MyFitness

Maria Rein on 18.aastane Downi sündroomiga tütarlaps, kes alustas ujumise algõppega 2010.aastal. Võistlusspordiga alustas ta 2015.aastal. Maria käib treeningutel 6-7x nädalas, treeningutel on Maria alati rõõmus ja motiveeritud ja innustab sellega ka teisi noori tavaujujaid, kellega ta igapäevaselt koos harjutab. Võrreldes tavalastega peab Maria harjutusi sooritama mitmeid kordi rohkem, et saavutada ülesande eesmärk.

Aita Maria maailmameistrivõistlustele!

Maria on järjekindel ja töökas õpilane. Ta ei jäta trennis kedagi külmaks, trennis teda armastatakse ja oodatakse. Maria on väga tundlik, habras ja siiras. Maria kallistab tihti. Ta armastab nalja ja naeru ja peale treeningut preemiaks śhokolaadikommi. Võib öelda, et ujumine on Maria elu mõte, sest tänu sellele saab ta tunda ennast täisväärtusliku ja aktiivse inimesena.

Hetkel on Maria tulemused enda klassis – Downi sündroomiga ujujad – väga kõrgel tasemel nii Euroopas, kui ka terves maailmas. Maria on võistlustel külma närviga, keskendub sooritusteks 100%  ja suudab ennast realiseerida pingelistes olukordades. Seda kinnitavad ka Maria võistlustel ujutud tulemused.

Senised parimad saavutused: 2015.aastal Itaalias Loanos Euroopa meistrivõistlustel Downi sündroomiga ujujatele 1 kuld-  ja 2 pronksmedalit. Samal võistlusel parandas Maria talle juba eelnevalt kuulunud juunioride maailmarekordit 2 erineval ujumisdistantsil. 2015.aastal Euroopa lahtistel ujumisvõistlustel Inglismaal Southamptonis võitis ta 5 kuld- ja 1 hõbemedali. 2017.aastal samal võistlusel võitis ta kokku 5 kuld-, 2 hõbe- ja 1 pronksmedali.

2016.aastal Itaalias Firenzes pääses Maria ühel alal finaali ja saavutas seal 7.koha. Hetkel on Maria Rein Eesti parim naisujuja Downi sündroomiga ujujate klassis. Eestis korraldatavatel puuetega inimeste ujumisvõistlustel puudub Downi sündroomiga ujujatele kahjuks eraldi võistlusklass, seega saab ta kogeda tunnustust ja eduelamust, realiseerides oma oskused ja igapäevase treenituse just välisvõistlustel osaledes. 

Maria sooviks on osa võtta 2017.a. hilisügisel (27.november-04.detsember) toimuvatest maailmameistrivõislustest, mille korradajaks on – INAS (intellektipuudega inimeste rahvusvaheline spordiorganisatsioon). Võistlused toimuvad Mehhikos, Aguascalienteses. See on esmakordne, kus Downi sündroomiga ujujatel on omaette võislusklass INASE võistlustel.

Maria soovib antud võistlusel osa võtta 6 erineval ujumisdistantsil. 2 nädalane võistlusreis teisele poole maakera koos Maria treeneriga, kes teda antud võistlusel ka saadab ja toetab, maksab väga palju – ca 5000 eurot. Selle võistluse nimel teeme tööd ja harjutame.
Aita Maria maailmameistrivõistlustele!

Aitäh kõigile toetajatele!

Sulge

MyFitness uudiskiri

Liitu MyFitnessi uudiskirjaga ja oled alati kursis meie uuemate treeningute, klubi uudiste ja koostööpartnerite heade pakkumistega!

 

Tutvu meie privaatsusteatega.

Sulge

Logi sisse

Ei ole veel liige? Liitu!

Unustasid salasõna?

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?