MyFitness

MyFitness Nike Treeningjalatsid

Selle nädala Fookuses pöörame tähelepanu õigetele treeningjalatsitele. Uurisime AS Jalajälg (AS Jalajälg on Nike ametlik edasimüüja Eestis) naiste tootejuhi Margit Enno käest, miks on vaja treeningu jaoks spetsiaalset jalatsit.

 Milleks mulle eraldi treeningjalats?

Arusaam, et ühe kindla jalatsiga tunneme end mugavalt igal treeningul on laialt levinud. Tõsi – see võib nii tõepoolest olla, kuid on see ikka päris õige? On levinud arvamus, et spordipoest soetatud paar jalatseid võib leida kasutust nii jooksurajal, jõusaalis kui rühmatrennides. Usud Sa sellesse „Kaks ühes“ tootesse, kus näiteks šampoon ja palsam on pandud ühte pudelisse? Nii võib selle näite tuua ka parralleelselt jooksu- ja treeningjalatsile.

Kas sa teadsid, et jooksujalats on mõeldud vaid ühesuunaliseks liikumiseks, vastupidiselt treeningu omale, kus liikumine igas suunas on toestatud ja ei riku jalatsit? Kuidas nii?

Suurimad erinevused kahe jalatsi vahel on silmnähtavad ja trennisaalis ka tuntavad. Kui jooksujalats on mõeldud vaid otse liikumiseks, siis toestab see jalga ka täpselt nii palju, ehk toestussüsteem (Nike toodetel nt. Flywire) on jala keskel. Treeningjalatsi puhul on toestust aga laiemalt, lausa kannast päkani, et erinevaid harjutusi tehes jalg ei liiguks jalatsi sees. Seega on erinevaid cardio harjutusi kindlam teha treeningjalatsiga, et vältida vigastuse ohtu ja tagada jalale maksimaalne kindlustunne.

 

Kas teadsid, et treeningjalatsi tald pakub haakuvust, et erinevaid harjutusi veel paremini sooritada?Metcon22

Jalatsi tald on materjalist, mis trennisaalis hoiab ära libisemise. Harjutused, kus inimene peab hoidma end kannal, päkal või küljel, on mugavamaks soorituseks lisatud tallale veel kummist detailid just kohtadesse, kuhu jalalaba maapinnaga kokku puutub. Jooksuks mõeldud mudelitel see puudub.

Ka treeningjalatsitel on tallad erinevad (Nike free tald, mis laseb rohkem liikuda) – ideaalne hästi intensiivseteks treeninguteks. Lisaks on väga populaarseks jalatsiks kujunenud ka Nike Metcon, mis on mõeldud just jõusaali ja raskustreeningute jaoks. Selle konkreetse mudelil on alustald stabiilsem ja jäigem, et jõutreeningutel end mugavalt tunda. Metcon tagab suurepärase stabiilsuse ka harjutustel, kus on vaja tasakaalu. Lisaks on tantsimiseks mõeldud libedama tallaga jalatsid (näiteks Lunar Scukpt), mis on kerged ning väiksema haakuvusega. Treeningjalatsi tald on alati maapinnale lähemal, kui jooksu oma. See tähendab, et mida õhem on tald, seda stabiilsem on jalanõu.

Kas teadsid, et vale jalatsiga trenni tehes rikud nii tossu kui oma jalga?

Treeningjalatsi pealsed on tehtud vastupidavamast materjalist, et külgedele liikumine seda ei hahjustaks ning materjal ei veniks. Võrreldes jooksu- ja vabaajajalatsiga siis harjutustel, kus on vaja samme teha külgedele, võib jalatsi pealne välja venida ning jalga kahjustada. Seega ei ole soovitatav panna treeningsaali mõne muu kategooria jalatsit. Lisaks raskustega trenni tehes võib väga pehme toss liigestele haiget teha – selline vigastus võib välja lüüa alles mõne aja pärast.

 

Kas teadsid, et treeningjalatsiga ei ole keelatud joosta?

Ideaalses maailmas peaks olema erinevate treeningute jaoks ka erinev jalats. Ka jooksutossu tasub valida selle järgi, kui pikad on distanstid, mida inimene läbib. Siiski on ka treeningjalatsiga võimalik joosta. Tald, mis on painduvam ja mõeldud intensiivseteks rühmatreeninguteks, sellega on soovitatav joosta kuni viis kilomeetrit. Tugevama alustallaga toss võimaldab läbida kuni kolm kilomeetrit. Pikemateks distantsideks on soovitavad soetada juba spetsiaalne jooksujalats.

metcon77Paljud valivad oma riided ning jalatsid just välimuse järgi.

See ei ole vale, kuid iga õigesti valitud riie ning paar jalanõusid annavad treeningule lisaväärtust – inimene suudab trennis teha rohkem, jõuab kiiremini sooritada eesmärke ning mis kõige tähtsam – inimese vigastuse oht trennisaalis on väiksem. Stabiilsus, hingavus, haakuvus, vastupidavus on vaid vähesed sõnad, mis aitavad trennitegijat kaasa, et iga trenn oleks kergemini ja turvalisemalt tehtav.

Mudeleid on erinevaid, tuleb julgelt poodi minna, jalatsit jalga proovida ja teha erinevaid küljelt küljele liikumisi teha, et aru saada kui stabiilne ja mugav on jalats. Loomulikult on teenindajad koolitatud, et soovitada just õiget mudelit Sinu treeningute jaoks.

P.s. Kuni 15. märtsini on Sul suurepärane võimalus tulla MyFitnessi testima Nike treeningjalatseid! Kohal on Nike tooteeksperdid, kes räägivad tootest, jagavad soovitusi ning vastavad hea meelega sinu küsimustele.
Rohkem infot leiad siit: www.myfitness.ee/event/nike-treeningjalatsite-testimine-myfitnessis

Ära unusta Nike kauplustes kasutada ka MyFitnessi liikmekaardi soodustust!

Sulge

MyFitness uudiskiri

Liitu MyFitnessi uudiskirjaga ja oled alati kursis meie uuemate treeningute, klubi uudiste ja koostööpartnerite heade pakkumistega!

 

*Luban AS´il My Fitness mulle saadetavates e-kirjades kasutada jälgimispiksleid allolevatel eesmärkidel:
1. Kvantitatiivse info kogumise analüütilisel eesmärgil, hindamaks millise sisuga e-kirjad inimesi huvitavad, et vastavalt sellele kujundada e-kirjade sisu.
2. Kinnitamaks e-kirja kättesaamist, tõendamaks võimaliku vaidluse korral, kas isik on e-kirjas sisalduva info kätte saanud või mitte.

Tutvu meie privaatsusteatega.

Sulge

Logi sisse

Ei ole veel liige? Liitu!

Unustasid salasõna?