MyFitness

Kuidas leidsid tee personaaltreeneri juurde?

Tekst: Ly Ferenets

Olen 30 aastane raamatupidaja ning leidsin tee personaaltreeneri juurde läbi kolleegi. Otsisin endale treenerit ning tööl seda jutuks võttes soovitati mulle õhinal Monikat Myfitness Ülemiste City klubis. Esialgu hakkasime koos treenima 3x nädalas ning paari kuu pealt hakkasime kohtuma 2x kuus. Kindlasti on koos väga hea treenida, motivatsaiooni jätkub kauemaks ja kui tahad vahest trenni asemel koju puhkama minna siis kui aeg kirjas, lähed siiski kohale. Ei ole olnud siiani ühtegi trenni mida kahetsen ning enesetunne on alati hea peale trenni. Esimesel korral tegime ka toitumisnõustamise, ilma selleta kaal ju ei lange ja tehes menüüs muudatused, hakkasingi jälgima mida söön ja tulemused olid kiired tulema.

Ma ütleks, et areng on viimase nelja kuu jooksul olnud päris tubli ning mitte ainult füüsilises mõttes. Jah, mu 7-kilone kass tundub nüüd päris kerge ning samuti pole probleemi raskeid poekotte viiendale korrusele tassida. Kuid füüsilise arenguga võrdselt rõõmustab mind ka mu mõttemaailma areng. Ma poleks kunagi uskunud, et seda öelda saan, aga ma tõesti ootan oma trenne ning vaikselt kuid stabiilselt muutub ka kogu mu elustiil liikuvamaks ja aktiivsemaks. Lühidalt kokkuvõttes saab siis öelda, et areng on kindlasti toimunud tugevama, rõõmsama ning aktiivsema mina suunas.

Julguse kokku võtmine ja Monikale kirjutamine oli mu 2018. aasta parim otsus. Rohkem polegi midagi öelda

Ly Ferenets  30 a Raamatupidaja -10kg rasva 4 kuud

Monika lugu oma kliendist

Tekst: Monika Soop

Ly kaalulangetuse teekond sai alguse 4 kuud tagasi. Esimesed 3 kuud treenisime 3x nädalas koos ning toitumisel hoidsime ka silma peal – sättisime paika õige kaloraazi, panime kirja iga viimasegi ampsu, kuid jätsime ruumi ka enesekiituslikeks vahepaladeks.

Esialgu tulid trennid raskelt,  alaselja valud ikka kimbutasid teda ja terve keha vajas korralikku korrigeerimist. Paari nädala pealt juba olukord paranes. Pinge alaseljas kadus juba peale paari treeningut ning kõhulihased koos ülejäänud kehaga said parema rühi ja väljanägemise. Ly tegi meie treeningutele lisaks kergeid aeroobseid liikumisi ning proovis kodustes tingimustes olla aktiivsem – kaalulangetus on siiski terve elustiili muutmine, kui soov on tõeliselt keha korrigeerida! Ise aga on Ta mulle korduvalt maininud kuidas Ta üks hetk ise soovis rohkem liikuda, esilagu tuli liikumine aga sunniviisiliselt sisse harjutada.  Meie trennides käis ikka vahest mõni Kubjase nali läbi ja sai ka mainitud millised on tema enim vihatumad harjutused, nalja oli aga palju ja peale trenni oli Ly siiski tänulik. – Vist! 🙂

Terve meie koos treenitud aja jooksul nägin Ly´d ainult korra kehvas tujus, mille saime trenni  ja vägevate tulemustega kaalumisel kohe muudetud. Ta ise ootas negatiivset tulemust ja tundis, et oli liigselt patustanud. Tegelikkuses oli kaal hoopis langenud ja saime selle naeratuse kiirelt näole tagasi. Meie teekond Ly´ga veel jätkub ja ootame juba Tema kõhulihaseid, mille võtsime uueks eesmärgiks, proovime selle suve lõpuks ka saavutada!

Kaalulangetus on teoorias imelihtne – tarbi vähem energiat kui kulutad!

Kui see oleks nii lihtne teostada, ei oleks meie toitumisnõustajad ja personaaltreenerid pidevalt välja broneeritud. Samuti ei oleks Eesti hetkel Euroopa statistika kohaselt rasvumisel 4ndal kohal (20.4% Eesti täisealisest rahvastikust on rasvunud). Meie tänavapilt oleks energilisem, õnnelikum ning ka meie haigekassa saaks raha kasutada optimaalsemalt. Meie lapsed –  iga neljas esimese klassi laps on ülekaaluline, aktiivsus on minimaalne, suhtlemishäired on uus trend ning sellele lisaks teevad sporti vaid vähesed.  See oli Teile väike mõtlemisaine!

