MyFitness

MyFitness Personaaltreener Cätlyn Toomere

MyFitnessi personaaltreener Cätlyn tegi hiljuti teoks oma pikaaegse unistuse osaleda bikiinifitnessi võistlusel. Millal sai kõik alguse, kuidas läks kogu teekond ja milliseid soovitusi oskab Cätlyn jagada kõigile antud spordiala huvilistele?

Kust ja kuidas algas Sinu teekond bikiinifitnessiga?

Huvi bikiinifitnessi vastu tekkis mul juba 2016. aastal, kui fitness oli minu hinnangul Eestis just populaarsust kogunud. See oli vahetult peale mu esimese lapse sündi, kui hakkasin treeningutega juba tõsisemalt tegelema ja võtsin osa ühest Egle Nabi korraldatud bikiinifitnessi seminarist. Seal proovisin esmakordselt poseerimist ja sain natukene rohkem infot selle spordiala kohta. Erinevate elu keerdkäikude tõttu jõudsin võistlemiseni alles nüüd. Minu jaoks oli oluline ennast ületada, oma unistus kõikide takistuste kiuste teoks teha. Kuna mul on nüüdseks ka kolm last, tegin seda veel selleks, et neile eeskujuks olla ja näidata, et pere ja lapsed ei ole kindlasti mitte võistlemisel ega teiste unistuste täitmisel takistuseks, vaid pigem motivaatoriks. Loodan, et suudan olla oma lastele eeskujuks, et ka nemad kunagi oma unistuste nimel pingutaks.

Personaaltreener Cätlyn Toomere

Milline oli ettevalmistusperiood? Kas kõik kulges plaanipäraselt?

Kindlast otsusest võistelda kuni lavale jõudmiseni läks aega täpselt 1,5 aastat. Muidugi olin eelnevalt aastaid jõusaalitreeningut harrastanud, aga sel momendil muutusid trennid süstemaatilisemaks ja eesmärgipärasemaks. Dieedile eelnes lihase kasvatamise periood, mil proovisin oma kaloraaži võimalikult kõrgeks viia. Sellega kaasnes ka mõnekilone kaalutõus. Võistlusdieet ja ettevalmistus kestis minu puhul 20 nädalat, mille jooksul kaotasin umbes 10kg. Kuna tegu oli minu esimese võistlusega, ei osanud ma oodata, kuidas keha dieedile reageerib. Oli ka mõningaid tagasilööke: aegu, mil kaal ei liikunud plaanipäraselt ja ka Covidi põdemine jäi täpselt ettevalmistusperioodi sisse. Tagantjärgi olen endale tänulik, et alustasin dieediga varakult, sest see andis mulle veidikene mänguruumi, et tagasilöökidest välja tulla.  

Milline oli treeningute ülesehitus?

Jaotasin oma trennid ära nelja päeva peale nädalas: kaks ülakeha ja kaks alakehapäeva. Trennid venisid seetõttu küll päris pikaks, aga pere ja kahe töökoha kõrvalt ei olnud minu jaoks isiklikult teostatav käia jõusaalis 5-6 korda nädalas. Dieedi ajal lisasin juurde ka kardiotreeningud, peamiselt igahommikused jalutuskäigud ja nädalas mõned jooksutiirud. 

Toitumine: milline on selle roll? Kas oli kerge või raske?

Toitumine on bikiini prepi (ettevalmistuse) juures ilmselt kõige olulisem osa. Tuleb võtta kaalust alla nii, et säiliks võimalikult palju lihasmassi. Kindlasti on paljude jaoks tegu ka kõige raskema osaga, kuna toit mängib paratamatult suurt rolli ka meie sotsiaalses elus ja suhetes. Kogesin dieedi lõpupoole ka näljatunnet ja pikast defitsiidist tingitud väsimust. Küll aga pean mainima, et üllatuslikult dieet mu jõunäitajaid oluliselt ei mõjutanud. 

