harrastanud, näiteks MyFit body tunde külastanud.

NTC challenge’ite perioodil on Urvel kindel treeningplaan. Ülejäänud ajal valib ta treeningud vastavalt oma päevakavale. „Liigun kesklinnas ja siin on mugav erinevate klubide ja treeningute vahel valida.”

Urvel on aastate jooksul ette tulnud ka perioode, kui keha on väsinud ja ta trenni teha ei jaksa. „Keha tuleb kuulata. Üks mu lemmiktreeneritest, Sandra Raju, ütleb, et puhkus on tugevatele.”

Hea enesetunde ja vormi nimel

Urve püüab oma treeningud mitmekülgsena hoida ja käib nii jõu-, vastupidavus- kui ka venitustundides. „Minu jaoks peavad treeningud olema tasakaalus. Kõrge pulsisagedusega trenni ma enam väga ei tee ning eelistan jõutreeningut ja venitusi.”

Urve üldine eesmärk treenimisel on hea enesetunne, aga vähem oluline pole ka füüsiline vorm. Eelmisel kevadel kasutas Urve personaaltreeneri abi. Pooleteise kuu jooksul käis ta mitu korda nädalas jõusaalis. „Põhieesmärk oli treenida kellegi käe all, kes tunneb jõusaali tehnikat ja juhendab mind mulle sobivaid harjutusi õigesti tegema.”

Urve on läbi elu erinevates trennides käinud ja viimased 10+ aastat veelgi aktiivsemalt MyFitnessis. Seetõttu ei ole tal tekkinud ka hirme või eelarvamusi, mida esineb sageli kas füüsilise vormi, trenniriietuse, hakkamasaamise või vanuse kohta. „Vahepeal oli mul väike paus ja pärast seda uurisin Eva Ottase käest, mis see uus trenn Insanity on. Olin tol hetkel 53 ja arutasin temaga, et proovin selle ära. Pärast käisin nendes treeningutes kaks aastat.”

Spordiriiete pärast Urve muretsenud ei ole, aga peab väga oluliseks, et vastavalt treeningutele oleksid õiged jalanõud ja trenniriietus.

Urvel pole seni trennides hakkamasaamisega probleeme olnud, ka vigastusi ei ole hiljem sportimise tõttu ette tulnud. Ta hoiab oma tervisenäitajatel silma peal. „Eks ma ikka kuulan oma keha ja enesetunnet, see on oluline, sõltumata vanusest.”

Trennist ei loobu

Urve on veendunud, et käib veel kaua MyFitnessi erinevates treeningutes. „Ma armastan MyFitnessi treenereid, nad on parimad, nad on supertreenerid.”

Trenniks leiab Urve aega ja naljatleb – töö ei tohi hakata treenimist segama. Alati ei saa aga trenni esikohale seada ja tuleb teha valikuid.

Treeningud on Urvele andnud juurde hulga sõpru. Teda distsiplineerib ja motiveerib eelkõige erinevates väljakutsetes osalemine ja seltskond, kellega koos treenida. Trennikaaslastega suhtleb Urve ka spordiklubist väljaspool ja jälgib #ntc_punt Instagrami ning NTC challenge’i Facebooki kanaleid.

 

Sulge

MyFitness uudiskiri

Liitu MyFitnessi uudiskirjaga ja oled alati kursis meie uuemate treeningute, klubi uudiste ja koostööpartnerite heade pakkumistega!

 

*Luban AS´il My Fitness mulle saadetavates e-kirjades kasutada jälgimispiksleid allolevatel eesmärkidel:
1. Kvantitatiivse info kogumise analüütilisel eesmärgil, hindamaks millise sisuga e-kirjad inimesi huvitavad, et vastavalt sellele kujundada e-kirjade sisu.
2. Kinnitamaks e-kirja kättesaamist, tõendamaks võimaliku vaidluse korral, kas isik on e-kirjas sisalduva info kätte saanud või mitte.

Tutvu meie privaatsusteatega.

Sulge

Logi sisse

Ei ole veel liige? Liitu!

Unustasid salasõna?