MyFitness

Põhja-Tallinna artistid on usaldanud end meie personaaltreenerite hoolde. Treeningutega on alustatud ja kindel siht on silme ees – saavutada parim võimalik vorm suurejooneliseks juubelikontserdiks, mis leiab aset 16. novembril Saku Suurhallis!

Teeme koos artistidega kogu teekonna kaasa – kas ja kuidas on taolise kiire elutempoga võimalik oma vormi parandada? Siinkohal on oluline meie personaaltreenerite roll, kelle toitumisalaseid nõuandeid jälgitakse ning valvsa pilgu all trenni tehakse. Põnevust lisab asjaolu, et kaks bändiliiget langetavad kaalu ja teised kaks kasvatavad lihasmassi! Vaatame kohe üle, kes kellega koos toimetab ja mis on nende täpsemad eesmärgid.

#1 Jaanus x Siim Tõemets

Jaanus, esinejanimega Wild Disease, on usaldanud end personaaltreener Siim Tõemetsa käe alla. Jaanus kommenteerib varasemat eluviisi kui utoopiat. “Kui Põhja-Tallinn sai tuule tiibadesse aastal 2012, siis möödus elu bändi bussis – muudkui ühest Eesimaa nurgast teise. Oli tavapärane, et päevas oli 2-4 livei. Ühel aastal juunikuus oli 28 livei. Selline elustiil tõi minu puhul kaasa aga väga märgatava kaalutõusu. Magamata ööd, kuskilt teepealt kaasa haaratud hamburgerid ja mis siin salata – eks ka ohtralt pidutsemisi tuli ette. Üks hetk jättis ka selline ebaregulaarne elustiil oma jälje.” Ühel hetkel sai mees aru, et on aeg muutusteks: ta jättis suitsetamise maha ja lõpetas pidutsemise. “Valisin teadlikumalt toitu. Kui polnud öö läbi pidutsenud, oli energiat piisavalt, et rohkem värskes õhus liikuda, olla aktiivne. Ligi poole aastaga kaotasin 20kg.” Siimu abi ja toega on Jaanuse eesmärk nüüd aga keha toonusesse saamine. “Väike kõhuke on veel jäänud, seega kaalulangetust ma enam teha ei soovi, küll aga toonust juurde saada. Võrreldes teistega oli mul mõnevõrra keerulisem olukord, sest minu treener oli projekti alguses puhkusel. Toimetasin esimesel nädalal iseseisvalt ja seejärel tegime Siimuga kaotatud aja tasa.”

Jaanuse treener Siim arvab aga, et rasvamassi kaotusest tähtsam on hetkel lihasmassi korralik juurde kasvatamine. ”Lihas kaalub teadupärast rasvast rohkem, mistõttu kaalunumber kui selline Jaanuse puhul meeletult projekti käigus ei kuku, oodatavasti 3-5kg. Küll aga peamised eesmärgid võiks olla lihasmassi kasvatamine ning seeläbi parema enesetunde saavutamine.“ 

#2 Kenneth x Indrek Viska

Kenneth, tuntud kui Kenny või Kenito, toimetab usinalt personaaltreener Indrek Viska suunamisel. “Mul on Ristoga sarnased mured, kuid koos oma elukaaslasega oleme omal käel juba väga arvestatava sammu teinud – olen juurde võtnud ligikaudu 5 kilogrammi. Käin regulaarselt trennis, alkoholi ei tarbi ja toitun tervislikumalt. Selles mõttes võib naerma ajada küll, aga tegelikult on kaalu kasvatamine sama raske protsess nagu kehakaalu langetamine. Kuigi käin igapäevaselt trennis, pole ma kordagi personaaltreeneriga treeninud. Selles mõttes ei ole ma absoluutselt kindel, milline minu tehnika tegelikult täna on. Siin võib tulla päris huvitavaid tähelepanekuid.”

Indrek Viska sõnul on võtmesõnadeks kindlasti järjepidev, nutikas ja kompromissitu toitumine ja treening. ”Olles nüüdsest Kennethi personaaltreener, siis Kennethi puhul läksime lihasmassi kasvatamise teed: võtsime eesmärgiks, et Saku Suurhalli juubeli kontserdi lavalaudadele astub Kenneth juba +4kg suurema lihasmassiga.“ 

#3 Maia x Kaia Kollo 

Maia, bändi ainus naisliige, teeb koostööd personaaltreener Kaia Kolloga. “Kui Põhja-Tallinn hoo sisse sai, olin mina alles 20-aastane tüdruk. Minu puhul saab kindlasti rääkida, et neiust on sirgunud naine ja kahekümnendate alguses ma kehakaalule väga palju mõtlema ei pidanud. Nüüdseks lahutab mind enda soovkaalust 6-7 kg. Olen siin vahelduva eduga 2-3 kilogrammi alla võtnud ja siis naksti sama kiirelt need tagasi saanud. Ma päriselt loodan, et tänu Kaia abile saan ma 4 kuu jooksul juurutada tasakaalustatud treeningu ja toitumise harjumused – et see poleks minu jaoks lühiprojekt ja järjekordne jo-jo efekt, vaid ma päriselt võtangi selle uue elustiili omaks.”

Kaia lisab: “Arvestades Maia sihikindlust ja motivatsiooni, usun, et nelja kuu pärast oleme mõlemad saadud tulemusega väga rahul. Sellegi poolest loodan, et peale meie projekti jääb regulaarne treening ja paremad toiduvalikud Maiale külge ka edaspidiseks.”

#4 Risto x Bryan Romano Farani 

Risto, esinejanimega Fate, sammub oma teekonda personaaltreener Bryan Romano Farani juhendamisel ja nende ühine eesmärk on lihasmassi kasvatamine. “Ma olen see inimtüüp, keda kõik sõbrad vihkavad: söön, mida tahan ja millal tahan – ikka ei tule kaalu grammigi juurde. Antud projekti juures tahangi näha, kas mul üldse on võimalik lihasmassi juurde kasvatada.

Bryani arvates on Ristol väga hea alusplatvorm, mille peale ehitama hakata. „Ta on heas vormis, arvestades enda vanust ja füüsilisi näitajaid. Järjepidevus treeningutes on kindlasti see võtmesõna, mille kallal meil kõige rohkem tööd teha tuleb.“ 

Suured eesmärgid on teinekord väga vajalikud treening- ja toitumisharjumuste kujundamisel, seega hoiame bändil silma peal ja kätt pulsil! 

 

Sulge

MyFitness uudiskiri

Liitu MyFitnessi uudiskirjaga ja oled alati kursis meie uuemate treeningute, klubi uudiste ja koostööpartnerite heade pakkumistega!

 

*Luban AS´il My Fitness mulle saadetavates e-kirjades kasutada jälgimispiksleid allolevatel eesmärkidel:
1. Kvantitatiivse info kogumise analüütilisel eesmärgil, hindamaks millise sisuga e-kirjad inimesi huvitavad, et vastavalt sellele kujundada e-kirjade sisu.
2. Kinnitamaks e-kirja kättesaamist, tõendamaks võimaliku vaidluse korral, kas isik on e-kirjas sisalduva info kätte saanud või mitte.

Tutvu meie privaatsusteatega.

Sulge

Logi sisse

Ei ole veel liige? Liitu!

Unustasid salasõna?