Kuidas pidas vastu Sinu vaimne tervis ja kui palju see spordiala üldse vaimset mõtlemist mõjutab?

Võistlemine ei ole kõigi jaoks. Tegu on väga ajakuluka ettevõtmisega, mis nõuab palju distsipliini ja tugevat vaimset tervist. Muidugi tuleb ette päevi, mil tahaks alla anda ning keha ja vaim on lihtsalt pikast pingutamisest väsinud. Nendel hetkedel tuleb keskenduda lõpptulemusele ja samas enda jaoks selgeks mõelda, kas igapäevane pingutus ja ohverdused on Sinu jaoks seda väärt.  

Väga oluline on ka endale teadvustada, et lavavorm ei ole pikas perspektiivis jätkusuutlik ega tervislik ja peale võistlusi tuleks dieedist samm sammu haaval välja tulla. See võib aga olla vaimselt väga raske, taaskord pehmema vormiga harjuda. Sellepärast on ka peale võistlusi oluline plaani järgida, et vältida ülesöömishoogusid ja et mõistus jõuaks uue peegelpildiga harjuda. 

Personaaltreener Cätlyn Toomere

Kas lavale minemiseks pidid tooma ka ohverdusi?

Kindlasti polnud ma pere ja sõprade jaoks võistlusperioodil nii palju olemas kui oleks soovinud. Paljudest kohtumistest ja väljas käimistest oli kergem loobuda kui endale ahvatlusi tekitada. Seega võin öelda küll jah, et ohverdasin nii aega, und kui ka raha. Kes veel ei teadnud, siis võistlemine on päris kallis hobi ja sellega peaks algusest peale arvestama, alustades võistlusbikiinidest ja poseerimistundidest kuni väljaminekuteni võistluspäeval. Õnneks on mu ümber väga toetav pere, kes minu jaoks igal sammul olemas oli ega pannud pahaks, kui mõnele sünnipäevale oma toidukarbiga kohale läksin või mõnel momendil trenne muudest tegemistest esikohale seadsin. 

Kas miski üllatas Sind positiivselt või negatiivselt?

Täna võin öelda, et kuigi mul on selle ala vastu alati huvi ja kirg olnud, ei osanud ma oodata, et võistlemist nii palju naudin. Tegu on ikka igas mõttes väga suure eneseületusega ja võistluspäeval sain selle pika pingutuse vilju täiel rinnal nautida. See sama adrenaliini ja emotsioonide virvarr ongi korraga nii positiivne kui ka negatiivne, sest peale võistlusi tekib tahtmatult veidi nukker ja tühi tunne, et kuidas nüüd edasi. 

Kuidas kulgeb Su võistlusjärgne periood?

Olen teinud otsuse kindlasti edasi võistelda. Esimene hooaeg oli justkui katsetus, kuidas minu keha võistlusdieedile allub ja milline võiks olla minu lavavorm. Nüüd on aeg vigade paranduseks ja siit saab edasi ainult paremini. Mul on hea meel, et ületasin ennast ja käisin hooaja viimase võistlusena võistlemas just Hispaanias Santa Susannas maailmameistrivõistlustel. Olla ühel laval maailma tipptegijatega andis kindlasti motivatsiooni, et järgmisel hooajal veel rohkem pingutada ja siis juba loodetavasti finaalikohale pretendeerida.

Oluline tähelepanek!

Ümbritse ennast inimestega, kes Sinu eesmärke mõistavad ja Sulle raskel hetkel toeks on. Siinkohal on suur roll ka selgitustööl. Kulturism on väga spetsiifiline spordiala, mida trennikauged inimesed ei pruugi mõista või kohati isegi heaks kiita. Seleta rahulikult oma lähedastele, miks Sa oled säärase teekonna ette võtnud ja millist pühendumist see nõuab. Võib juhtuda, et osad inimesed jäävad sellel eluperioodil kaugeks, aga see on kahjuks paratamatus. Selgita teistele ja pea ka ise meeles, et prep (ettevalmistus) on ajutine. Peagi saad Sa jälle kõikidest sotsiaalsetest üritustest osa võtta ja sõpradega vabalt väljas söömas käia.  

