MyFitness

Selles MOVE blogis IRONMAN 70.3 osas tutvustame Sulle meie tiime. Oleme kokku pannud 3 meeskonda, kes on seadnud ühtseks eesmärgiks läbida enda ala distantsid. Vaatame ka veidi lähemalt, kuidas neil ettevalmistustega läheb, kuidas muudab triatlonil osalemine nende treeninguid. Kui oled ka ise mõelnud osaleda triatlonil, jagame Sinuga 5 soovitust ja nõuannet, kuidas ennast ette valmistuda triatlonvõistlusel osalemiseks.

6. augustil toimuval IRONMAN 70.3 Euroopa meistrivõistlused. Triatlonvõistlus algab 1,9 km ujumisdistantsiga Harku järves, jätkub 90 km rattadistantsiga, mis viib osalejad pealinnast välja ümbruskonna asulatesse ja läbi linna Rocca al Mare kaubanduskeskuse juurde ning lõppeb 21,1 km poolmaratoni jooksuga, mis koosneb kahest ringist pealinna tänavatel. IRONMAN 70.3 Tallinn on ühtlasi ka triatloni Eesti meistrivõistluste distants.


Tiim 1: MyFitness Gasellid

Koosseis: Laura-Lotte Varvas, Raivo Nõmm, Alvar Pruul


MyFitness treeneritest koosnev meeskond lendab peale värske energia ja noorusliku entusiasmiga. Jooksudistansti läbib Alvar, kes just hiljuti hakkas ka MyFitness personaaltreeneriks. Tugeva judo ja jooksuvõistluste põhjaga, osaleb meeskonnas alal, milles ta ennast kõige tugevamalt tunneb. ”Selleks, et enda eesmärki täita (joosta distants 1 tunni ja 20 minutiga), käin jooksmas iga nädal vähemalt 3 korda ning töötan enda kilomeetri aja kallal. Oma fookuse suunamine jooksmise parandamisele, võtab aga jõutreeningute mahtu nädalas vähemaks.” ütleb Alvar enda ettevalmistuse kohta. Rattale ronib Raivo, kes on juba pea 8 aastat olnud MyFitness spordiklubidega seotud. Tuli asendama sõbra spinningu rühmatrenni ning asendab teda siiamaani. Ironmanil osaleb Raivo juba kolmandat aastat ning seekord on eesmärgiks mitte olla võistkonna nõrgim lüli.

Ujumise distantsi läbib Harku järves Laura-Lotte, kes osaleb Ironman võistlusel teist aastat. Võistlusel osalemise kohta ütleb ta: ”Usun, et Ironman on üritus, mida peaks võimalikult palju nautima. Seal hulgas kogu melu selle ümber, kaasaelamist ja ka sportlikku tõuget. Laura-Lottel treeningute osas palju ei muutu, lisaks tavatreeningutele tuleb vees kilomeetreid koguma hakata. Alustades tuli basseinis treenides uuesti veetunnetus kätte saada. Sealt edasi lisab treeningute juurde ka ujumise proovid ka avavees. Selle kohta ütleb ta: ”Suuna taju tuleb meelde tuletada, eelmise aasta vigade parandusena tahan distantsi võimalikult otse läbida.”


Tiim 2: MyFitness Sunnyside

Koosseis: Pavel Borovkov, Marek Kõiv, Polina Mattisen

Tegusad treenerid Pavel, Marek ja Polina valmistuvad samuti Ironman võistlusel osalemiseks. Nende sisemine motivatsioon ja sihikindlus toob kindlasti eduni. 14 aastat MyFitness liikmeid rõõmustanud Pavel läbib ka sel aastal ujumisdistantsi Harku järvel. Pealinnast väljapoole väntab spinningutreener Marek, keda võib tihti näha nii maanteel kui ka võistlustel näha vuramas. Enda hea panuse annab poolmaratoni jooksudistantsil Polina, kellel on eesmärgiks ka septembris toimuva Tallinna Maratoni täispikk distants läbida.


Tiim 3: MyFit Boys

Koosseis: Pjotr Degtjarjov, Indrek Viska, Kristjan Maasik

Maskuliinset väge ja energiat annab meie kolmas meeskond. Eesti ujumisparemikku kuuluv mitmeid endiseid ja praeguseid rekordeid hoidev Pjotr liigub jõuliste tõmmetega läbi vee. 90 kilomeetri stardis paneb ratta joonele juba 9. aastat rattaspordiga tegelev Indrek, kes tuli 2016. aastal maanteesõidus Senior 1 vanuseklassis Eesti meistriks.

