MyFitness

Edulugu Britta

Probleemid ülekaaluga saavad tihti alguse juba lapsepõlvest. Mina olen aga kodust kaasa saanud mõistliku toitumise põhitõed ning kiirtoit ja maiustused olid meie peres võõras teema. Ma olin oma pika kasvu kohta alati pigem kleenuke kui „suure kondiga“ ning tugev eelsoodumus ülekaalulisuseks puudus samuti.

Teismeeas aga kohtusin oma praeguse abikaasaga ning pärast seda hakkas kaal mõistatuslikul kombel tõusma. Ise olen esmast kaalutõusu põhjendanud hormonaalse tasakaalu kõikumise ning uue pere rammusate toitudega, mis maitsesid nii head, et kogused hakkasid märkamatult suurenema ning toitumine muutus aina ebakorrapärasemaks. Öeldakse, et kui annad sõrme, võetakse terve käsi. Ilmselt on toidul samuti mingi salapärane vägi ja kui söögirongilt õigel ajal maha ei hüppa, võivad asjad märkamatult käest minna. Kodune toiduharidus ununes kiiresti ning minu eluviis vedaski rappa. Kandsin juba keskkooli ajal 44. suuruses pükse ja kaalunumber kõikus 85 kg kandis.

Pärast keskkooli kolisin Tallinnasse elama ja sealt sai alguse meeletu kaalutõus. Ka sellele on põhjus olemas – ma sõin igavusest ja üksindusest, kuna mu mees töötas siis Soomes ja kodus käis harva. Tallinn oli minu jaoks aga võõras elukeskkond ning sellega harjumine võttis suisa paar aastat aega. Olen ju pärit väikesest Lõuna-Eesti linnakesest, kuhu mu sõbrad-tuttavad maha jäid. Minu menüü koosnes peamiselt valmistoidust, kommidest ja muust magusast. Mul ei lähe iial meelest allergia, mis tekkis liigsest kummikommide söömisest. Trenni ei teinud ma siis üldse, tegelesin rohkem ülikoolis käimise ja uue eluga harjumisega. Nii koosnesidki minu üksildased päevad vähesest liikumisest ja ohtrast söömisest.

2009. aastal soovisin end kätte võtta ning trenni teha. Liitusin MyFitnessi spordiklubiga ning hakkasin regulaarselt treenima. Selleks ajaks olin juba tippkaalu saavutanud, mis võis küündida peaaegu 100 kiloni. Sain trenniga küll silmnähtavalt mõne kilo maha, kuid toitumine suurt ei muutunud. Nii jäi ka kaal ühel hetkel seisma. Kuna ma nautisin liikumist, aga nautisin ka söömist, ei teinud ma oma kaalust suurt numbrit. Tagantjärele oskan hinnata, et tegelikult elasin eituses ja surusin alla kõiki neid tundeid, mis ennast peeglist nähes pinnale kerkisid. Ja tegelikult näen alles nüüd, kui suur ma tollal olin.

2012. aasta mais kurtsin oma kaalumuret MyFitnessi treenerile Viktor Eksile, kes soovitas mul proovida Kaalunõustamise teenust. Nii algas minu elus täiesti uus peatükk. Teadsin, et alustatu ei saa lihtne olema, aga otsustasin, et ma pean end kätte võtma, kuna olin kõik need aastad kaalu pärast halvasti tundnud, olgugi et see ehk välja ei paistnud. Ma täitsin toidupäevikut, mille Viktoriga korra nädalas analüüsisime ja toitumist korrigeerisime. Päevik oli mulle hea abimees ning Viktor samal ajal ääretult hea motivaator.  Tänu Kaalunõustamisele omandasin tervisliku toitumise põhimõtted, mis võimaldasid elumuutvaid kaalunumbreid ning kõike head, mis normaalkaaluga kaasas käib. Kaalun praegu 68 kg. 11 kuuga kaotasin oma kehast 26 kg. Hea uudis on, et ma ei pea ühestki toidust loobuma. Kõik on mõistlikkuse piires lubatud. Kaalunõustamine andis mulle teadlikkuse toidu suhtes, kus oskan oma keha ja meelt paremini kuulata.

Arvan, et eluviisi muutmine on midagi enamat kui lihtsalt dieeditamine ja seetõttu ei peaks keegi selles protsessis üksi jääma. Ka siis kui elustiili muutuseks puudub lähedaste toetus, julgen soovitada Kaalunõustamist kõigile, kel on tähtis iseenda heaolu ja tervis. Olen tänulik, et Kaalunõustamine tuli minu ellu õigel hetkel. Tervislik toitumine on nauditava eluviisi üks osa, just nagu ka aktiivne liikumine. Nii leiame tasakaalu ning võime olla endaga rahul iga päev.

Britta edulugu ilmus ka juulikuu Tervis Plussis http://tervispluss.ee/dieet/18446/#Unusta

Sulge

MyFitness uudiskiri

Liitu MyFitnessi uudiskirjaga ja oled alati kursis meie uuemate treeningute, klubi uudiste ja koostööpartnerite heade pakkumistega!

 

*Luban AS´il My Fitness mulle saadetavates e-kirjades kasutada jälgimispiksleid allolevatel eesmärkidel:
1. Kvantitatiivse info kogumise analüütilisel eesmärgil, hindamaks millise sisuga e-kirjad inimesi huvitavad, et vastavalt sellele kujundada e-kirjade sisu.
2. Kinnitamaks e-kirja kättesaamist, tõendamaks võimaliku vaidluse korral, kas isik on e-kirjas sisalduva info kätte saanud või mitte.

Tutvu meie privaatsusteatega.

Sulge

Logi sisse

Ei ole veel liige? Liitu!

Unustasid salasõna?