Personaaltreener Cätlyn Toomere

Cätlyni 6 nõuannet alustajale:

  1. Mõtle enda jaoks läbi, miks Sa võistelda tahad. Kui selleks põhjuseks on pelgalt ilus bikiinivorm, siis minu hinnangul sellest ei pruugi alati piisata, et sellel teekonnal vastu pidada.
  2. Võta aega lihase kasvatamiseks. Lava ei kao kuhugi ära.
  3. Regulaarne treening ja tervislik toitumine peaks olema osa Sinu elustiilist juba enne võistlusteks valmistumist – nii on suurem võimalus ka sellel alal edukas olla. Fitness on pigem elustiil kui lühiajaline projekt.
  4. Enne võistlusi võiksid võtta endale mõne väiksema eesmärgi, näiteks fotosessioon, et näha, kuidas valmistumise ja rutiinis püsimisega toime tuled.
  5. Leia endale treener, kellel on võistlusteks valmistumise kogemus olemas ja keda Sa usaldad. Lisaks toitumisele ja trennile on võistlemise juures veel palju erinevaid osasid, mis on peaaegu et sama tähtsad kui eelmainitu. Lavaline väljanägemine ja poseerimine on peaaegu isegi olulisem kui ideaalne vorm. Mõningaid puudusi saame hea poseerimisega varjata, aga suurepärase vormi võime halva poseerimisega laval ära rikkuda.
  6. Pea meeles, et tegelikult võistled Sa ainult iseendaga. Ja kui Sa lavale jõuad, siis tegelikult ükstapuha, mis koha või tulemuse Sa võistlustel saad, siis suurim võit on juba see, et oled iseennast ületanud ja enda elu parima vormi saavutanud. 

MyFitness Personaaltreener Cätlyn Toomere

Cätlyn Toomere, personaaltreener

Personaaltreeneri ametis kohtuvad Cätlyni kaks suurimat kirge- jõusaalitreeningud ning inimeste aitamine. Cätlyn usub, et teadlik treening ning toitumine võiks olla osa iga inimese elustiilist ja seetõttu annab ta endast kõik, et oma teadmisi klientidega jagada. Aktiivne elustiil mängib väga suurt rolli ka hea vaimse tervise juures, kuid teekond selleni ei pruugi olla sirgjooneline. Siinkohal on toeks motiveeriv treener!

Cätlyni juurde trenni on oodatud nii algajad kui ka edasijõudnud harrastajad. Unistuste täitumiseni viivad kindel plaan ning järjepidev töö – tule treeni koos Cätlyniga ja tee oma eesmärgid teoks!

Kui soovid oma teekonnale värsket starti, võta julgelt Cätlyniga ühendust e-maili teel catlyn.toomere@myfitness.ee või jälgi tema tegemisi Instagramis.

Algus on vaid ühe sammu kaugusel!

Sulge

MyFitness uudiskiri

Liitu MyFitnessi uudiskirjaga ja oled alati kursis meie uuemate treeningute, klubi uudiste ja koostööpartnerite heade pakkumistega!

 

*Luban AS´il My Fitness mulle saadetavates e-kirjades kasutada jälgimispiksleid allolevatel eesmärkidel:
1. Kvantitatiivse info kogumise analüütilisel eesmärgil, hindamaks millise sisuga e-kirjad inimesi huvitavad, et vastavalt sellele kujundada e-kirjade sisu.
2. Kinnitamaks e-kirja kättesaamist, tõendamaks võimaliku vaidluse korral, kas isik on e-kirjas sisalduva info kätte saanud või mitte.

Tutvu meie privaatsusteatega.

Sulge

Logi sisse

Ei ole veel liige? Liitu!

Unustasid salasõna?