MyFitness

Viisime läbi kaks tervisepäeva Viljandis tegutsevas tootmisettvõttes BHC AS, kus töötab umbes 30 töötajat. Päeva viis läbi MyFitnessi personaaltreener Kristel Raba. Kristel on lõpetanud Tartu Ülikooli füsioteraapia eriala ja läbinud lisaks erinevaid personaaltreeningu ja liikumisharrastusega seotud koolitusi.

Tervisepäeva eesmärk

Tervisepäevade eesmärgiks oli aidata ennetada füüsilisest tööst tingitud vigastusi ja suurendada töötajate teadlikkust sportlikest ning tervislikest eluviisidest. Töö BHC-s on väga füüsiline ja paratamatult tuleb palju silmitsi seista erinevate sundasenditega, tuues halvemal juhul kaasa ka vigastusi.

1. tervisepäev

Esimene tervisepäev koosnes 30-minutilisest loengust ning viie BHC poolt valitud töölise individuaalsest füsioteraapia sessioonist Kristeliga. Loengus rõhutas Kristel liikumise olulisust ja jagas lihtsamaid nippe-harjutusi, mis aitaksid füüsilisest koormusest tingitud traumade vastu. Hilisemal sessioonil olid töölised valitud erinevatest osakondadest seetõttu, et treener saaks võimalikult täpse ülevaate kõigist potentsiaalsetest probleemidest. Kristel kuulas mured üle ja jagas igaühele koduseks võimlemiseks kummilindi ning soovitusi probleemide leevendamiseks.

2. tervisepäev

Teisel tervisepäeval toimusid samade tööliste individuaalsed füsioteraapia sessioonid. Sessioonid olid teadlikult kokku lepitud umbes 2 kuud hiljem, et kõik jõuaksid piisavalt kaua kodus iseseisvalt harjutusi teha ning oma probleemidega tegeleda. Kolm inimest viiest tunnistas, et olukord on paranenud. Tagasisidest selgus, et leevenenud on valu ja paranenud painduvus.

Kokkuvõte ja tagasiside

Kokkuvõtvalt võib öelda, et tervisepäev täitis oma eesmärki. Teadvustustöö jõudis meesteni, seda kinnitasid nad ka ise hiljem. Lisaks saadi edaspidiseks praktilised nõuanded sundasenditest tingitud vigastuste leevendamiseks ja ära hoidmiseks. Ettevõtte juhid nõustusid, et tööandjale on odavam investeerida tiimi tervisesse ja heaolusse kui asendada töölt puuduvaid vigastatud töötajaid.

‘’BHC-s teeb igapäevaselt otsest füüsilist tööd pea 30 inimest. Meie statistika järgi on u 15% töötajatest füüsilise koormusega seonduvate tervisprobleemide tekkimise tõttu sunnitud igal aastal kuni 18 päeva töölt eemal olema. MyFitnessi algatus ja esimesed analüüsid annavad lootust, et tagame töötajatele parema tervise, vähendades kulutusi tööandjale’’ 

BHC tootmisjuht Kalle Käsper

Üha enam väärtustavad töötajad tööandja panust oma inimeste tervisesse. Töötajate parem tervis, rahulolu ja vaimne tasakaal toob endaga kaasa positiivse energia, mida kollektiivselt ettevõttesse panustatakse. Tööandjal aitab see omakorda saavutada ärilisi eesmärke, vähendada kulusid ja olla väärtustatud tööandja, kus inimesed tunnevad end hästi.

Kas ja kuidas saaksid Sina oma töötajatele pakkuda lisaväärtust koostöös MyFitnessiga – loe täpsemalt ja võta meiega ühendust ärikliendi lehel > 

Sulge

MyFitness uudiskiri

Liitu MyFitnessi uudiskirjaga ja oled alati kursis meie uuemate treeningute, klubi uudiste ja koostööpartnerite heade pakkumistega!

 

*Luban AS´il My Fitness mulle saadetavates e-kirjades kasutada jälgimispiksleid allolevatel eesmärkidel:
1. Kvantitatiivse info kogumise analüütilisel eesmärgil, hindamaks millise sisuga e-kirjad inimesi huvitavad, et vastavalt sellele kujundada e-kirjade sisu.
2. Kinnitamaks e-kirja kättesaamist, tõendamaks võimaliku vaidluse korral, kas isik on e-kirjas sisalduva info kätte saanud või mitte.

Tutvu meie privaatsusteatega.

Sulge

Logi sisse

Ei ole veel liige? Liitu!

Unustasid salasõna?