MyFitness

„Jah, ma olen veendunud, et meestel on täpselt samamoodi probleemid sellega, kuidas leida enesekindlus ja rahulolu oma kehaga. Ma olen ennast leidmas. Teadvustan endale pidevalt, kust ma alustasin ja kuhu ma olen jõudnud.“ 

Tahan olla iga päev parem versioon iseendast! 

Minu lugu algas sellest, kui kaalusin 99,3 kg. On üks ütlemine, et mehe arvamus algab 100 kilost, seega tegelikult puudus mul siis ju veel oma arvamus. Otsustasin, et sellisel kujul ma arvamust avaldada ei taha. Aga kust see kõik alguse sai? 

Sean iseennast esikohale 

Sõbrad tunnevad mind kui ääretult optimistliku maailmavaatega rõõmsameelset noormeest, kes ikka ja jälle tõstab teiste heaolu enda omast kõrgemale. Ühel hetkel hakkas enda heaolu unustamine seespidiselt sööma. Ma kaotasin end iga päevaga üha rohkem ning nii mõnigi sõber nägi seda kõrvalt. 

Tasa ja targu aina kogunenud kehakaal oli ka heaks vabanduseks füüsilise aktiivsusega mitte tegelemisele. Mitu aastat vana õlavigastus tuletas ennast ikka ja jälle meelde. Tegelikult viitas aga kõik sellele, et ma vajasin muutust. “Ma olen 27-aastane noormees ning tahan elada täisväärtuslikku elu,” käis mu peast läbi mõte, mis jäi mind vaikselt painama. 

Sain aru, et muutus peab algama minust enesest, mitte kellestki teisest. Vaid mina saan iseennast esikohale seada. Ma olin MyFitnessi passiivne liige olnud juba 2017. aastast, kus vahelduva eduga käisin täiesti eesmärgipäratult trennis. Seda juhtus umbes korra kuus ning ilmselgelt võis ju pärast trenniskäiku ennast premeerida hea ja paremaga. Kui natukenegi mõelda, siis võib teha järeldused, et selline käitumine kaugele ei vii.

Sünnipäevakingituseks personaaltreening 

Kuna mul on jaanuaris sünnipäev ja õde küsis mult parasjagu, et mida endale sünnipäevaks soovin, siis nägin siin võimalust ja palusin kingituseks personaaltreeningut. Nii saigi kokkulepitud. Sealt tuli järgmine väljakutse. MyFitnessis on kümneid treenerid. Milline neist see õige on, kes mulle sobib? Läbi katse-eksitusmeetodi võtsin lõpuks julguse kokku ning kirjutasin Miko Lilleorule. Selgitasin, et tegelen küll iganädalaselt rahvatantsuga, kuid nüüd olen otsustanud asja päriselt käsile võtta ja  oskab ta mind ehk edasi aidata? Oskas, ja kuidas veel. Sellest 2020. aasta 18. jaanuarist muutus mu elu. 

Esimese trenni eel lõi süda kiiremini ja mõtlesin, et mis mind nüüd küll ees ootab. Ma raudselt põrun. Olgem ausad, tegelikult oli esimene trenn ikka päris halb. Ma ei uskunud, et võin olla füüsiliselt nii nõrk. Ma imetlen treenerit, kes ei teinud minu täielikust saamatusest numbrit ning oli kogu trenni aja toetav.

See esimene trenn aga sütitas minus midagi. Treeneri seatud eesmärk hakata kaotama rasva tundus täiesti ületamatu ülesandena, kuid raskused on selleks, et neid ületada. Ja sealt see kõik algas. Esialgu koostas treener mulle lihtsa jõusaali kava, mida ise järgisin. Järgmises trennis tuli ju treenerile tulemusi näidata ja see motiveeris mind väga, sest kuidas ma lähen ja näitan, et midagi pole muutunud, minu eneseuhkus poleks seda lubanud.  

Selline teadlik enese liigutamine ja toitumise jälgimine jätkus ka koroonaviiruse esimese laine ajal, mil kogu maailm lukku läks. Õnneks olin ma 1,5 kuuga suutnud endas tekitada harjumusealge ning selle pealt suutsin enda valitud teel ka iseseisvalt jätkata.

Ma ei unusta, kust ma alustasin 

Täna, poolteist aastat hiljem on, mu mõttemaailm täiesti teistsugune. Ma olen täna paremas vormis kui kunagi varem. Vana õlavigastuse olen teadliku treeninguga saanud kontrolli alla. Mu vastupidavus ja jõud on paremad kui kunagi varem ja lisaboonusena olen ma leidnud endale spordisaalist sõbrad.  

Järk-järgult uusi sihte seades rühin treeneri ja sõprade toel aina edasi. Lisaks tugevamale füüsisele olen õnnelikum ja enesekindlam, sest ma tunnen ennast oma kehas palju paremini. Jah, ma olen veendunud, et meestel on täpselt samamoodi probleemid sellega, kuidas leida enesekindlus ja rahulolu oma kehaga. Ma olen ennast leidmas. Teadvustan endale pidevalt, kust ma alustasin ja kuhu ma olen jõudnud. 

Aitäh, MyFitness ja treenerid, et inspireerite inimesi ja ka mind olemaks iga päev veel parem versioon iseendast! 

Sulge

MyFitness uudiskiri

Liitu MyFitnessi uudiskirjaga ja oled alati kursis meie uuemate treeningute, klubi uudiste ja koostööpartnerite heade pakkumistega!

 

Tutvu meie privaatsusteatega.

Sulge

Logi sisse

Ei ole veel liige? Liitu!

Unustasid salasõna?

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?