MyFitness

Minu teekond personaaltreeneri juurde

Tekst: Nele

Olen 42-aastane istuva eluviisiga naine, kes viimased aastad kimpus olnud kehakaalu tõusu ja ainevahetusega. Varasemalt olen küll vahelduva eduga end liikuma sundinud, kuid viimane aasta sai tööstress ja laiskus võitu, kuniks hakkasid ilmnema tervisehädad, kaalutõus ja pidev rahulolematus iseendaga. Teades enda vähest initsiatiivikust, otsustasin appi paluda kogenud personaaltreeneri. Kuivõrd Ülemiste MyFitness asub kodule kõige lähemal, asusin internetist klubi kodulehelt treenerit otsima. Ethelile langes valik just tema pikaajalise kogemuse ja varasemate edulugude tõttu.

Esimesest tunnist alates oli selge, et olen jõudnud õigesse kohta õige inimese juurde. Vaatasime üle nii toitumise kui ka tegime kehaanalüüsi, mis andis mitmelegi küsimusele vastused, s.h. kaalutõusule ja liiga kõrgele rasvaprotsendile kehas.  Panime paika regulaarsete trennide ajakava ja toitumisplaani. Senimaani tunnen motivatsiooni iganädalast edu saavutada ning see paneb mind korralikult pingutama, s.t. nii toitumist jälgima kui liikuma. Normiks on saanud pikad kiirkõnniga jalutuskäigud, et saada täis vähemalt 10 000 sammu päevas. Samuti käin jõusaalis ja järgin Etheli ettenäidatud harjutusi. Peale iganädalast kaalumist ja trenni on lisaks füüsilisele heaolule ka hea tuju ja adrenaliinitulv garanteeritud. Mida nõudlikum Ethel trennides on, seda rõõmsamaks iga korraga muutun. Veider, kuid toimiv sümbioos. 🙂

Olen MyFitnessis käinud alates oktoobrikuust ja hetkel on kaal langenud 5 kilo ning seda stabiilses ning mõõdukas tempos. Plaan näeb ette, et võiks alla võtta veel 8 kg. Olen veendunud, et selleni me koos treeneri abiga ka jõuame. Ethel oskab vajadusel nii tagant utsitada kui ka kiita! Lisaks on muutunud paremaks enesehinnang, tervis, energiatase, meeleolu ja füüsiline toonus. Kindlasti kavatsen jätkata MyFitnessi personaaltreeningutega ning soovitan seda ka teistele. Tänud Ethelile töö ja vaeva eest! Alla me ei anna! 

Kui kaal näitab eelmise nädalaga võrreldes langust, siis Nele emotsioone on raske kirjeldada!

Tekst: Ethel Igatt

Minu klient Nele on nende kuude jooksul, kui oleme koos treeninud, muutunud  kergemaks, tugevamaks ja ilusamaks. Tore, et tema huumorimeel on säilinud! Kuna Nele eesmärk on kaalus alla võtta, siis lisaks liikumisele, jälgib Nele kullipilguga oma toitumist. Igal nädalal korra astub Nele kaalu peale.  Kui kaal näitab eelmise nädalaga võrreldes langust, siis Nele emotsioone on raske kirjeldada! Need emotsioonid on nii ägedad- nagu oleks just  lotovõidu võitnud! Trenn Nelega on alati intensiivne. Keskendume enim  keharaskustega harjutustele.  Mulle meeldib treeningutes väga Nele suhtumine, et isegi kui ei jaksa, siis hambad ristis ta pingutab ära.  Treeningul on hea huumorimeel alati Nelele abiks, sest teatavasti naer lõdvestab lihaseid!

Kaalulangetus ja motivatsiooni hoidmine

Kaalulangetus on pikaajaline protsess, mida mõjutame oma elustiiliga.  Tihti on nii, et kliendil on nii toitumine kui ka liikumine paigas, kuid mingil hetkel kaob ikka motivatsioon ära. See on ka täiesti mõistetav, sest elus on palju muid faktoreid, millele keskenduda. Samuti võib  probleem olla näiteks vähene uni ja kõrge stressitase. Seepärast soovitan valida endale personaaltreener, kes aitab  kogu protsessi alustada ja jälgida. Väga hästi toimib iganädalane koos treeneriga kaalumine, treenimine ja erinevate olukordade läbi arutamine. Motiveerib ka see, kui panna paika vahe-eesmärgid ja neid pidevalt meelde tuletada. Kaalulangetuse juures on oluline jälgida igapäevast ja nädalast menüüd.  Menüü võiks olla mitmekesine ja tervislik. Paljudele ülekaalumuredega võitlejatele sobib süüa 5 korda päevas- kolm põhitoidukorda ja vahepalad. Nii püsib kõht täis ja ei teki tahtmist kaloreid üle tarbida. Vahepaladeks sobivad väga hästi smuutid, puuviljad, pähklid, värske salat või  ka näiteks täisteraleib hummusega!

Minu lemmiksmuuti peale hommikust treeningut, mis annab mõnusa energia terveks päevaks:

Sega kokku ja blenderda need toidud:

  • Banaan
  • Vaarikad
  • Avokaado
  • Spinat
  • Piparmünt
  • Ingver
  • Vesi

Minu lemmikamps peale õhtust treeningut:

  • Baklazaan
  • Tomat
  • Juust (väga hästi sobib parmesan või kitsejuust)

Lõika baklazaaniviilud ja lao peale tomativiilud ning lisa peale veidike juustu, pista ahju ning 10 minutiga on valmis maitsev snäkk!

Leia sobiv personaaltreener

Sulge

MyFitness uudiskiri

Liitu MyFitnessi uudiskirjaga ja oled alati kursis meie uuemate treeningute, klubi uudiste ja koostööpartnerite heade pakkumistega!

 

*Luban AS´il My Fitness mulle saadetavates e-kirjades kasutada jälgimispiksleid allolevatel eesmärkidel:
1. Kvantitatiivse info kogumise analüütilisel eesmärgil, hindamaks millise sisuga e-kirjad inimesi huvitavad, et vastavalt sellele kujundada e-kirjade sisu.
2. Kinnitamaks e-kirja kättesaamist, tõendamaks võimaliku vaidluse korral, kas isik on e-kirjas sisalduva info kätte saanud või mitte.

Tutvu meie privaatsusteatega.

Sulge

Logi sisse

Ei ole veel liige? Liitu!

Unustasid salasõna?