MyFitness

Fookus! Sinu personaaltreener

Eelmisel nädalal olid fookuses jõusaalitreeningud. Sel korral paneme rohkem rõhku personaaltreeningute olemusele ja sisule. Meie tublid MyFitnessi personaaltreenerid Kristjan-Johannes Konsap ja Roman Minlibajev vastavad allpool 10 küsimustele, mis on tublisti seotud jõusaalitreeningutega.

Nagu treenerid ka intervjuus välja toovad, ei ole vaja eelnevat treeningkogemust, et personaaltreeningusse tulla. See toode on ideaalne igaühele, kes soovib saada täielikku ülevaadet sellest, kuidas samm-sammult targalt treenides saavutada unistuste vorm, saavutada enda eesmärk ja igapäevane puhanud, värske ja rõõmus enesetunne.

Miks oled valinud just personaaltreeneri ameti?


Kristjan-Johannes
: See töö meeldib ja sobib mulle. Alustasin 15 aastasena jõutreeningutega ning olen sellest ajast spordiringkonnas tegev olnud.  Töötasin spordipoes, võistlesin, aitasin korraldada võistlusi ja kajastasin oma tegemisi blogis. Alguses omandasin teadmisi enda sportlaskarjääri hüvanguks. Paratamatult hakati mult kui võistlussportlaselt nõu küsima ja nii see vaikselt läks.

Roman: Minu jaoks ei ole personaaltreeneri amet „amet“, see on elukutse. Minu missiooniks on olla inimestele kaaslaseks sellel teekonnal, et liikumine oleks järjepidev, tervislik ja nauditav. Iga saavutatud eesmärk hoiab minu „leeki“ põlemas. Nii lihtne see ongi.

„Ma ei ole veel personaaltreeninguks piisavalt heas vormis“ on levinud arusaam. Kui vormis peaksin ma siis olema, et personaaltreeneri juurde tulla võiksin?

Kristjan-Johannes Konsap MyFitness personaaltreenerKristjan-Johannes: Igal spordialal peaks kohe õige tehnika omandama. Seetõttu võiks ka jõusaalitreeningutega alustades treeneriga konsulteerida. Küll treener juba igaühele paraja koormuse ja arengutempo leiab.

Roman: Personaaltreeningusse tulemiseks on vaja ühte olulist detaili – pulssi. Lähtekoht on vaid see, millega me alustame – see ei defineeri meid. Karjääri jooksul olen näinud igasuguseid lähtekohtasid ja kõigiga oleme edukalt edasi liikunud.

Mida me seal personaaltreeningus siis ikkagi teeme? Mitu trenni peaksin võtma?

Kristjan-Johannes: Oleneb kliendi soovidest ja vajadustest. Trennis õpime harjutuste tehnikat, paneme paika plaani eesmärkide saavutamiseks. Parandame tervist, elukvaliteeti, välimust. Liigume eesmärkide poole lõbusalt ja tervislikult aega veetes. Treeningute arv sõltub samuti kliendi vajadustest.  Pikem koostöö annab reeglina parema tulemuse.

Roman: Ühe peaksid kindlasti võtma. Roman Minlibajev MyFitness personaaltreenerMuidu on meil keeruline tuttavaks saada. Üldiselt läheb korralikult tuttavaks saamiseks ca 3-4 trenni, mille jooksul saame liigutusmustrid selgeks ja hea arusaama jõusaali võimalustest. Lisaks jõuan 3-4 trenniga selgeks õppida Sinu laste ja abikaasa nime. Keskmine klient käib minu juures 2x nädalas (eelmise aasta esimene koht käis minu juures aastaga 102 korda).

Mis on treeningprogrammid ning mille poolest on programmiga liitumine kasulik?

Kristjan-Johannes: Treeningprogrammid on väikese grupi personaaltreeningud kindlatel aegadel. Individuaalsemad kui rühmatreeningud, soodsamad kui individuaalne personaaltreening. Kindla stiiliga treeningud toimuvad motiveerivas seltskonnas. Näiteks 20. märtsil alustan kuuajalise treeninggrupiga „Suveks saledaks“, mis toimub 3x nädalas.

Roman: Treeningprogrammid on põhimõtteliselt grupi personaaltreeningud, kus treeneri valvsa pilgu all saab treenida odavamalt, st treeningu hind jaguneb 3-4 inimese vahel ära. Reeglina kestab treeningprogramm ühe kuu, mille jooksul kohtume 14 korda (3x nädalas). Mina defineerin oma gruppi sõnadega „targalt treenides“. See tähendab, et saad kõik tööriistad, et tunda ennast jõutreeningus mugavalt.