Keerame nüüd uue lehe ning hakkame koos kaalu langetama, millega kaasneb vägev energia, positiivne enesehinnang ja supertervis! Oled valmis?

Siit tulevad parimad kaalulangetuse nipid:

 1. Kirjuta üles kõik mida tarbid! – Jah see on tüütu aga kui Sa oleksid siiani hinnanud oma kehalisi vajadusi ei oleks kaalunumber hetkel probleemiks.
 2. Sea realistlikud eesmärgid! – Tervislik kallulangus on 0.5 kg rasva nädalas, on olemas ka erandeid, kuid sellise poole kilo rasva languse juures jõuab ka nahk tagasi tõmmata ning organism muutustega kohaneda.
 3. Kaalu ennast kord nädalas! – Vee arvelt võib kaal kõikuda ning igapäevane kaalumine viib pigem stressi, anna endale aega ning 1x nädalas kaaluda ennast on täiesti piisav (soovitaksin kasutada kehakoostise mõõtmist, tihtipeale hakkab esialgu muutuma rasva/lihaste/vee suhe ning võib tunduda, et kaal seisab)
 4. Tee endast pilte! – Korra nädalas samal kellajal ja samas kohas, tee endast pilte ning hinda neid. Näed muutusi isegi siis kui kaal tundub paigal püsivat, meie kehakuju on esimene mis hakkab näitama muutumise märke. Motivatsiooni puuduse juures on piltide pealt muutuste nägemine üks parimaid relvi.
 5. Joo vett! – Vesi on ainuke negatiivse kaloraaziga toiduaine, aitab kehast viia mürke välja ning meie terve organism funktsioneerib kordades paremini. Vesi hoiab ka isud kontrolli all, tihti aetakse ka janutunne näljaga segamini.
 6. Vaimu, Keha ja toitumise tasakaal! – Kaalulangetuse juures üks olulisemaid nippe on hoida terve keha, vaim ja toitumine tasakaalus. Vaimselt peaksime olema positiivselt meelestatud ning valmis muutuma, toitumine tasaklaalustatud ning treeninguid piisavalt.
 7. Jõutreening aitab kaalu langetada! – Jõutreeninguid sooritades põletab meie keha hõlpsasti rasva, arendame vägevat lihasmassi (mis puhkehetkel põletab rohkem energiat) ning lisaks on see ka vaheldust pakkuv ning hasarti tekitav, põnev treenimise viis.
 8. Joo vähem alkoholi! – Alkohol sisaldab palju tühja energiat ning purjus olekus on lihtsam ka oma hetke isudele järgi anda. Joo mõõdukalt, kuiva punast või valget veini ja kindlasti tarbi ka vett lisaks.
 9. Ära süüdista ennast liialt! – Kui oled eesmärgi seadnud siis proovi sellest võimalikult palju kinni pidada, kui sööd miskit mis ei ole su päevamenüüs, pane see kirja ja liigu edasi. Kui tead juba pidusööki ette, tee lisaks üks vägev treening või proovi olla lihtsalt aktiivsem. Võta seda pigem motivatsioonina olla edaspidi veel tublim.
 10. Hoia kaloraaz mõistlik! – Igapäevasel liiga madala kaloraazi tarbimisel on meil suurem tõenäosus süüa valesid toite, põletada väärtuslikku lihasmassi ning tunda ennast jõuetuna. Kerge defitsiit viib tõelise tulemuseni, siit ka Eesti vanasõna: “Tasa sõuad, kaugele jõuad!”
 11. Täisteravili! – Täisteravilja tarbides hoiame magusaisud kontrolli all, energia laes ning kõigele lisaks suudame treenides parimaid tulemusi saavutada.
 12. Koos on alati kergem! – Kui ei ole piisavalt motivatsiooni või tundub Sulle jõusaal hirmutavana, leia endale sarnase eesmärgiga treeningkaaslane või liitu mõne kaalulangetus programmiga. Koos on alati lõbusam, sarnaseid eesmärke jagades saate olla teineteisele toeks ja kui vahest ennast tahame alt vedada siis sõpru ikka ei veaks?

Kokkuvõttes- liigu võimalikult palju ning tee jõutreeningut vähemalt 3 korda nädalas. Lisaks toitu taskaalustatult ning vastavalt oma energiavajadusele, olles kerges kaloridefitsiidis. Tulemused tulevad, kui oled järjepidev, positiivne ning annad enda kehale aega muutuda!

Leia sobiv personaaltreener

Sulge

MyFitness uudiskiri

Liitu MyFitnessi uudiskirjaga ja oled alati kursis meie uuemate treeningute, klubi uudiste ja koostööpartnerite heade pakkumistega!

 

Tutvu meie privaatsusteatega.

Sulge

Logi sisse

Ei ole veel liige? Liitu!

Unustasid salasõna?

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?