Jooksudistantsi läbib Kristjan, kes on hunt mitmel rindel, nii jõusaali- ja personaaltreenerina kui ka kehalise kasvatuse õpetajana. ”Mulle pigem meeldib proovida võimalikult paljusid erinevaid alasid ja olla üldiselt aktiivne. Elu on mäng ja mulle meeldib mängida.” tõdeb Kristjan. Varasem kogemus on olnud poolmaratonidega ning nüüd on keskendunud rohkem jooksutreeningutele, mis aitab kindlasti kaasa triatlonil osalemiseks. Seoses hiljutise sporditraumaga, tuleb ettevalmistuses teha mõningad muudatused ja tegeleda vigastusest taastumisega, et olla võistluspäevaks uuesti vormis ja valmis rajale minekuks. Vigastuse tõttu küsib Kristjan nõu ortopeedilt ja füsioterapeudilt, kuidas oleks kõige targem vigastusest taastuda ja teeb tööd selle nimel, et veel tugevamalt tagasi tulla.


5 soovitust ja nõuannet triatlonvõistluse ettevalmistuseks:

  1. Järkjärguline treeningkoormuse tõstmine: alusta treeningkavaga, kus suureneb järkjärgult intensiivsus ja kestvus. Loo endale tugev põhi vastupidavuses ning seejärel lisa vajalikke treeninguid juurde ujumiseks, jalgrattasõiduks või jooksmiseks.
  2. Tasakaalustatud koormus ja taastumine: pinguta kindlasti iga treeningu ajal, kuid pane endale kirja ka piisavalt puhkust ja taastuspäevi. See aitab vältida ülekoormust ja vähendab vigastuste riski.
  3. Vaimne ettevalmistus: arenda vaimset vastupidavust ettekujutuse jõul, sellega sisendad enda meeltele, milliseid tulemusi soovid saavutada. Kujutades ette edukat sooritust esmalt ette vaimusilmas, siis kordad seda ka edukalt tegelikus elus. Visualiseeri edu, sea realistlikke eesmärke ja harjuta positiivset sisemonoloogi. Vaimne vastupidavus mängib võistlusel olulist rolli, see aitab keskendumisele ja motivatsioonile ka siis, kui seisad silmitsi väljakutsetega.
  4. Toitumine: pööra treeningute ajal suurt tähelepanu õigele toitumisele ja veetarbimisele. Vajadusel konsulteeri toitumisnõustajaga, et saavutada tasakaalustatud toitumine, mis vastab Sinu energiavajadustele ja toitainetele. Võistluspäeva toitumiskava saab harjutada pikematel treeningseanssidel.
  5. Taaslavasta võistlustingimusi: jäljenda võimalikult täpselt võistlusraja maastikku, vahemaid ja tingimusi. See aitab tutvuda võistluse nõudmistega ja suurendab ka enesekindlust.

Tuleb meeles pidada, et treeningute teekond on igaühel erinev. Nõu saavad anda ka meie MyFitness personaaltreenerid, kes saavad Sind aidata sel teekonndal.


Iga Ironman 70.3 osaleja on enda jaoks seadnud oma eesmärgid ning leidnud võimaluse ennast proovile panna. Kõva eeltöö käib just selleks, et oleks rajal olemas, alustaks kindla sihiga ning suudaks anda endast parima. Põnev on jälgida erinevate inimeste teekonda ning see võib inspireerida ka ennast see väljakutse vastu võtta. Meie osalejatel veel ettevalmistused käivad ning juba mõne nädala pärast saame näha, kuidas neil oma alal läheb. Ootame põnevusega!

Sulge

MyFitness uudiskiri

Liitu MyFitnessi uudiskirjaga ja oled alati kursis meie uuemate treeningute, klubi uudiste ja koostööpartnerite heade pakkumistega!

 

*Luban AS´il My Fitness mulle saadetavates e-kirjades kasutada jälgimispiksleid allolevatel eesmärkidel:
1. Kvantitatiivse info kogumise analüütilisel eesmärgil, hindamaks millise sisuga e-kirjad inimesi huvitavad, et vastavalt sellele kujundada e-kirjade sisu.
2. Kinnitamaks e-kirja kättesaamist, tõendamaks võimaliku vaidluse korral, kas isik on e-kirjas sisalduva info kätte saanud või mitte.

Tutvu meie privaatsusteatega.

Sulge

Logi sisse

Ei ole veel liige? Liitu!

Unustasid salasõna?