Kes on Sinu kõige pikaajalisem klient? Kirjelda teda ja tema saavutusi.

Kristjan-Johannes: Üks pikaajalisemaid kliente on Kelli, kes võttis vastu otsuse tervislikumalt elama hakata. Ta kaotas aastaga tervislikult 23kg. Nii kardinaalne elumuutus ja kindlameelsus on auväärt! Elu on täis ootamatusi, kuid järjepidevus viis sihile. Töö jätkub ja eesmärk on bikiini fitnessi vääriline keha.

Roman: Minu kõige pikemaajalisem klient on üks tore naisterahvas Elena, kellega oleme koos töötanud 4 aastat. Tegemist on väga toreda inimesega, kes töötab ettevõttes, mis nõuab palju reisimist. Oleme aja jooksul suutnud tekitada elustiili, kus komandeeringud ei ole vabanduseks. Alati saab ja jõuab oma füüsise eest hoolt ka liikvel olles. Kuna tegemist ei ole tippsportlasega, siis saavutused piirduvad ilusa keha, hea enesetunde ja meeste pilkudega.

Kas sul on Instagrami konto? Nimeta 5 enda kõige lemmikumat Instagrami lehte, mida jälgid ning millist infot sealt saad.

Kristjan-Johannes: Minu tööalaseid tegemisi näeb lehelt: personaaltreener.konsap.  Huviga jälgin kodumaiseid fitness-sportlasi. Kõige enam jäävad silma tublide kolleegide nipid, harjutused, mõtted.

Roman: Minu instagrami konto on @activeyearwithroman. Lisa endast toredast aktiviteedist pilt Instagrammi ja kasuta sama hastagi (#activeyearwithroman) ja ole ka minu lehe „sisuks“.
Minu Top 5 oleks @activeyearwithroman (kallutatud) @iwannaburnfat @bradschoenfeldphd @gymmemesofficial (nalja ka natuke) ja meie hea @myfitnesseesti


Räägi kõige naljakamast juhtumist, mis on Sinul personaaltreeningus juhtunud.


Kristjan-Johannes
: Ühte kindlat ei oska välja tuua, aga nalja saab alati. Huvitavad harjutused inspireerivad mõttevälgatusi. Kindlasti tekib mõni hea kalambuur. Alati lisan värvikaid seiku oma kogemusest.

Roman: Kõige naljakam juhtum, mis mul (mitte) toimunud personaaltreeningus on järgmine: kokkulepitud ajal ei näinud klienti klubis ja helistasin talle, et uurida kus ta on. Ütles, et on saalis. Käisin teda otsimas ja tema otsis mind. Tükk aega otsisime. Lõpuks tuli välja, et mina otsisin teda MyFitness Kristiines ja tema mind MyFitness Mustamäel.

 

Mis on 3 Sinu lemmiklaulu, mida treeningul alati kuulaksid?

Kristjan-Johannes: Godsmack – I stand alone, Eminem – ’Till I collapse, Slipknot – Psychosocial

Roman: Kogu „Rocky“ filmi soundtrack. Ei vea mind kunagi alt!

Räägi enda lemmiktoidust. Kuidas on lood magustoiduga?

Kristjan-Johannes: Ma ei ole toidu maitse osas valiv. Söön seda, mis on kasulik. Puder marjadega on üpris maitsev. Head loomaliha võin ka nõrkemiseni süüa. Magustoiduna armastan jäätist ja küpsetisi.

Roman: Minu lemmiktoit ongi magustoit 🙂 Temaga on mul lood väga hästi!

Miks võiks igaühel meist olla personaaltreener?

Kristjan-Johannes: Personaaltreener on nagu perearst, kes on kursis Sinu looga. Treener omab ülevaadet Su minevikust ja hetkeseisust ning aitab liikuda eesmärkide poole.  Treener motiveerib ja distsiplineerib.

Roman: Põhimõtteliselt sama küsimus, et miks on ettevõttel vaja raamatupidajat. Et oleks keegi, kes hoiaks asjad mõistliku ja efektiivsena. Alati saab ka ise selles maailmas orienteeruda, aga siis ei tea täpselt kunagi, kas valitud teeots oli ikka õige.

 

Sulge

MyFitness uudiskiri

Liitu MyFitnessi uudiskirjaga ja oled alati kursis meie uuemate treeningute, klubi uudiste ja koostööpartnerite heade pakkumistega!

 

Tutvu meie privaatsusteatega.

Sulge

Logi sisse

Ei ole veel liige? Liitu!

Unustasid salasõna?

MyFitness