MyFitness

Kirjutas Silja Kõiv

Aeg vaadata üle, kuidas läheb meie vapratel taliujujatel. On selgunud, et Pirital asuv Tallinna Taliujumiskeskus on täitsa tore koht. See on täiesti tavaline soojak, kuhu on sisseehitatud eesruum, (kuhu saab jätta riided), riietuskabiin ja saun. Sattusime Lauriga sinna esimest korda eelmisel teisipäeval. Uksest sisse astudes oled kohe riietusruumis, see oli paksult inimesi täis- noori ja vanu, mehi ja naisi, eestlaseid ja välismaalaseid, sportlikke ja mitte nii sportlikke. Kõiki inimesi ühendas lisaks taliujumise huvile veel sõbralikkus ja abivalmidus. Kui kuuldi, et me oleme uustulnukad, siis kohe jagati lahkelt näpunäiteid, kuidas alustada, mida meeles pidada, mida vältida jne. Tõeliselt hea tunne tekkis juba sekunditega ja ma ei mäleta millal viimati oleks saanud täiesti võõraste inimestega nii vabalt suhelda. Tundsime Lauriga mõlemad nagu oleksime neid inimesi tundud juba aastaid.

Kuidas see siis seal käib? Mugavam on panna ujumisriided juba varem selga, sest riietusruumis on mehed/naised läbisegi. Riideid saab vahetada kabiinis. Paned oma riided nagisse rippuma ja lähedki rätik ümber redeli juurde, mis viib otse jõkke. Jah, just, täiesti külmalt, ilma saunas käimata. Jõkke on raiutud 12,5 meetri pikkune bassein, kus kogenumad ujuvad nagu tavalises sisebasseinis ja nad ei tee teist nägugi! Kui ma esimest korda redelilt vette ronisin, siis sai keha ikka korraliku shoki. Mul oli plaan ka ujuda, kasvõi 3 meetrit, aga sellest lihtsalt ei tulnud mitte midagi välja, sest niii külm oli. Veest välja tulles ei tundud oma varbaid ja sõrmi. Näed, et rätik on käsipuu peal ja tahaks ümber panna, aga käed ei kuula lihtsalt sõna. Ja ma olin vees ca 10 sekundit…. Sel hetkel ma mõtlesin küll, et kuhu ma ennast mässinud olen ja sellises vees ei ole võimalik ujuda. Veest välja tulles saab minna otse 10 meetri kaugusel olevasse sauna. Saunas hakkas väga mõnus ja otsustasime Lauriga peale 10 minutit saunas olemist veel vette minna. Lootsin, et teine kord on lihtsam, aga paraku polnud…

Ülejärgmisel päeval läksime jälle. Päev läbi sisendasin endale, et täna pean ujuma ühe otsa ehk 12,5 meetrit ja harjusin mõttega, et vesi on külm ja ei ole meeldiv sisse minna. Kohale jõudes tegime hästi kiiresti, riided ruttu varna ja rätik ümber ning redelit pidi alla, suutsingi 1 otsa ära ujuda ja olin enda üle väga uhke! Teine kord oli ka vesi juba täiesti talutav, varbad ja sõrmed küll tulitasid, aga see oli mõnus 🙂  Eile käisin jälle ja eesmärk oli 25 meetrit ära ujuda, seda ma ka tegin! Tunne oli mega! Nüüd juba ootan homset, et saaks jälle minna. Võtame kokku ka teiste muljed:

Rainer– Ettevalmistus on läinud üle kivide kändude, kuna tervis on natukene alt vedanud.

Mari- sai kõvasti soolases kariibimeres vahepeal libisetud nii selili kui kõhuli, pea vee all ja vee peal, aga hing on juba valmis märtsi katsumusteks.

Vahur– Alustasin ettevalmistust Ülemiste mullivannis, 38kraadi, liikusin lastebasseini, 32kraadi, see nädal alustasin 25m basseinis, 27kraadi. Progresseeruvalt on tippvorm ajastatud 0 kraadises vees ujumiseks 8 märtsi kanti!

Maali-  ükskord algklassides proovisin talvel, kas jões on võimalik kelguga surfata. Ilmnes, et pole ning katsetus lõppes mõnusa jäise suplusega.. Siis tuli motivatsiooni langus ja mitme aastane treeningpaus. 2017. aasta jõululaupäeval otsustasin, et nüüd on õige aeg ennast uuesti käsile võtta ning hakkasin Pirital ujumas käima. Nüüdseks olen suutnud viia oma vees viibimise maksimumi 2.5minutini ja järjest ära ujunud 75m ehk kolmekordse distantsi ja tunnen, et isegi kui võistlusärevus jalad ja käed nõrgaks võtab saan MM-il hakkama.

Kristjan- Ettevalmistus kulgeb plaanitult: vees on käidud ühel korral ja 23,5 sekundit. Tunne oli hea, keha läks mõnusalt kuumaks. Sauna ei vajanud. Ettevalmistuse järgmises tsüklis kaasan ujumisliigutusi ning suurendan vees viibitud aega.

Anastasia– ühes asjas olen nüüd kindel, et kõik on enda peas kinni ja inimese keha on võimeline tegema rohkem, kui aju arvab. Tean, et füüsiliselt olen heas vormis ja keha on väljakutseks valmis, pean aga oma mõtted korda tegema! Esimene proov oli üllatavalt lõbus ja positiivne, teisel korral ei saanud hästi hakkama ja tulin kohe veest välja. Vaatame kuidas edasi läheb, aega veel natuke on!

Lauri- esimesed treeningud on jääaugus tehtud. Kas jääaugus käimine on kuidagi vähem külmaks muutunud? Noup! Ikka on külm. Vahe esimese ujumisega on see, et külm ei ole enam nii ehmatav ja tegelikult väikest viisi mõnusaks muutunud. Mõtted jooksevad sinna suunas, et peale võistlust võiks taliujumisega jätkata. Enesetunne on peale jääaugus käimist megasigakõva! Olen ka mõned treeningud tubases ja soojas basseinis teinud…ka see on endiselt mõnus, kuid hetkel ootan külma vanni rohkem kui sooja 😉

Loodetavasti inspireerivad meie taliujujad ka Teid proovima jäist suplust!

Sulge

MyFitness uudiskiri

Liitu MyFitnessi uudiskirjaga ja oled alati kursis meie uuemate treeningute, klubi uudiste ja koostööpartnerite heade pakkumistega!

 

Tutvu meie privaatsusteatega.

Sulge

Logi sisse

Ei ole veel liige? Liitu!

Unustasid salasõna?

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?